Autor Wątek:  Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku  (Przeczytany 7496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lucas76

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Witam,
po sprowadzeniu wagonów z tartaku pod semafor D, zrobieniu oblotu i podpięciu się do składu, dyżurny podaje komendę próby hamulca.
Sprawdzenie ciśnienia w PG na poziomie 0,5 MPa i to jest, zaraz potem jest info o urwaniu sprzęgu i spadku ciśnienia w układzie.
Po chwili dyżurny podaje, ze można napełniać, ale nie ma czym...manometr cylindra hamulca pokazuje prawie full, w PG jest 0 i nie wiem jak odhamować skład.
Może jakaś podpowiedź?

Pozdrawiam

Przenoszę do tras, skoro tytuł wątku wskazuje na oskryptowanie scenariusza. | @Stele
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2016, 14:30:52 wysłana przez Stele »

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Października 2016, 14:23:39 »
Witam
Użyj dodatkowo odluźniacza lokomotywy ( klawisz num6) Powinno pomóc.
Pozdrawiam.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Października 2016, 14:29:11 »
Nie wykluczone, że użyta tam komenda działa jak radiostop. Wtedy mamy błąd i trzeba postępować jak po jego zadziałaniu. Wył. radyjko [ctrl+R] i wł. radyjko [shift+R]. Ale mam nadzieję, że odluźniacz załatwi sprawę.
Mój kanał youtube

Offline Lucas76

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Października 2016, 14:30:50 »
Właśnie, zapomniałem dodać, nie działa odluźniacz (Num6) jak i uderzenie (Num.)....właściwie nic nie działa, raz udało mi się doprowadzić do wzrostu ciśn w PG minimalnie ponad 0 (trzymając chyba ze dwie minuty, po puszczeniu Num6 ciśnienia wracają do poprzedniego stanu, PG ma 0, cylinder hamulcowy max.

Pozdrawiam

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Października 2016, 14:41:30 »
Pamiętaj też, że odluźniacz trzeba chwilę przytrzymać, aż ciśnienie w PG zacznie rosnąć. Chwilowe naciśnięcie nic nie da. Chyba że rzeczywiście sprzęg wirtualny na składzie jest uszkodzony.
Aż dzisiaj wieczorem uruchomię tę misję z ciekawości.

Offline Lucas76

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Października 2016, 14:45:37 »
Nie wykluczone, że użyta tam komenda działa jak radiostop. Wtedy mamy błąd i trzeba postępować jak po jego zadziałaniu. Wył. radyjko [ctrl+R] i wł. radyjko [shift+R]. Ale mam nadzieję, że odluźniacz załatwi sprawę.
spróbuję teraz zastosować ten manewr z radiostopem i dam znać.

Pamiętaj też, że odluźniacz trzeba chwilę przytrzymać, aż ciśnienie w PG zacznie rosnąć. Chwilowe naciśnięcie nic nie da. Chyba że rzeczywiście sprzęg wirtualny na składzie jest uszkodzony.
trzymam długo, ponad dwie minuty

Pozdrawiam

  Dodano: 01 Października 2016, 15:09:49
Opanowałem to, po komendzie dyżurnego, żeby sprawdzić czy ciśnienie w PG jest na poziomie 0,5 MPa trzeba użyć (Num.), wtedy info o urwanym sprzęgu się nie pojawi. Potem jest próba hamulca do 0,4 MPa i komenda luzowanie. :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2016, 15:09:49 wysłana przez Lucas76 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Października 2016, 15:28:45 »
Przypadek. Sprzęg urywa się z jakimś tam prawdopodobieństwem. Poszukaj wątku tego scenariusza w teście. Tam jest to opisane.
Mój kanał youtube

