Autor Wątek:  Podsumowanie 2016, podziękowania oraz plany na rok 2017  (Przeczytany 3801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1231
Podsumowanie 2016, podziękowania oraz plany na rok 2017
« dnia: 31 Grudnia 2016, 19:51:57 »
Dobry wieczór,
Tak się składa że sylwestrową noc spędzam w pracy, czasu więc na popisanie kilku linijek na forum jest pod dostatkiem. Kończymy rok 2016 i tradycyjnie, jak co roku warto sobie podsumować mijający okres wraz z planami na rok przyszły.

We wrześniu udało się nam wydać jubileuszowego patch'a MaSzyna 16.08 podsumowującego 15 lat funkcjonowania projektu, podziękować za to chciałbym przede wszystkim WPC - @Maciej - który podjął się składania paczki oraz każdej osobie, która wrzucała kolejne i kolejne poprawki na nasze repozytorium. Samych dodatków wyszło kilkadziesiąt sztuk (głównie tekstur), wszystko do przeszukania jest w wątku Publikacji.

Jeżeli chodzi o stronę http://eu07.pl/ to w tym roku z dużą pomocą @SKP udało się wprowadzić pewne zmiany na naszej stronie, głównie kosmetyczne - zmiana treści, rozplanowania, ponadto planujemy dodać dodatkową podstronę (już nad nią pracujemy i wnikliwi już mogą na nią wejść :)), liczę na to że coś Wam przedstawimy już niedługo.

Facebook, Facebook... naszą stroną na Facebooku zajmuję się jakoś od 2013 roku, ale jeżeli chodzi o rok 2016 - obecnie mamy 6,3 tysiąca osób nas "lubiących", a w tym roku wzrost to 1,5 tysiąca osób. Może to tylko proste statystyki, ale stoi za tym coś jeszcze: coraz częściej używamy tego narzędzia do poszukiwania materiałów na dodatki (głównie materiałów zdjęciowych) i niemalże zawsze mamy duży odzew. Osobiście zachęcam twórców do zgłaszania się do mnie abyśmy mogli w ten sposób publikować apele dot. poszukiwania materiałów.

Niezmiernie się cieszę, że grono Deweloperów poszerzyło się o kilka nowych osób - między innymi są to @Transkei, @kornel4d, @HTD, @Gagarinowiec - mam nadzieję, że będziecie aktywnie działać na rzecz rozwoju projektu, przedstawiali nowe pomysły. Bo to właśnie Deweloperzy ustalają tutaj ścieżkę rozwoju, warto mieć to na uwadze. Są też oczywiście inni, powoli się "uaktywniają", jeżeli kogoś nie dostrzegliśmy to prosimy o kontakt.

W międzyczasie udało mi się spotkać z kilkoma z Wami, dobrze jest się czasem zobaczyć twarzą w twarz, porozmawiać trochę na różne tematy. Dobrze wiedzieć, że za tymi nickami na forum stoją prawdziwi ludzie a każda wysłana paczka okupiona jest godzinami spędzonymi przed komputerem.

No i na koniec... w połowie roku wraz ze @Stele objęliśmy funkcję administratora forum. Funkcja niezmiernie ważna, w szczególności tutaj. Dochodzą do mnie głosy, że od momentu naszego "zaczerwienienia się" coś się ruszyło, jest nieco lepiej jeżeli chodzi o aktywność twórców. Jednocześnie ze swojej strony chciałbym podziękować za duży kredyt zaufania, którym mnie obdarzono, nigdy nie sądziłem że będę stał na czele naszej "społeczności". Dziękuję. Postaram się działać jak najlepiej.


A w planach na 2017 rok?
Jeżeli chodzi o kwestie promocji Symulatora... dostaliśmy propozycję, aby we wrześniu / październiku 2017 roku pojawić się z Symulatorem (wraz z pulpitem) podczas obchodów 170-lecia kolei w Krakowie, gdzie organizatorem jest Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Tyle jestem w stanie jak na razie podać, dopiero prowadzimy wstępne rozmowy. Nic innego poza w/w na horyzoncie nie widać. Oczywiście bliżej tego terminu będziemy informować, zarówno tutaj na forum jak i na FB.



Ze swojej strony życzę, aby w roku 2017 rzadko Wam padały dyski, 3ds regularnie robił Backupy, zdjęcia na tekstury były równe i bez szumów oraz żeby dział Test Dodatków nieco się uaktywnił. Mam nadzieję, że w końcu ruszy się coś ze sceneriami, coś na horyzoncie widać :)

Tyle ode mnie, zachęcam innych do podzielenia się wrażeniami i doświadczeniami nabytymi przez ostatnie 366 dni :)

Maciej Malec | @macius5991

« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2016, 19:53:37 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Online jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1509
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1140
Odp: Podsumowanie 2016, podziękowania oraz plany na rok 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudnia 2016, 20:08:50 »
Zapomniałeś dodać o nieudanej posadzie Młodszego Moderatora :P
Poza tym na forum przybyło kilka banów, dużo rysunków, kilka udanych służb - na Drawinowie, Całkowie czy na Quarku. Z maszynowych działalności wskrzeszenie fizyki EW58, nieudana przeróbka syreny ET42 czy ekran ET22-20xx (który wciąż się rozwija). Kilka spartaczonych tekstur... itd, itp. W skrócie - rok niezbyt udany, jak każdy (przynajmniej dla mnie).
No i na koniec Szczęśliwego Nowego Roku!

