Autor Wątek:  Odp: MaSzyna z portem COM  (Przeczytany 2381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: MaSzyna z portem COM
« dnia: 24 Listopada 2016, 11:45:07 »
Skoro poczules misje naczelnego edukatora, to wszystko wyjasnia, ale watpie w odzew.
A jesli chodzi o mnie,  swoj pulpit zrobilem, dalem dokumentacje, wsad a nie rozpisywalem sie na 1000 stron na forum z analiza kawalkow kodu, co i tak nikomu nic nie przyniesie jak mysle. Ogolnie, jesli dalbys zrodlo i dokumentacje, to bylaby ta droga. Grzebacze by sobie go dostosowali do swoich potrzeb, a klienci tylko wgrali wsad.
Ale zostawmy to :). Czekamy na dluuugie twoje posty, z drobiazgowymi analizami kawalkow programu i twoich zalozen ;), a ja bede sobie juz cicho siedzial w tym temacie i obserwowal, czy bedzie jakis odzew od innych z sugestiami, propozycjami, gotowymi rozwiazaniami :) etc. Bardzo ucieszylbym sie, gdyby ktos napisal w stylu, dzieki Tobie i kawalkowi twojego kodu, nauczylem sie przesylac dane po COMie w C, bo tej tej pory w necie nic o tym nie bylo :) Zobaczymy.

Skoro załatwione to odpinamy i na bok. Ani to miłe, ani merytoryczne. Mariuszu, emotka nie jest znakiem interpunkcyjnym. Stawiaj kropeczki przed nimi. | @Stele
« Ostatnia zmiana: 27 Listopada 2016, 22:09:37 wysłana przez Stele »

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Odp: MaSzyna z portem COM
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Listopada 2016, 15:36:04 »
Co ci ze wsadu i płytki jak to, od czego zaczynałem to był przerost formy nad treścią i koszt takiego egzemplarzu to ponad 200 zł ;) PCB było robione pod elementy SMD gdzie odstęp między pinami mikrokontrolera to coś koło 0,2mm, kondensatory 0603 i wiele, wiele niepotrzebnych i nieużywanych jak na razie elementów, do tego mnóstwo przelotek ;) Także termotransferem tego nie polecam robić. Kiedyś będę to optymalizował pewnie ale może ktoś do tego czasu zrobi bardziej optymalną wersję np na arduino? Nie znam tego języka ale ponoć tam jest po prostu funkcja readserial i sendserial, która jeszcze bardziej wszystko upraszcza. Wtedy tania wersja tego wszystkiego będzie szybciej dostępna.
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Odp: MaSzyna z portem COM
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Listopada 2016, 16:39:52 »
A to ja juz nie wiem o co kaman :)
Myslalem, ze dzielisz sie z nami jakims tam gotowym rozwiazaniem. Ciezko sie zorientowac.
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2016, 16:41:19 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Odp: MaSzyna z portem COM
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopada 2016, 17:16:00 »
Gotowym rozwiązaniem jest możliwość komunikacji z Maszyną - tak nawet wynika z nazwy wątku ;)
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Odp: MaSzyna z portem COM
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Listopada 2016, 17:16:07 »
Gotowe to ono jest o tyle, że exe ma / będzie mieć zaimplementowany protokół komunikacyjny. Reszta po stronie płytki jest niedookreślona i do własnej implementacji.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Odp: MaSzyna z portem COM
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Listopada 2016, 17:52:12 »
Ojej, skoro sie maciej od cirka 5 lat tym zajmuje i skoro sie tak rozpisywales, to myslalem, ze masz 2 strony prawie gotowe. A tytul watku tego jednoznacznie tego nie okresla. Dobra, czekamy na odzew :)
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2016, 17:53:28 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Odp: MaSzyna z portem COM
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopada 2016, 22:17:46 »
"MaSzyna z portem COM" jak sama nazwa wskazuje to implementacja komunikacji szeregowej a nie zewnętrzna płytka. Płytkę prezentowałem w innym temacie. Mam już pracujący symulator z pulpitem od ponad roku. Nie słyszałem, żeby ktoś robił podobny projekt i się tym chwalił/udostępniał na forum.
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Odp: MaSzyna z portem COM
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopada 2016, 02:51:57 »
Ok, sorry, juz przestalem widziec implementacje kawalka kodu do zewnetrznej plytki :) Juz teraz wiem, ze cala tresc, kazde zdanie i slowo twoje w tym watku, opisywalo tylko strone Maszyny jak sama nazwa wskazuje :)
Dobra, juz nie ciagnijmy tej jak bardzo sensownej rozmowy od pewnego momentu :)
« Ostatnia zmiana: 27 Listopada 2016, 07:35:46 wysłana przez Mariusz1970 »