Autor Wątek:  Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze  (Przeczytany 7899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Wybrałem sobie scenerię jak w temacie. Odjechałem ze stacji Herby Nowe i bez problemów dojechałem do stacji Herby Stare(zaliczyło mi na zielono). Następnie ruszyłem ze stacji i jako następną stację miałem Blachownia. Po drodze w kierunku Blachownia otrzymałem komunikat o pracujących elektrykach i by dać sygnał "baczność"(pewnie jak będę zbliżał się i mijał elektryków). Minąłem elektryków i kontynuowałem spokojnie jazdę do Blachownia i nagle na moim torze(tor idzie jakby po łuku), nie wiadomo skąd pojawił się pociąg (nie wiem skąd się wziął na moim torze,może to błąd gry lub zdarzenie losowe wygenerowane przez grę)prowadzony chyba przez lokomotywę EU07(jeśli dobrze pamiętam), w którą uderza mój pociąg osobowy i nie mogę dalej kontynuować jazdy na tej scenerii.
Odnośnie samej scenerii mam ostatnią stabilną wersję instalowaną przez Rainsted(mam Rainsted w wersji: 16.12.123.12472).
Czy to normalne w tej scenerii,że jadąc w kierunku stacji Blachownia,po minięciu pracujących elektryków nagle pojawia się pociąg(jak pisałem uderzam w lokomotywę i nie mogę jechać dalej) oraz jak nadać po otrzymaniu komunikatu o pracujących elektrykach sygnał "baczność" (kiedy będę zbliżał się do pracujących elektryków i ich mijał)?

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lutego 2017, 10:44:19 »
Sceneria rozumiem że nie jest tą która jest na forum i oryginalnie w paczce? Załącz log.txt dodatkowo, jeżeli sceneria to ta która robi Ra w osobności to najlepiej do niego pisać, gdyż on się nie udziela tutaj od 2 lat. Ale spróbujemy ci pomóc.

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lutego 2017, 11:44:21 »
W załączniku podałem log taki jaki mam w folderze z grą(nie wiem czy ten logo zawiera informacje odnośnie błędu odnośnie z pojawiającym się nagle i niespodziewanie pociągu na tym samym torze jakim jadę w kierunku Blachowni)
Sama sceneria to ta co jest standardowo w grze(jest to ta sam sceneria jaką do pobrania znalazłem na forum w poście @bohunIC z  20 Czerwca 2009, 10:51:55), ale z powodu tego, że nie miałem na tej scenerii  rozkładu jazdy (po wybraniu scenerii: linia61_pośpieszny1 ze składem ciągniętym przez EP09-016) za pomocą Rainsted zainstalowałem ostatnią stabilną wersję tej  scenerii., tak by mieć rozkład jazdy.
Byłbym zapomniał: po wybraniu scenerii podanej w #1 poście (jadę EN57 od Herby Nowe do Częstochowa Osobowa) po wyjechaniu ze stacji Herby Stare w kierunku Blachownia, w pewnym momencie dostaję komunikat o pracujących elektrykach(mijam ich pociąg po prawej stronie) i mam dać sygnał "baczność"(jeśli dobrze usłyszałem komunikat), ale jak mam dać ten sygnał i kiedy to zrobić?
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 11:58:27 wysłana przez lukcio28 »

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lutego 2017, 12:07:58 »
A jeszcze mam pytanie, czy próbowałeś ponownie załączyć misję i przejechać do końca? Jeżeli pobrałeś scenerię z 2009 roku z forum to możliwe że to nie jest aktualna wersja, aktualna wersja jest tylko w paczce całościowej 15.04 + Patch 16.08.
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 12:10:13 wysłana przez Piotr93 »

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lutego 2017, 12:18:22 »
Spróbuje raz jeszcze tą scenerię: osobowy1 jadąc od Herby Nowe do Częstochowa Osobowa.
Samą scenerię mam z paczki całościowej pobranej przez Rainsted(paczka całościowa: gra w wersji 15.04 i patch 16.08)

Do posta(ważne): uruchomiłem raz jeszcze scenerię: linia61_osobowy1 i jadąc od Herby Stare w kierunku Blachowni po minięciu elektryków w pewnym momencie na moim torze widzę jadący pociąg z lokomotywą EU07,dochodzi do zderzenia i nic już nie mogę zrobić by przejść tą scenerię :(
Cały czas w kierunku Blachowni po minięciu elektryków pojawia się jadący pociąg z lokomotywą EU07i przez to nie mogę kontynuować dalej scenerii według rozkładu

« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 13:30:20 wysłana przez lukcio28 »

Offline Waldi 1978

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lutego 2017, 17:53:29 »
Nie potwierdzam tej kolizji czołowej.
Przejechałem tą linie bez większego problemu.Po wyjeżdzie z Herb Starych dostałem sygnał S1 ,bo na moim torze pociag sieciowy .Po paru min przejechał lewym torem osobowy na czele EU 43,po jego przejeżdzie dostałem jesli dobrze pamiętam sygnał s10 i skierowalo na lewy tor przejeżdzając obok sieciowego.
Możliwe że masz nie tą scenerie  jak pisał Piotr bo ty masz kolizję z EU 07 a Mnie mija EU 43.

Offline Piotr93

  • Deweloper
  • Wiadomości: 1650
  • stonko majster
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1053
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lutego 2017, 17:56:52 »
Dokładnie, czyli kolego jak pisałem wcześniej pobrałeś paczkę która jest nieaktualna, albo z rainsted pobrałeś linię 061 którą Ra przerabia. Także musisz pobrać najlepiej na nowo paczkę 15.04 + Patch 16.08 chyb że ktoś ci podeśle całą scenerię. EDIT: pewnie pobrałeś tą scenerię która jest w zakładce dodatki jak na załączonym obrazku.
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 17:58:53 wysłana przez Piotr93 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Lutego 2017, 18:25:34 »
Ściągnij najnowszą wersję roboczą i jeśli błąd nadal występuje, zgłoś go do Ra poprzez http://bugtracker.rainsted.com lub facebooka. Przez rozłam autora z eu07.pl i tak nie możemy tego poprawić, bo nie mamy wejścia na jego serwer.
Jechałem osobowy 1 kilka dni temu na wersji roboczej, ale chyba wymiękłem w Herbach czekając na zwolnienie szlaku przez skład z naprzeciwka.
Mój kanał youtube

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Lutego 2017, 18:54:03 »
Jeśli dobrze odczytałem ostatni post od @Stele, to przez Rainsted mam pobrać ostatnią wersję roboczą scenerii: linia61_osobowy1 i sprawdzić czy występuje błąd z pojawiającym się na moim torze EU07 jadąc od Herby Stare do Blachownia po minięciu elektryków.
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 19:05:27 wysłana przez lukcio28 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Lutego 2017, 19:07:33 »
Jeśli w wersji stabilnej jest, to w roboczej też. Możliwe, że występował tam błąd z blokadą liniową, lub występuje nadal. Algorytm ponoć znacznie się komplikuje dla ruchu torem lewym.
Tak, sprawdź na wersji roboczej i daj log.
Mój kanał youtube

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lutego 2017, 19:21:10 »
Pobiorę wersję roboczą tej scenerii,sprawdzę i jeśli będzie błąd podam loga z gry

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Lutego 2017, 20:41:44 »
Pobrałem przez Rainsted ostatnią wersję roboczą scenerii: linia61_osobowy1 i znów tym razem niedaleko widocznej już w oddali stacji Blachownia nagle na moim torze pojawia się skład z EU07, uderzam w lokomotywę i nic już nie mogę zrobić. Mam Maszyna 15.04 i patch 16.08.
Dodaję loga może on coś pomoże z poruszanym w tym wątku problemem

Przepraszam, przez moje niedopatrzenie nie edytowałem swojego ostatniego posta przez co post z załącznikiem dodał się jako nowy post
Proszę o wyrozumiałość
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 20:43:36 wysłana przez lukcio28 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Lutego 2017, 21:35:37 »
Ra twierdzi, że przeżynasz S1 w Herbach i rozpruwasz rozjazd...
Mój kanał youtube