Regulamin, zakazy pkt. 8 oraz obowiązki pkt. 16.
Quark-t


Poprawione...
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2017, 16:40:06 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Offline kornel4d

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 86
Odp: Podsumowanie 2016, podziękowania oraz plany na rok 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudnia 2016, 20:30:22 »
Podziękowania dla użytkowników: @macius5991, @Stele, @ST44-003 za pomoc przy tworzeniu dodatków. Dziękuje również wszystkim innym osobą, którzy oferowali swoją pomoc w tej kwestii. W 2016 roku zdobyłem dużo nowych umiejętności, które to wy mi przekazaliście.

Życzę wam Wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku :)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Podsumowanie 2016, podziękowania oraz plany na rok 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudnia 2016, 20:42:24 »
Najpierw przeczytałem na tablecie, na którym można odpisać tylko niechlujnie. A to uroczysty wieczór, specjalnie uruchomiłem komputer, aby coś napisać w temacie.
Dziś pominiemy potknięcia! Dziś cieszmy się osiągnięciami, bo to one są naszym celem. Ten cel raz jest bliżej raz dalej, ale zawsze mamy go na widoku. Dziś wypada życzyć naszej całej administracji dobrej współpracy, trafnych decyzji, grzecznych userów, chętnych wspólpracowników i jak najwięcej pomysłów na realizację MaSzyny. Ze swej strony dodam kilka ciekawostek. W roku 2016 nie przejechałem w realu pociągiem ani jednego kilometra. Ostatni raz pojechałem w roku 2015 na organizowany wyjazd przez Wojewodę Łódzkiego, z Łodzi Kaliskiej do Łęczycy, gdzie miałem przyjemność zrobić dokumentację fotograficzną wycieczki ponad 400 osób (2xEN57). Reszta jazd w symulatorze, z czego jestem niezmiernie zadowolony.
Teraz coś na przyszłość, jestem zaangażowany w doprowadzeniu pewnego zamierzenia do realizacji. Jest to coś ogólnie oczekiwane i miało pierwotnie być na święta lub nowy rok. Czy będzie? Trzymajcie kciuki, ja ze swej strony zrobiłem wszystko, aby to dokończyć. Podziękowanie pewnemu developerowi się należy, ale co i jak to później... bo się wyda.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Podsumowanie 2016, podziękowania oraz plany na rok 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Grudnia 2016, 21:58:29 »
Moje podsumowanie niestety nie jest już takie kolorowe i stwierdzam, że ten rok był dość ciężki. Zaczęło się sypać jakoś pod koniec lipca kiedy to podczas aktualizacji systemu, która się robiła i robiła nie wytrzymałem i zrobiłem ręcznego reseta. To był mój błąd, bo komp już nie ożył. To spowodowało, że praktycznie z dnia na dzień zniknąłem. W robocie zaczął sie sajgon, więc praktycznie nie miałem za wiele czasu. Wchodziłem czasem z telefonu, ale to była dla mnie udręka. Kompa do tej pory nie naprawiłem. Prawdopodobnie zwiesił się BIOS. Dzięki uprzejmości Seby mogę powoli nadrabiać zaległości i zabierać się za kończenie projektów. Na szczęście wbrew moim obawom dysk nie padł i nie muszę zwijać zabawek. Także Maćku odpukać dysk jest cały :). No i dzięki Grzesiowi powrócił mój dawny nick. Co będzie dalej? Tego nie wiem czas pokaże.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2016, 22:15:12 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Podsumowanie 2016, podziękowania oraz plany na rok 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Grudnia 2016, 22:12:11 »
Teraz coś na przyszłość, jestem zaangażowany w doprowadzeniu pewnego zamierzenia do realizacji. Jest to coś ogólnie oczekiwane i miało pierwotnie być na święta lub nowy rok. Czy będzie? Trzymajcie kciuki, ja ze swej strony zrobiłem wszystko, aby to dokończyć. Podziękowanie pewnemu developerowi się należy, ale co i jak to później... bo się wyda.
Co co, o co chodzi, jakie zamierzenie? Jaki deweloper? Jestem bardzo ciekaw ;)

ps. Stele, nie spieprz tego :d. cześć cześć jazda leciiimyyy do nowego roku 4 2 40. Sawi dawaj do katowic ;d cześć
//Za daleko i za mało czasu zostało ;). Sawi

  Dodano: 31 Grudnia 2016, 23:59:35
ZAMYKAM

Prosze natychmiast dokonac sprawozdania podatkowego za rok 2016

Zdrowia i szczesliwego nowego roku!
« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2016, 23:59:35 wysłana przez queuedEU »