Autor Wątek:  Linia 061 - to tak ma być?  (Przeczytany 4027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Linia 061 - to tak ma być?
« dnia: 29 Października 2016, 16:58:05 »
Jeżdżę sobie ostatnio na linii 061, tej w trakcie budowy. Tak z ciekawości zapytam, czy odcinek Częstochowa Stradom - Herby Nowe - tam ma być przez całą drogę 30km/h? Inaczej - czy rzeczywista linia jest aż w tak tragicznym stanie? Jeszcze w życiu nie jechałem tak wolno pociągiem. Na żadnej trasie, nawet leśno-wiejskiej. I w Maszynie i prawdziwą koleją. Oznakowanie jest dziwne - W8 do 30km/h są praktycznie na styk ze sobą, koniec jednego, początek drugiego. Od czasu do czasu czasowe 30 lub stałe 20. Do tego W9 przed górką z ograniczeniem do 30 - to już przegięcie, nie wiem jakim cudem pociąg miałby przez to przejechać. Z 30 gdybym respektował W9a to bym się po prostu zatrzymał na tej górce.

Mam nadzieję, że to tymczasowe, żeby dokładniej obejrzeć scenerię, inaczej sobie tego nie wyobrażam. Osobiście wybrałbym rower, jakbym miał jechać na tym odcinku. Zabawne, że rozkładowa dla misji osobowy1 jest 120.

Czy na południu Polski linie kolejowe są w dużo gorszym stanie niż na północy? Np na trasie Gdynia - Warszawa jest spory kawałek 160, reszta 100-120. Na trasie Gdynia - Kościerzyna - rozkładowa dla szynobusu jest chyba 90, parę razy zwalnia po drodze, ale na krótko. To samo Gdynia - Czersk. Przez większość drogi 90km/h, trochę zaskakuje że zwykła stonka daje radę 2 bohuny tak szybko ciągnąć. Co prawda te linie są niedawno remontowane.

Aha, jeszcze jedno, jak jest 30 i przed jego końcem jest następny W8 30 - co się w praktyce robi? W misji osobowy1 mogę przykładowo rozbujać za ograniczeniem do 45 i wtedy wytraci prędkość do 30 jadąc bez zasilania i hamowania. W praktyce przyśpiesza się, czy po prostu jedzie całą drogę 30 bo szkoda prądu na szarpanie?
« Ostatnia zmiana: 29 Października 2016, 17:00:54 wysłana przez HTD »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Linia 061 - to tak ma być?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Października 2016, 17:19:28 »
Cytuj
Częstochowa Stradom - Herby Nowe - tam ma być przez całą drogę 30km/h? Inaczej - czy rzeczywista linia jest aż w tak tragicznym stanie? Jeszcze w życiu nie jechałem tak wolno pociągiem.
Nie wiem jak jest teraz. Łowicz - Skierniewice przez Sierakowice w okolicach 2008/2009r. Ponad godzinę jazda kiblem w tą i nazad.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Linia 061 - to tak ma być?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Października 2016, 17:23:41 »
To jest stan sprzed modernizacji i taki ma pozostać ze względu na brak aktualnych map na Geoportalu. Obecnie przejazd pociągu ze Stradomia do Lublińca zajmuje tylko 21 minut. Przed modernizacją rzeczywiście były tam takie szybkości. Z Częstochowy do Wrocławia jechało się ponad 3:20. W drugą stronę szybciej, około 2:50, bo tor nr 2 pozwalał na przejazd z szybkością 120 km/h. Tutaj masz film jako dowód:

Offline Bartosz Dworniczek

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 061 - to tak ma być?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Października 2016, 18:34:50 »
Też chciałem to napisać, trasa z potencjałem ale ta prędkość...

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Linia 061 - to tak ma być?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Października 2016, 21:47:16 »
No to będzie szał, jak będzie wyremontowana kiedyś tam. Ale jeszcze zapytam, jest sens przyśpieszać na tym odcinku, czy po prostu trzymać 30 spokojnie do końca tego całego toru?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Linia 061 - to tak ma być?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Października 2016, 23:52:07 »
Ten odcinek linii 61 jest już zmodernizowany - drogowa 120 z jakimiś punktowymi ograniczeniami do 90-100.
Jak będę duży zostanę maszynistą!