Autor Wątek:  Exe - konwersja na C++  (Przeczytany 889319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1170 dnia: 09 Marca 2017, 21:13:09 »
Panowie pytanko. Dużo był zmieniany kąt widzenia? Robię te poprawki ustawienia kamer dla wszystkich pojazdów i testowałem to na waszym exe c++ i było wszystko okej, natomiast po przejściu na borlandowe, jestem dość głęboko w ścianach. Pytanko czy tak to zostawić czy robić pod stare exe, chociaż raczej te poprawki nie zostaną wprowadzone wcześniej niż wyjdzie nowa paczka całościowa czy też patch.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1171 dnia: 09 Marca 2017, 21:14:18 »
Jeszcze pytanko czy zależy to od proporcji ekranu i ustawionego fov? Co by dla jakiejś konfiguracji nie wylądować za ścianą.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1172 dnia: 09 Marca 2017, 21:17:25 »
Domyslny kat widzenia chyba nie byl zmieniany (zmiana zalezy of wpisu fieldofview kat w .ini, natomiast zwroc uwage ze poziomy kat widzenia zalezy od proporcji okna symulatora, i 16:9 pokazuje w poziomie wiecej niz 4:3

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1173 dnia: 09 Marca 2017, 21:21:28 »
Tylko jest różnica patrząc na ścianę prostopadle. Na waszych exekach widać ścianę, a na borlandowych jej nie wyświetla. Jakby wokół kamery była sfera ucinająca renderowanie.
Mój kanał youtube

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1174 dnia: 09 Marca 2017, 21:22:12 »
Różnica jest ogromna.
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2017, 21:27:25 wysłana przez Wiggle »
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1175 dnia: 09 Marca 2017, 21:25:25 »
Aha, moze tak byc, bo kamera w openGL ma zdefiniowany zakres minimalny, i nie renderuje niczego, co jest blizej. W przepisanym exe ten zakres minimalny jest definiowany na ~10 cm, w starym exe bylo chyba 20.

Offline Waldi 1978

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1176 dnia: 09 Marca 2017, 21:37:23 »
Linia 61 towarowy1  problem. Nie wiem czy to wina exe 170309, czy ogólnie tej  trasy.
Po wyjeździe z Herbów Nowych dostałem s1. Jazdy ok 3 min, potem czekałem tam ok 20 min i dałem sobie spokój.
EDIT
@tmj
Tam nic nie widać :) Obleciałem  tył i przodek w dali stoi tylko jakiś towarowy na s1.


 
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2017, 10:04:20 wysłana przez Sawi »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1177 dnia: 09 Marca 2017, 21:40:11 »
Tez nie wiem czy to problem trasy czy exe, ale tak mowiac ogolnie, jesli przytrafi sie cos takiego to warto wysiasc z lokomotywy i przeleciec sie z wcisnietym ctrl wzdluz toru, zeby sprawdzic czy tam cos z przodu siedzi i blokuje :)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1178 dnia: 09 Marca 2017, 21:42:38 »
Odpaliłem to L61_towarowy, sprawdzę. Z tym lataniem po scenerii jak jest ciemno to jest dolna część pleców. Obecnie nie umiem, lub nie potrafię zrobić dnia w Quarku. Nawet jak wywale wszystkie wpisy atmo i time, w rainsted wskaże o co mi chodzi, to i tak dostaje ciemność. No chyba, że w kamerze zrobicie szperacz;)
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2017, 21:44:58 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1179 dnia: 09 Marca 2017, 22:11:38 »
Latarkę do ręki jak w Farmin Simulator 2017 xd
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1180 dnia: 09 Marca 2017, 22:19:33 »
W mailu podam adres na który można mi ją wysłać. Jeśli nie będzie możliwości rozłączenia zależności Czas - Światło - rozkład jazdy, to ja wypadam z testowania nocnych scenerii. Sprawa jest prosta, jeśli zablokować i wymusić jasność, to symulator zaczyna wyświetlać 10,30. Nocne rozkłady i eventlaunchery nie będą działać. Po ciemku głano, nic nie widać, to żadnego korka nikt nie wypatrzy. Owszem, potwierdzam błąd L61_towarowy_1, wyjeżdżamy i na następnym stoimy i kwitniemy.
W związku z tym, w trybie pilnym, nadzwyczajnym, proszę przywrócić możliwość włączenia słońca, nawet wtedy, kiedy jest godzina 1 w nocy. Tryb debug mode powinien, o ile nie musi ułatwiać testy. Proszę o stosowną odpowiedź.;)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1181 dnia: 09 Marca 2017, 22:23:44 »
W jakiej odległości jest księżyc? Wychodzi przez chmurami na moim skyboksie.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1182 dnia: 09 Marca 2017, 22:26:44 »
Obecnie nie umiem, lub nie potrafię zrobić dnia w Quarku.
Najszybciej chyba to przejsc do debug mode (ctrl+shift+f12 jesli nie bylo uruchomione w debug) i przytrzymac shift + F1, zeby popchnac zegar do przodu.

edit: ale jesli jest zapotrzebowanie, to moge o czyms pomyslec.

