Autor Wątek:  Kociary podg  (Przeczytany 6363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Kociary podg
« dnia: 14 Grudnia 2016, 21:53:29 »
Na scenerii Zwierzyniec od samego początku istnieje twór o nazwie „Kociary podg”. Od samego początku było wskazywane, że jest to tak naprawdę stacja. Korzystając z okazji, że HTD zamierza wprowadzić drobne poprawki w scenerii (przewijany rozkład jazdy), można by od razu załatwić tę kwestię. Stan obecny wygląda następująco (zał. nr 1 - kociary_2a): mamy „Kociary podg”, które są stacją dla pociągów towarowych (brak peronów) oraz „Kociary po”, które są przystankiem osobowym przed semaforem wjazdowym do Kociary_podg. W związku z tym proponuję przemianować „Kociary podg” na coś innego (np. „Kociary Południe”, bo to jest na południe od zwykłych Kociar). Idąc dalej, pozostaje przystanek poza semaforami. Czy jego nazwa powinna nawiązywać do nazwy stacji? Tego nie wiem, nie kojarzę dokładnie takiego układu stacji w rzeczywistości. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to po prostu „Kociary Południe po” (zał. nr 2 - kociary_2b). Może ma ktoś jakąś inną propozycję?

Z punktu widzenia konstrukcji widziałbym jeszcze w rozkładzie jazdy rozjazd odgałęziającego numer 16 (tam się schodzą obie linie kolejowe), ale na potrzeby MaSzynowe to już chyba będzie przesada.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Kociary podg
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudnia 2016, 22:53:05 »
Taki układ węzła w Polsce chyba nigdzie nie występuje, gdyż jest on:
-błędny, gdyż nie umieszcza się semaforów wjazdowych za peronami, tylko muszą być one przed nimi - ze względu na drogi ochronne
-nieuzasadniony względami ruchowymi - to rzut beretem od stacji czołowej, odgałęzienie tylko jednego toru szlakowego, brak funkcji ładunkowej; w takich miejscach  budowano trójkąt z posterunków odgałęźnych

Jeśli chodzi o perony przed głowicami rozjazdowymi - czyli stacja funkcjonalna tylko dla ruchu towarowego - to są to Czyżew, Mleczewo, Wrocław Żerniki, "nasza" Blachownia i Mysłowice Kosztowy.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Kociary podg
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudnia 2016, 22:56:33 »
I stacja funkcjonalna tylko dla ruchu towarowego to u nas Żerniki na L053.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Kociary podg
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudnia 2016, 07:19:06 »
U mnie w okolicy po modernizacji powstało coś prawie podobnego. Jest stacja przez którą przechodzą linie Podmiejska i Dalekobieżna, jest bocznica PKP Energetyki i bocznica na plac ładunkowy. Za wyjazdem jest p.o. na P, za przystankiem są semafory wjazdowe na posterunek zdalnie sterowany na którym są 2 tory postojowe, a za nimi P się łączy z D.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Kociary podg
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudnia 2016, 11:16:10 »
Przez chwilę myślałem, że na Sołtysowicach są perony przed wjazdowymi. Sprawdziłem schemat na Semaforku i jednak się myliłem - te widoczne z peronów to sem. drogowskazowe. Więc wydaje mi się, że najrozsądniejszą opcją byłoby przemianowanie obecnego wjazdowego na drogowskazowy i dostawienie wjazdowego. Byłaby to wtedy jedna stacja - np. Kociary Południe.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Kociary podg
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Grudnia 2016, 11:33:31 »
http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/images/2/23/Wolomin.png Przed semaforami T i S powinny być jeszcze narysowane perony przystanku. Przystanek nazywa się Wołomin Słoneczna (od nazwy osiedla).
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Kociary podg
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Grudnia 2016, 22:54:47 »
Najlepiej to zrobić tak jak na stacji Kraków-Bieżanów, gdzie od linii 91 odchodzi linia 109 do Wieliczki http://semaforek.kolej.org.pl/wiki/images/8/8f/Krakow_Biezanow_new.png

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Kociary podg
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Grudnia 2016, 17:35:39 »
W Wołominie jest ponad 400m od semaforów do przystanku.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Kociary podg
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Grudnia 2016, 20:29:34 »
Ale jak nazwać te stacje na Zwierzyńcu? Znalazłem tam gdzieś w plikach (bodajże w jakimś PDF-ie) "Kociary II" - i patrząc po czasie z tego rozkładu (i na trasę przejazdu) - to musiał być ten posterunek odgałęźny. Ten co się nazywa "Kociary po" - ja bym go nazwał Kociary Południe i tyle. To jest mały przystanek osobowy. Pasażerowie by nie mieli numerków w nazwach, a kolejorze lubią numerki ;)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Kociary podg
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Grudnia 2016, 21:13:48 »
W załączeniu rozkład, którego treść kiedyś konsultowałem dla Woka — rozwiązanie zbieżne z tym, co jest na rysunku 2b.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.