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Lutego 2017, 22:08:59 »
Nie rozumiem ostatniego posta, bo jestem nowy w symulatorze Maszyna.
Robię tak:
  • 8.33, a nawet 8.32 wyjeżdżam z Herby nowe do Herby Stare(na semaforze z tabliczką CA3 mam zielone światło),
    Dojeżdżam do Herby Stare, bo z Herby Stare o 8.37 mam odjazd, więc odjeżdżam z Herby Stare według rozkładu 8.37,
    Jadę w kierunku Blachowni( z tej stacji odjazd mam 8.44) i w pewnym momencie słyszę komunikat o pracujących elektrykach i by dać sygnał "baczność"(nie wiem jak nadać ten sygnał),
    Mijam pociąg elektryków i jadę w kierunku Blachowni i gdy już w oddali widzę stację Blachownia,nagle na moim torze pojawia się pociąg.
Tak robię w drodze z Herby Nowe do stacji Blachownia. Może to, że przed stacją Blachownia na moim torze pojawia się pociąg to wina braku sygnału "baczność" przy mijaniu elektryków lub cos robię po drodze nie tak.
Co mam dobrze zrobić by bez problemu przejechać tą scenerię od stacji Herby Nowe do stacji Częstochowa Osobowy?

Offline Waldi 1978

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Lutego 2017, 22:29:04 »
Po wyjeżdzie z Herb Starych masz sygnał na wyjazdowym  semaforze s1?czyli czerwone swiatło po prawej stronie toru za peronami?co opisałem wcześniej
To co Stele napisał w ostatnim poście ,oznacza ze przejechaleś na czerwonym.

« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 22:31:47 wysłana przez Waldi 1978 »

Offline Felix

  • Wiadomości: 42
  • Projekt Tarnowskie Gory - L131/137/143/144 i 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Lutego 2017, 23:28:23 »
To ze masz czas odjazdu nieupowaznie sie do odjechania, jesli nie masz podanego wyjazdu  - powtarzacz widac w peronach  pokazujacy ze na wyjazdowym jest S1. Scenariusz jest na bazie oryginalnego z jednotorem , tylko RJ doszedl a  zawsze  w nim bylo  kilkanascie minuz czekania w tym miejscu. Naucz sie podstaw przepisow i przeczytaj readme.

EDIT Aktualnie i tak misje skonczysz w Gnaszynie ,bedzie poprawione  z nowa wersja :D
« Ostatnia zmiana: 23 Lutego 2017, 23:53:56 wysłana przez Felix »

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Lutego 2017, 10:03:45 »
Poczekałem aż na semaforze S1 będzie zielone a gra zaliczy mi: 8.33 Herby Nowe.Wyjechałem do Herby Stare.Po dojechaniu do Herby Stare zatrzymałem się na stacji.Odczekałem chwilę, ruszyłem powoli ze stacji i nagle widzę, że semafor obok mojego toru cały czas czerwone światło, więc się zatrzymałem, czekam ale na tym semaforze światło czerwone się nie zmienia.Po drodze ze stacji Herby Stare minąłem semafor wyświetlający białe  i pomarańczowe.

Do posta: Okazało się, że w Herby Stare mam czekać do momentu, aż na stację wjedzie pociąg prowadzony przez EU07 i jak wjedzie na stację na S1 dostaję zielone i jadę dalej.Po drodze mijam elektryków, jadę dalej przez Blachownia p.o do Częstochowa Gnaszyn, gdzie niedaleko Częstochowa Gnaszyn mijam z lewej strony elektryczny z węglarkami. Zatrzymuję się na stacji, czekam chwilę po czym odjazd i nagle widzę semafory które wyświetlają czerwone więc staję i czekam(może mam stop bo jedzie pociąg lub coś innego),czekam ale za Częstochowa Gnaszyn semafor S1 na moim torze nadal czerwone.
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2017, 12:16:06 wysłana przez lukcio28 »

Offline Felix

  • Wiadomości: 42
  • Projekt Tarnowskie Gory - L131/137/143/144 i 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Lutego 2017, 12:21:28 »
Czytasz co sie do ciebie pisze, czy specjalnie trolujesz ?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Lutego 2017, 12:44:51 »
Za Gnaszynem był błąd z niewprowadzeniem do stanu blokady jakiegoś składu co tam startował. W aktualnej wersji roboczej powinien być poprawiony.
Jeździj zgodnie z przepisami, będzie mniej problemów.
Mój kanał youtube

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia61_osobowy1 pociag na tym samym torze i sygnały ostrzegawcze
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Lutego 2017, 13:15:38 »
Już mniej więcej wiem jak przejechać tą scenerie. Dzięki za pomoc. Jak będę miał problem napiszę w tym temacie.