Autor Wątek:  eu07 501 -niedopuszczalny błąd  (Przeczytany 3902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
eu07 501 -niedopuszczalny błąd
« dnia: 12 Stycznia 2017, 14:13:13 »
Witam. Robiąc własną teksturę na siódemce 501 zauważyłem straszną gafę. Nie wiem jakim cudem przeszło to przez testy i nikt się tym nie zainteresował. Łączenie aż razi w oczy. I tak jest z obu stron. W ogóle zauważyłem już parę siódemek które przy dzisiejszych standardach nie przeszły by przez testy, a już są w grze...
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2017, 14:17:11 wysłana przez MR6 »
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: eu07 501 -niedopuszczalny błąd
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Stycznia 2017, 14:18:09 »
Mógłbyś pokazać na zdjęciu/powiedzieć o którą gafę konkretnie Ci chodzi. Pytam bo nic się nie mogę doszukać. Z góry Dzięki za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2017, 14:45:56 wysłana przez RoboBatman »

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: eu07 501 -niedopuszczalny błąd
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Stycznia 2017, 14:20:47 »
Chodzi o łączenie po prawej stronie drzwi na tym screenie. Podobna sytuacja jest na przeciwnej stronie.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2017, 14:21:56 wysłana przez MR6 »
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: eu07 501 -niedopuszczalny błąd
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Stycznia 2017, 15:38:51 »
Prawda jest taka, że 90% assetów by testu nie przeszło. Autorem jest Kacu, została wydana w 2011 jako trzecia tekstura na obecny model 303e. Nicków testujących wymieniać nie będę, ale było kilka poprawek. Testerzy są nieperfekcyjni, wymagania jakościowe stale rosną.
Teraz jaki cel ma ten wątek. Uważasz, że zbytnio się czepiamy detali dziś? Niesprawiedliwie jesteś traktowany w testach?
Uważasz, że stare tekstury/modele należy poprawiać w imię zasad? Możesz od ręki dostać konto na svn, rangę WPC i do roboty. :)
Mój kanał youtube

Offline MR6

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1954
  • Tak - to jest tekst osobisty.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 753
Odp: eu07 501 -niedopuszczalny błąd
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Stycznia 2017, 15:47:12 »
Hej, spokojnie zwracam tylko uwagę ze akurat ten błąd jest rażący i w żadnym wypadku nie oceniam tutaj kompetencji testerów. Reszta może byc tylko niech to ktoś kiedyś poprawi.
"jeśli jest coś niemożliwe do zrobienia, to przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi".
Prace nad dodatkami.
Deweloper, webmaster i redaktor maszyny na facebooku
=^-^=

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: eu07 501 -niedopuszczalny błąd
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Stycznia 2017, 15:58:54 »
No właśnie kto i kiedy? Nikomu się nie chce darmo ślęczeć nad cudzą pracą i wnosić poprawek niestety. Gdy coś generuje problemy to staramy się poprawić, ale jak tylko brzydko wygląda, to zazwyczaj zostaje. Ci co umieją, wolą robić nowe rzeczy, niż poprawiać starocie, które i tak tyłka nie urwą.
Mój kanał youtube

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: eu07 501 -niedopuszczalny błąd
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Stycznia 2017, 17:46:14 »
Wciąż nie jestem pewien, gdzie jest ów "niedopuszczalny błąd", dla którego napiętnowania specjalnie założono ten wątek. Po 10 minutach wnikliwego analizowania Twojego screena i przeanalizowaniu kilku zdjęć EU07-501 na Grafikach Google'a udało mi dostrzec coś, co chyba uznajesz za "straszną gafę", choć wciąż nie mam pewności. Jestem jednak przekonany, że taki lub inny, ale na podobnym poziomie "rażący błąd" zawiera niemal każdy, nawet wydawany obecnie, dodatek i idąc tym tropem należałoby powiedzieć (parafrazując pewnych polityków):"A poza tym uważam, że MaSzyna musi być zniszczona". Można nawet zrobić automat, który weźmie listę wszystkich plików MaSzyny i dla każdego założy wątek "[nazwa pliku] - niedopuszczalny błąd". I co dalej? Jeśli kogoś to razi, to najlepiej niech sam to poprawi, tym bardziej, jak ma takie umiejętności. W przeciwnym razie samo zgłaszanie uważam za bezsensowne.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: eu07 501 -niedopuszczalny błąd
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Stycznia 2017, 18:09:45 »
Chodzi o brak ciągłości brudu ze środka po stronie czoła na łączeniu. Niedoróbka jest, nie ma co debatować. Jak ktoś rangowy poprawi, to może wgrywać bez testu. Jak nierangowy to do testów i tyle. Zamykam bo wietrzę zbędny dym, a zamiast gadać można poprawić. To kilka minut. :)
Mój kanał youtube