Autor Wątek:  Nocna jazda na linii 053 - nowe rozkłady  (Przeczytany 1950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Nocna jazda na linii 053 - nowe rozkłady
« dnia: 16 Października 2016, 22:10:39 »
Linia 053 przed modernizacją jest trochę zdezelowana. Niestety stare rozkłady nie pasowały do powstałych utrudnień w ruchu, dlatego stworzyłem nowe tymczasowe rozkłady, dzięki którym możemy się lepiej sprawdzić, a przy okazji pasażerowie też nie muszą się denerwować, da się wreszcie dojechać planowo. Z jednym wyjątkiem dla służby nr 5, uwzględnienie wykolejenia na trasie i związanego z tym objazdu byłoby już zbyt grubą przesadą. Tam łapiemy 8 minut opóźnienia, ale... ani minuty dłużej.

Mam nadzieję, że wirtualni maszyniści będą mieli tyle samo godzin doskonałej zabawy co ja, przejeżdżając te wszystkie trasy wielokrotnie.
Drobna uwaga, czasem zdarzy się przyjechać o pół minuty za wcześnie, czasy dobrałem z zapasem dla bezpiecznej jazdy, można być przed czasem jak się jedzie "ile fabryka dała" i "na kreskę", ale podobno tak się nie jeździ ;)

Dasz radę przejechać wszystkie 6 służb zgodnie z rozkładem? ;)

http://eu07.pl/userfiles/23309/priv-htd_linia053.7z - wypakować do katalogu scenery, nadpisać wszystko do nadpisania.

Tak, wiem, że utrudnień ruchu nie uwzględnia się zwykle w rozkładach, ale IMHO w MaSzynie bardzo brakuje misji, gdzie można przyjechać planowo. Opóźnienia przy wszystkich kursach też nie są realistyczne, to już nie PRL, pociągi jeżdżą w miarę planowo ;) Ortodoksów urazi to naruszenie realizmu, ale dla mnie, jako czysto wirtualnego maszynisty rozkłady, wg których da się dojechać planowo to coś, czego mi bardzo brakowało, dlatego napisałem je dla siebie, ale chętnie się podzielę.

UWAGA: Oprócz samych rozkładów zmieniłem też plik scenerii i zdarzeń dla pierwszej służby, gdyż występuje tam zmiana rozkładu przy dojechaniu do Sandomierza. Dostawaliśmy tam niestety rozkład dla zupełnie innego (o innej masie) pociągu, przez co nie było żadnej możliwości, żeby pasował jednocześnie do obu. Dlatego 1 rozkład został dodany i była konieczna zmiana w tych plikach. Oprócz tego w pierwszej służbie zmieniłem czas startu misji, żeby lepiej dopasować rozkład. Prawie wszystkie pliki nadpisują pliki oryginalne.

UWAGA: Jak dostaniemy przez radio dość nerwowy komunikat, że "już jest zaraz... odjazd pociągu!", traktujemy to jako "jazda torem wolnym" - czyli 40 po prostej do rozjazdu. Inaczej się spóźnimy.