Autor Wątek:  Exe - konwersja na C++  (Przeczytany 891008 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1350 dnia: 16 Marca 2017, 23:48:05 »
Zobaczcie w mój log, może coś wam się rzuci w oczy na temat tego uruchamiania długiego.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1351 dnia: 16 Marca 2017, 23:50:03 »
U mnie nawet czytanie t3d nie daje rezultatu na tej kaliskiej :P Tracę cierpliwość.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1352 dnia: 17 Marca 2017, 00:08:38 »
Zobaczcie w mój log, może coś wam się rzuci w oczy na temat tego uruchamiania długiego.
Niestety nic bezposrednio, ale z tego co widze
Unknown property: "vradius" in track "hrs_u"
Unknown property: "10000" in track "hrs_u"
Unknown property: "vradius" in track "hrs_t"
Unknown property: "10000" in track "hrs_t"
to chyba nie jest wersja z paczki, tylko po modyfikacjach Ra? Jak wyglada ladowanie na wersjach exe wczesniejszych niz 0316, tez tak samo dlugo?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1353 dnia: 17 Marca 2017, 00:09:32 »
Być może kompatybyliść została zepsuta już w obie strony. Nie żartuje, po przywróceniu starego st44 poszło ok.
Hmm no nie wiem, mam zainstalowana dzisiejsza(?) paczke z nowa kabina co poszla do testu, i tam sa z jednym wyjatkiem same pliki .e3d i na nowym exe weszly bez zadnych bledow. Dziwne to jakies, jesli ci nie dzialaly o.O
To nie tak, te pliki z nowej kabiny zadziałały na nowym exe, dałem w tamtym wątku screeny nawet. Tylko jak chciałem wrócić do Kaliskiej, to zaczęło wywalać błąd, który ustąpił po powrocie do starszej paczki z gagarinem. Co się gryzie, nie wiem, bo ledwo już patrzę.

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1354 dnia: 17 Marca 2017, 00:35:45 »
Żeby było śmieszniej - gdy kliknę na krzyżyk w momencie wyświetlania się tego okienka z informacją o MSVR, symek wysypuje się w związku z kliknięciem krzyżyka i wtedy crashdump jest :P Ale po potwierdzeniu okienka nie :D

EDIT: Po różnych walkach mam wrażenie, że symulator sobie nie radzi z tak dużą scenerią. Jak pousuwam pare rzeczy (niekoniecznie tabor, nawet elementy otoczenia, sieć etc), to się wczytuje. Z tym, że nawet na t3d pozostaje problem jeżdżących wnętrz, bez pudeł.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 02:31:28 wysłana przez AtapiCl »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1355 dnia: 17 Marca 2017, 13:20:28 »
EDIT: Po różnych walkach mam wrażenie, że symulator sobie nie radzi z tak dużą scenerią.

No widzisz, ale gdyby tak rzeczywiscie bylo, to te same efekty bylyby tez obserwowane przez innych. A tymczasem na roznych innych komputerach, w tym moim, sceneria obslugiwana jest normalnie. Z tym ze rzeczywiscie Kaliska /jest/ duza -- to jest ~1.2-1.3 gb zajetej pamieci na sam simulator wiec mozliwe ze na slabszych konfiguracjach i/lub przy zaladowanych innych programach moga zaczac pojawiac sie klopoty. Podobne ograniczenie dotyczy karty graficznej -- przepisany symulator zuzywa wiecej pamieci na kazda teksture, wiec moze jej zaczac brakowac szybciej niz na starym exe (zobacze czy da sie tutaj wprowadzic jakies ulepszenia, ale na razie jest jak jest)

Niestety, te crashdumpy generowane przy wymuszonym zamknieciu okna raczej nie pomoga, bo wyskakuja wtedy z innej przyczyny -- aplikacja jest zmuszona by sie zamknac i robi to troche "nie po kolei", probujac np zwalniac zasoby ktorych juz nie ma. Czyli to akurat nie pomoze w dojsciu, co tam u ciebie idzie nie tak :/

edit:
OK, w dzisiejszym uaktualnieniu mamy:
- poprawiony blad ciaglego syczenia w sytuacji, gdy symulator byl uruchamiany z zalaczona pauza.
- przywrocone roznicowanie oswietlenia w tunelach, wykopach itp. Tutaj uwaga, efektem ubocznym jest ponowne dzialanie swiatel 'zawsze', by prowizorycznie umozliwic oswietlanie tuneli itp bez skomplikowanej zabawy w skanowanie torow naprzod by sprawdzic, czy jest tam tunel itp.
- nie pamietam czy naprawa falownikow zmiescila sie w poprzednim uaktualnieniu, czy jest w tym, ale tak czy owak tez powinny dzialac

