Autor Wątek:  MaSzynowa grupa na Facebooku  (Przeczytany 15705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
MaSzynowa grupa na Facebooku
« dnia: 14 Stycznia 2017, 16:06:42 »
Witam! Któregoś dnia do głowy wpadł mi pomysł o utworzeniu oficjalnej grupy na Facebooku. Miałaby ona zrzeszać osoby używające Naszego symulatora. Członkowie mogliby przedstawiać tam swoją twórczość, zrzuty ekranu itp. a także  dzielić się swoimi propozycjami oraz pomysłami. Myślę, że organizacja konkursów nie byłaby problemem. Co myślicie o moim pomyśle? Jak pomysłodawca chętnie podjąłbym się zadania prowadzenia grupy. Napiszcie co o tym sądzicie, podajcie także swoje propozycje charakteru grupy. :) (Jeśli ten temat znajduje się w niewłaściwym dziale proszę o jego przeniesienie)
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2017, 16:09:05 wysłana przez maciekkolej »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Stycznia 2017, 16:08:50 »
Była już kiedyś taka grupa. Admini nie wyrabiali się i towarzystwo zostało ograniczone. Uważam, że fanpage jest odpowiedniejszy do takich celów.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Stycznia 2017, 16:11:20 »
Fajnie... Ktoś chce coś zrobić to nie. Nie to nie, do zamknięcia w takim razie.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Stycznia 2017, 16:12:19 »
Ale ja nie zabraniam, poza tym też jest jakaś inna grupa, nie wiem kto tam siedzi, ale jest spora.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Stycznia 2017, 16:35:03 »
Dorabianie miejsc, które gromadzą ludzi ma swoje plusy i minusy:
+ rozszerza społeczność
- powoduje jej rozdrobnienie na ośrodki, przez co utrudnia się wymianę myśli, pomysłów i produktów (dodatków).
A do tego nie wszyscy mają FB.

Suma summarum: nie jestem na nie, pytanie: po co? I skończy się to tym, że każdy będzie chciał sobie założyć grupę, by być jej prowadzącym. Nie lepsza jedna grupa stuosobowa niż sto jednoosobowych?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Stycznia 2017, 17:36:09 »
Coś takiego już istnieje i znajduje się pod adresem eu07.pl/forum. Jego członkowie mogą przedstawiać [...] swoją twórczość, zrzuty ekranu itp. a także dzielić się swoimi propozycjami oraz pomysłami. I żeby utrzymać tutaj ład, potrzeba kilkunastu działów, moderatorów, stopniowania uprawnień dostępu i wielu innych "trików", które SMF udostępnia. A i tak utrzymanie ładu i sensowności funkcjonowania takiej społeczności na forum nie jest łatwe (patrz: Bocznica). Robienie takiej grupy to zadanie co najmniej tak ambitne jak tworzenie równoległego forum, które w dodatku jest pozbawione wielu mechanizmów forumowych. Ja Wydziału Promocji nie reprezentuję, ale prywatnie jestem na nie. Ale też nie chcę tego pomysłu krytykować od początku do końca - taka grupa miałaby swoje plusy, ale chyba minusów byłoby więcej.

@Kwarku-prawdziwy, pewnie wiele zależy od grupy wiekowej, ale z mojej perspektywy argument "nie wszyscy mają FB" praktycznie nie istnieje ;) Nawet najwięksi przeciwnicy FB pozakładali sobie konta, jak poszli na studia, na grupach kierunków/grup jest wielki przepływ informacji. I podejrzewam, że w innych społecznościach jest podobnie. Grupy są dla wielu jednym z głównym argumentów za założeniem konta na FB.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Slayer66

  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Stycznia 2017, 17:44:18 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Stycznia 2017, 18:10:15 »
Jest już grupa na FB, jeśli jest nieoficjalna to i dobrze, więcej ludzi przyjdzie tu na forum. Nie wiem czy dobrze mam w pamięci, ale FB to tylko miejsce propagowania symulatora a nie miejsce jego działalności. Trzymam stronę @Quarka, nie wyobrażam sobie rozdrabnianie tego co jest.

Offline Carmelovy

  • Wiadomości: 523
  • W MaSzynie od 2009r. Maszynista IC
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Stycznia 2017, 18:25:30 »
Dobra, zamknijcie sobie ten temat. Wyszło jak zwykle - chcesz coś zrobić? NIE! Bo coś tam...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Stycznia 2017, 18:42:24 »
Masz pomysł, ok. Ale bronić już go nie potrafisz, masz argumenty za, to przedstaw. Z tego co pisałeś w pierwszej wiadomości nie wiele wynika.
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2017, 18:44:04 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Stycznia 2017, 18:43:15 »
Co myślicie o moim pomyśle? Jak pomysłodawca chętnie podjąłbym się zadania prowadzenia grupy. Napiszcie co o tym sądzicie, podajcie także swoje propozycje charakteru grupy. :)
Prosiłeś o opinię - dostałeś. Nikt Ci nie napisał "nie wolno Ci zrobić grupy". Chcesz - rób.
chcesz coś zrobić? NIE! Bo coś tam...
To po co pytałeś o opinię? Taka postawa roszczeniowa ("ma być po mojemu, a jak nie to foch") wg mnie właśnie zdyskredytowała Ciebie jako jakiegokolwiek prowadzącego grupę. Masz swoje zdanie - dobrze. Uszanuj zdanie innych (uszanuj =/= przyjmij). A wygląda na to, że nawet nie zastanowiłeś się nad tym jak nasze argumenty odeprzeć.

@Krzysiek mnie własnie ubiegł :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Stycznia 2017, 12:15:57 »
Jeżeli chodzi o grupę FB dla twórców, od Betatestera wzwyż to istnieje taka jakoś od 2012 roku, od czasu do czasu coś się tam pojawi. Chętnych spełniających wytłuszczone warunki zapraszam do zgłaszania się, dodam do grupy.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Stycznia 2017, 13:06:00 »
Na tej nieoficjalnej grupie nic poza screnami sie nie zobaczy. A po fachowe odpiwiedzi na pytania i tak odsylaja do nas na forum. Musiala by byc to grupa stworzona przez nas oficjalnie i oczywiscie przez kogos pilnowana a na to raczej nikt by nie mial czasu. W sumie co by sie tam mialo dziac? Strona fb z informajami oficjalnymi juz jest i macie ja po prawej w wysuwalnym menu fb.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Stycznia 2017, 10:37:26 »
@Kwarku-prawdziwy, pewnie wiele zależy od grupy wiekowej, ale z mojej perspektywy argument "nie wszyscy mają FB" praktycznie nie istnieje ;) Nawet najwięksi przeciwnicy FB pozakładali sobie konta, jak poszli na studia, na grupach kierunków/grup jest wielki przepływ informacji. I podejrzewam, że w innych społecznościach jest podobnie. Grupy są dla wielu jednym z głównym argumentów za założeniem konta na FB.
Oj tam, nadal istnieją zatwardziali hipsterzy idący w zaparte. Vide ja. :P
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: MaSzynowa grupa na Facebooku
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Stycznia 2017, 22:09:51 »
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę ale po aktywności na facebook-u można określić profil osobowościowy konkretnego człowieka, włącznie z problemami jakie ma, zapatrywaniami, orientacją w rożnych tematach. Tak Trump wygrał wybory - zachęcał do pójścia na głosowanie swoich zwolenników a zniechęcał wyborców Clinton. A wszystko w zasadzie tylko w internecie i na spotkaniach wolontariuszy z wyborcami.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es