Online Felix

  • Wiadomości: 42
  • Projekt Tarnowskie Gory - L131/137/143/144 i 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Października 2016, 11:40:39 »
Witam. Ja mam problem na tym scenariuszu, ze nie udaje się skończyć manewrów w Macierzowie żeby udać się w drogę powrotna. ZA każdym razem TEM2 stojąca  pod wjazdem, wjedza na mój tor podczas manewrów po wagony z ruda. Wjazd jej na nieodpowiedni tor powoduje zablokowanie dalszych eventow i w efekcie koniec scenariusza. Mam najnowsza paczkę i exe z niego.
« Ostatnia zmiana: 03 Października 2016, 11:41:54 wysłana przez Felix »

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Października 2016, 18:01:47 »
Problem był sygnalizowany kiedyś na scenariuszu nocnym (uznany został za jakiś wyjątkowy przypadek) ale jak widać powtarza się regularnie. Zauważyłem, że pojawia się również w misji towarowej (ale tylko wtedy, gdy AI manewruje ST43). Na początku myślałem że to wina exe, ale podczas testów na starej wersji problem też wystąpił. W końcu chyba namierzyłem problem: gdy pisany był scenariusz Lotos, wstawiony został niewidzialny W4 przed semaforem I w Macierzewie (aby skasować rozkład jazdy wjeżdżającego pociągu). Ponieważ był niewidzialny, nie zauważyłem, że ustawiłem go bardzo blisko semafora. Zmieniłem jego położenie i ponownie sprawdziłem: TEM2 jeździ bez zarzutu, w misji towarowej ST43 również bez problemu manewruje, misji nocnej nie sprawdziłem ale myślę, że tam też będzie wszystko w porządku.

Poprawka w załączniku, archiwum należy rozpakować w głównym katalogu MaSzyny, nadpisać stare pliki. Bonusowo pojawią się na scenerii wskaźniki W13.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Października 2016, 18:33:11 »
Wgrałem. Co tam należy usunąć przed odkomentowaniem nowych wskaźników? Te też są już wgrane na svn.
Mój kanał youtube

Offline Transkei

  • Deweloper
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 884
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Października 2016, 19:16:26 »
Aby użyć nowych wskaźników należy usunąć wszystkie include w6a.inc, w13.inc, oraz w13p.inc - w ten sposób usuwamy stare. Następnie należy usunąć znaczniki komentarzy blokowych (czyli /* i */) - i mamy aktywne nowe wskaźniki.

Offline Lucas76

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: całkowo tartak - zerwanie sprzęgu
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Października 2016, 19:53:56 »
Podepnę się pod temat scenerii Tartak, mianowicie jestem na etapie podpicia i zabrania 3 wagonów w rudą spod Tm4.
Dostaje Ms2 na Tm4, przejeżdżam za Tm5 i nic sie nie dzieje. Cały czas zakaz manewrów, osobowy Interregio odjechał, wcześniej pospieszny. TEM-2 przejechał przez Macierzewo i utknął w elektrowni, połączony z wagonami Falns od przodu i Eoas, które przyciągnął z tyłu.
Gdzieś tkwi błąd?

P.S. Przepraszam, nie w tym temacie napisałem, proszę o przesunięcie go w odpowiednie miejsce
P.S.1. posiadam aktualną wersję Maszyny 15.04 oraz Patch 16.08

Piszesz, że Tartak, to gdzie chcesz przeniesienia? | @Stele
to jet temat zerwanego sprzęgu...

A dziś taki błąd, w Macierzewie TEM-2 wjeżdża na mój tor (troszkę specjalnie przetrzymałem postój na Ms2)
« Ostatnia zmiana: 27 Października 2016, 11:41:22 wysłana przez Lucas76 »

Offline Lucas76

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Października 2016, 16:05:49 »
Aby użyć nowych wskaźników należy usunąć wszystkie include w6a.inc, w13.inc, oraz w13p.inc - w ten sposób usuwamy stare. Następnie należy usunąć znaczniki komentarzy blokowych (czyli /* i */) - i mamy aktywne nowe wskaźniki.
gdzie szukać tych plików .inc, żeby je podmienić?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Całkowo – Odyseja spalinowa Część 5: Służba w całkowskim tartaku
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Października 2016, 17:32:06 »
Publikacje>baza infrastruktury. Są trzy paczki w dwóch wątkach.
Mój kanał youtube