W sumie oznacza to, ze stan uzywalnosci jest teraz z grubsza taki jak starego exe. Oprocz kierowcow-samobojcow, ale zeby wyciac tamten krzak potrzebny jest tor testowy. Wiec ten blad bedzie usuniety kiedy tor sie pojawi (albo kiedy zaimplementujemy w symulatorze edycje z poziomu exe, bo raczej nie widze mozliwosci ze sobie sam taki tor inaczej wyprodukuje :d
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 15:55:16 wysłana przez tmj »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1356 dnia: 17 Marca 2017, 18:10:19 »
Staroć od Ra, ale powinien zadziałać. Dymus się zadeklarował zrobić coś ładniejszego.
Mój kanał youtube

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1357 dnia: 17 Marca 2017, 18:22:45 »
Staroć od Ra, ale powinien zadziałać. Dymus się zadeklarował zrobić coś ładniejszego.
Nom jakbyś jeszcze przypomniał jak to miało być konkretnie to spoko, bo nie pamiętam szczegółów z wczorajszej rozmowy na czacie.
Cytuj
- nie pamietam czy naprawa falownikow zmiescila sie w poprzednim uaktualnieniu, czy jest w tym, ale tak czy owak tez powinny dzialac
Działają :)
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 18:26:12 wysłana przez dymus »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1358 dnia: 17 Marca 2017, 18:32:27 »
Ja już głupieję. MSAA na 0. Odpalam rózne exe. I teraz głupieję. Na exe, które mam oznaczone jako range_factor mam 40 FPS (i okno samo nadaje MSAA). Na camera_fustrum mam 30 FPS i MSAA. Na 16.03 brak MSAA i nadal 30 FPS.
Muszę przestać testować na baterii, ale ciągle robię to w pociągu :(
Zeby bylo jeszcze smieszniej, w czasie dzisiejszego testowania dotarlo do mnie, ze ta roznica, ktora widzialem u siebie miedzy wersja 0309 a pozniejszymi wcale nie byla spowodowana zmianami w kodzie -- po prostu testowalem poprzez uruchomienie obu wersji naraz z oknami jedno obok drugiego, bo to ulatwia porownywanie fps... a system operacyjny/karta graficzna poswiecaly wiecej uwagi programowi, ktorego okno bylo aktywne.

Wiec sprawdzilem sobie exe ze starym kodem rysujacym, i to w ktorym kod jest zmieniony, w sytuacji gdy oba okna nie sa aktywne... i wyszlo ze zadnego spadku wydajnosci nie ma, a ja spedzilem pol dnia przywracajac cos, co w zasadzie nie jest juz potrzebne D:

Nom jakbyś jeszcze przypomniał jak to miało być konkretnie to spoko, bo nie pamiętam szczegółów z wczorajszej rozmowy na czacie.
Wystarczy ze bedzie przejazd i droga w poprzek torow, tak ze 100-200 m w kazda strone zeby mogl sie samochod troche rozpedzic przy nawrocie. Przejazd moze byc caly czas zamkniety, ale wazne, zeby byl "widoczny" dla AI bo ten co go Stele znalazl to chyba za stary jest -- nawet na Borlandowym exe jak zamkne przejazdy shift+1 to AI kompletnie to olewa i przejezdza przez nie, a w tabelce skanowania nic nie ma. Przejazdy na Calkowie np. sa widoczne, ale tam jest z kolei za duza sceneria ;/
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 19:02:28 wysłana przez tmj »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1359 dnia: 17 Marca 2017, 19:12:24 »
Chciałem przetestować światło w tunelu. Odpaliłęm Drawinowo na przyspieszeniu by tylko zobaczyć czy przyciemnienie w tunelu jest naprawione i zapętliło mi --grz1-skd1. Jest w dwóch miejscach jako eventall1/2. Zawiesiło okno ogl symka i zalogowało 200tyś wykonań w kilka sekund zanim wyłączyłem.
event --GrZ1-SkD1 addvalues 0 GrZ1-SkD1 * * -1 endevent
event --GrZ1-SkD1 updatevalues 0 GrZ1-SkD1 free * * condition memcompare * * 0 endevent
EVENT LAUNCHED: --grz1-skd1
free     1.00    22.00 != * *     0.00
Zmienialiście coś w tym aspekcie? powinien się wykonać tylko kilkanaście razy dla każdego pojazdu przejeżdżającego a nie zapętlać.

------------
Tunel działa świetnie. Wejście smugi w ciemność jak i wyjście. Przejście oświetlenia kabiny też.
Gorzej z falownikiem. Wyłączyłem przetwornicę by cokolwiek słyszeć i istotnie jest modulacja, ale wcięło mnożnik głośności/amplitudy. Jeszcze porównam w warunkach testowych i na różnym taborze.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 19:27:27 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1360 dnia: 17 Marca 2017, 19:16:42 »
Hmm nie, chyba tam nic nie ruszalem. Drawinowo sprawdzalem dzisiaj kilka razy, bo tez mi przyszlo do glowy ze to dobre miejsce do testowania tuneli, i wszystko jezdzilo (chyba) normalnie, ale nie probowalem tego z przyspieszeniem czasu. W ktorym trybie sie tak narobilo?

edit: puscilem jeszcze raz dla pewnosci, we wszystkich trybach przyspieszenia, i w ogole tego eventu nie uruchomil. Przynajmniej na drawinowo_ep07.scn
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 19:31:36 wysłana przez tmj »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1361 dnia: 17 Marca 2017, 19:30:36 »
Shift+F6. Teraz jest tam x5 zdaje się. X2 mi brakuje nieco, bo to jedyny użyteczny był. Przy x5 zbytnio mi fps spada i testy przestają być miarodajne. Na x1 miałem na Drawinowie 70 fps, na x5 już tylko 12.
Sceneria w wersji Ra 11.03 (uwaga, zbugowana). Odpaliłem ponownie by sprawdzić to co miałem sprawdzić i nie wywaliło tego ponownie. Ale też nigdy wcześniej się nie spotkałem z takim zapętleniem zdarzeń.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1362 dnia: 17 Marca 2017, 19:33:46 »
Tak na marginesie przy przyspieszeniu spadek moze byc teraz wiekszy, bo w ramach zmian przeliczany jest caly czas, jaki uplynal miedzy wywolaniami update(), a nie tylko pierwsze 20 krokow. Wiec z jednej strony jest wolniej, ale z drugiej troche bardziej miarodajnie, bo nie robia sie dziury czasoprzestrzenne.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1363 dnia: 17 Marca 2017, 19:40:23 »
Drawinowo_ep07 to kompletny relikt. Tylko drawinowo i drawinowo_noc są utrzymywane. Event ten to licznik blokady liniowej dla odcinka Grodzisk-Stawiska dodany przez Ra z tydzień temu. Trzeba mieć wersję z warsztatu by był, ale nie polecam póki co, bo są błędy w skryptach.
Przysłuchałem się falownikom i sam już nie wiem. Mam wrażenie, że wszystko jest cichsze na dzisiejszym niż ostatnim borlandowym. Niech ktoś z lepszym słuchem oceni, czy jest różnica.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1364 dnia: 17 Marca 2017, 19:47:01 »
Co do falownikow to porownujac Traxxa na exe Borlandowym i c++ wydaje mi sie, ze brzmia podobnie pod wzgledem glosnosci i tonow, ale ja mam tylko pierwszy stopien sluchu muzycznego, czyli rozrozniam kiedy graja a kiedy nie :)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1365 dnia: 17 Marca 2017, 19:50:10 »
I wysyp na generowaniu crashdumpa, identyczny jak u Atapiego. Wczytywanie kaliskiej, ładowanie e3d jakiejś węglarki. Niby mam 2,15GB ramu dostępne po śmierci symka.
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1366 dnia: 17 Marca 2017, 19:56:32 »
Paczkowe exe trzymam już tylko dla porównań. Pierwsze jest takie, że niektóre dźwięki rzeczywiście są cichsze. Ale wiele to nie jest. Ktoś kiedyś napisał, że testowanie na przyspieszeniu, aby szybciej dojść tam gdzie chcemy;) niczego dobrego nie wróży. Szczególnie na słabych maszynach. Może teraz już nie. Sprawdziłem to oświetlenie w Drawinowie wielokrotnie ostatnio w nim jeżdżąc i jest ok. Światła w SN61 świecą, hamulec pomocniczy naprawiony. Wisienką na torcie byłoby usunięcie efektu dopplera w trybie freefly, kiedy latając po terenie zniekształca nam komunikaty a po powrocie do kabiny często przynosimy obcy dźwięk z odległego miejsca mapy.
PS: Pytałem czy jest teoretyczna możliwość zmieniania kolorów napisów wpisem w ini, po małej modyfikacji exe?
I wysyp na generowaniu crashdumpa, identyczny jak u Atapiego. Wczytywanie kaliskiej, ładowanie e3d jakiejś węglarki. Niby mam 2,15GB ramu dostępne po śmierci symka.
I tego nie rozumiem, akurat na tej scenerii nigdy nie miałem wysypu przy ładowaniu, może ze dwa razy w trakcie jazdy.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 19:58:54 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1367 dnia: 17 Marca 2017, 20:03:53 »
PS: Pytałem czy jest teoretyczna możliwość zmieniania kolorów napisów wpisem w ini, po małej modyfikacji exe?
Sorry, musialem przegapic. Teoretyczna mozliwosc jest :)  Znieksztalcenie przy przyspieszonym freefly tez mnie troche denerwuje, wiec zobacze.

I wysyp na generowaniu crashdumpa, identyczny jak u Atapiego. Wczytywanie kaliskiej, ładowanie e3d jakiejś węglarki. Niby mam 2,15GB ramu dostępne po śmierci symka.
Co do wysypu na Kaliskiej niestety nie mam tego, laduje sie za kazdym razem, a jedyne bledy jakie zglasza to brakujace tekstury itp. Te weglarki itp to sa takie jak w paczce calosciowej, czy moze cos bylo modyfikowane od tego czasu? Chociaz Atapi pisal ze to moze nie jest z nimi zwiazane, wiec nie wiem.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1368 dnia: 17 Marca 2017, 20:08:09 »
Ponownie wysyp na węglarce. 1740MB na symka, ~400MB wolne w zapasie.
Pojazd raczej tykany nie był. Zresztą odpalam na paczce użytkowej 16.08+kilka unoffów.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1369 dnia: 17 Marca 2017, 20:09:55 »
Ktora to weglarka? Towarowe chyba w wiekszosci Oerlikona maja, moze po naprawianiu cos tam sie odetkalo albo inny konflikt wyszedl.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1370 dnia: 17 Marca 2017, 20:11:22 »
Chcecie log z poprawnie załadowanej Kaliskiej? Mam sprzed chwili.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1371 dnia: 17 Marca 2017, 20:13:04 »
------------------------------------------------------
init default physic values for a58695, [408wa], []
LOAD FIZ FROM dynamic\pkp\408w_v1\408wa.fiz
CERROR: 0, SUCCES: true
check locomotive parameters...
XBT NESt3, ESt3, ESt3AL2, ESt4
Ready to depart
Loading binary format 3d model data from "dynamic\pkp\408w_v1\408wa.e3d"...

Raczej przypadek. Wstawiłem jakieś węglarki z nim w składzie skopiowane z kaliskiej na td i wczytało.

Wywaliłem trochę taboru i wysypało na innym pojeździe 1780MB pamięci użyte.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 20:20:21 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1372 dnia: 17 Marca 2017, 20:15:45 »
No z poprawnie zaladowanej to mi exe robi tutaj na miejscu ;)  Ale tam tyle pociagow jest ze raczej nie usmiecha mi sie sprawdzac po kolei czy ktorys nie ma czegos dziwnego.

@Steele, mozesz jeszcze sprawdzic, czy zrobi jakas roznice gdy dasz w .ini np maxtexturesize 2048 albo 1024?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1373 dnia: 17 Marca 2017, 20:28:19 »
Przy zeskalowaniu do 1024 wczytało do końca. Użycie pamięci 1390MB. Czyli wnioskujesz, że kwestia vramu?
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1374 dnia: 17 Marca 2017, 20:30:02 »
Jakie masz moduły pamięci RAM, po 2GB? U mnie jest 2 x po 2gb. Miałem jakieś problemy z przepisywanie i kopiowaniem długich plików. Wysypy na wczytywaniu też były, a także podczas symulacji. W niedzielę usunąłem podejrzaną kość a w poniedziałek wstawiłem nową. Wysypy i inne problemu ustąpiły.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 20:33:06 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1375 dnia: 17 Marca 2017, 20:32:02 »
Jesli na 1024 weszlo, to mozliwe ze to kombinacja zbyt malej ilosci pamieci w karcie graficznej i/lub zwyklej -- karta nie miesci tekstur i zaczyna wrzucac dane do virtualnej, pamiec sie konczy i idzie w maliny.

Zastanawialem sie nad wprowadzeniem modyfikacji do modulu renderujacego, zeby wrzucal tekstury do karty tylko gdy sa potrzebne w scenie, a usuwal jesli przez dluzszy czas nie sa wywolywane; byc moze trzeba bedzie przyspieszyc ten eksperyment.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 20:36:45 wysłana przez tmj »

Offline Lorem

  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 11
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1376 dnia: 17 Marca 2017, 20:38:49 »
Z kosmetycznych błędów:
- gdy wracamy z trybu freefly do kabiny przy włączonej pauzie, to lądujemy pod lokomotywą; po wyłączeniu pauzy przeskakujemy do domyślnej pozycj w kabinie,
- z napisów pod F1..F12 tylko F1 i F10 da się wyłączyć powtórnym wciśnięciem odpowiedniego klawisza.

Potwierdzam też problem z uruchomieniem wersji 64-bitowej zgłoszony przez Wiggle i potwierdzam również, że zainstalowanie w systemie podlinkowanego przez tmj pakietu pythona rozwiązuje ten problem.

Ode mnie do rozważenia, to czy by nie przywrócić starego położenia kamery po wyjściu przez F4. Tego naprzeciw czoła prowadzonego pojazdu, przydawał się do szybkiego przelotu nad składem czy ogólnie wzdłuż szlaku. Np. pod Ctrl+F4.
A może by tak własny pulpit...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1377 dnia: 17 Marca 2017, 20:47:19 »
Z kosmetycznych błędów:
- gdy wracamy z trybu freefly do kabiny przy włączonej pauzie, to lądujemy pod lokomotywą; po wyłączeniu pauzy przeskakujemy do domyślnej pozycj w kabinie,
- z napisów pod F1..F12 tylko F1 i F10 da się wyłączyć powtórnym wciśnięciem odpowiedniego klawisza.
Klawisz F6 wyłącza napisy. Było, już nie jest
Cytuj
Potwierdzam też problem z uruchomieniem wersji 64-bitowej zgłoszony przez Wiggle i potwierdzam również, że zainstalowanie w systemie podlinkowanego przez tmj pakietu pythona rozwiązuje ten problem.
Takie są wymagania dla sytemu 64 bitowego, też się na tym złapałem.
Cytuj
Ode mnie do rozważenia, to czy by nie przywrócić starego położenia kamery po wyjściu przez F4. Tego naprzeciw czoła prowadzonego pojazdu, przydawał się do szybkiego przelotu nad składem czy ogólnie wzdłuż szlaku. Np. pod Ctrl+F4.
Za to całkiem do kitu kiedy trzeba lecieć do sprzęgu, tę czynność akurat częściej robię. Można rozważyć modyfikację tego usprawnienia.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2017, 21:03:55 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1378 dnia: 17 Marca 2017, 21:04:25 »
U mnie nadal jest coś nie tak z tym ładowaniem, teraz TD się ładuje 30 sekund (DŁUUGO). Ale najdłużej z tego wszystkiego ładuje się python.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1379 dnia: 17 Marca 2017, 21:15:36 »
Finished loading 3d model data from "dynamic\pkp\303e_v1\303e_1]kabina_a.e3d"
Player train init OK
Load time: 15 seconds
EVENT LAUNCHED: tdo_rez_shp by ep07-426-ep
Type: PutValues
Odpaliłem TD przy załadowanej Kaliskiej, wynik jak u góry. Obie scenerie w pełnym oknie. Jak dojadę, spróbuje pojedynczo.