W jakiej odległości jest księżyc? Wychodzi przez chmurami na moim skyboksie.
Ksiezyc jest jeszcze z nieba ze starego exe, wiec absolutnie nie odpowiadam za jego zachowanie :)  Najlepiej zmienic wpis nieba na skydome_clouds.t3d a o starym zapomniec, chyba ze ktos lubi ogladac dwa slonca itp.
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2017, 22:28:57 wysłana przez tmj »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1183 dnia: 09 Marca 2017, 22:27:42 »
Ale to rozsypie rozkłady i eventlaunchery, nie? Krzyś chciałby dać opcjonalne światło niezależnie od godziny w debugu.
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1184 dnia: 09 Marca 2017, 22:28:46 »
Antek, jest ciemność i nic nie widać. Jak Ty potrafisz tam coś wypatrzeć, to próbuj. Mogę sobie rożświetlić siftem + F1, mogę zablokować ciemność wyłączając Time, ale wiesz doskonale, że posypią się rozkłady. Dla mnie przywrócenie widności w nocy bez ruszania czasu jest bezdyskusyjne, nie powinniśmy psuć oczu na wypatrywanie czegoś na ekranie.
Obecnie nie umiem, lub nie potrafię zrobić dnia w Quarku.
Najszybciej chyba to przejsc do debug mode (ctrl+shift+f12 jesli nie bylo uruchomione w debug) i przytrzymac shift + F1, zeby popchnac zegar do przodu.
edit: ale jesli jest zapotrzebowanie, to moge o czyms pomyslec.
Tak możemy oglądać statyczne obiekty, obserwacja korków i dynamiki jazdy nie jest możliwa. Bardzo proszę:)
« Ostatnia zmiana: 09 Marca 2017, 22:31:51 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1185 dnia: 10 Marca 2017, 02:09:45 »
Dodalem przelacznik oswietlenia pod Ctrl + F7 w trybie debug. Przelacza miedzy standardowa, dynamiczna kalkulacja oswietlenia, i stalym polozeniem slonca tak, jakby byla godzina 10:30. Stan przelacznika widoczny jest na ekranie F2 (poza pojazdem) jako (*) obok parametru Light Level.

Z wiekszych, ale mam nadzieje niewidocznych zmian czesciowo rozgrzebany jest kod renderujacy grafike. Konkretnie, funkcje renderujace wycinane sa z obiektow i przenoszone do jednego modulu, zamiast obecnego rozwloczenia po calym exe. Jesli wszystko poszlo dobrze, to nie powinno to produkowac zadnych wizualnych krzakow (poza tymi znanymi do tej pory :d) ale jesli ktos zauwazy cos nie tak, prosze krzyczec.
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2017, 02:13:45 wysłana przez tmj »

Offline loko

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 226
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1186 dnia: 10 Marca 2017, 05:49:41 »
Kaliska_Cegielski, pos Cegielski, EXE eu07++170309. Przejezdna do końca, FPS rzeczywiście na plus, aż muszę uruchomić na EXE z paczki i porównać. Z tego co zauważyłem to na wyjeździe z Opatówka słup i sieć były odwrócone (wcześniej nie rzuciło się mi to w oczy a nie wiem czy było zgłaszane) oraz smuga wydaje się do poprawy - w Kaliszu oświetlała sufit zadaszenia peronowego. Z tego co się orientuję, to reflektory w pojazdach w realu nie mają takich ustawień.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1187 dnia: 10 Marca 2017, 10:14:25 »
Najpierw podziękuję za ctrl+F7, wspaniała sprawa.
Linia 61 towarowy1  problem.Nie wiem czy to wina exe 170309 czy ogólnie tej  trasy.
Po wyjeżdzie z Herb Nowych dostałem s1. Jazdy ok 3 min czekałem tam ok 20 min i dałem sobie spokój.<ciach>
Nie ma żadnego korka. Jeśli zdecydujemy się pojechać mimo S1 to, to drogę mamy ułożoną a nastęnpe światła pozwalają nam jechać. Po złamaniu S1 dokończyłem scenariusz. Największa ciekawostka, to samo jest na exe z paczki całościowej, czyli nadal oficjalnym.
Nie pisałem tego scenariusza, on był przejezdny a w PC nie jest i szukać powodu S1 na HR_R12 nie będę.
Kaliska_Cegielski, pos Cegielski, EXE eu07++170309. <ciach> smuga wydaje się do poprawy - w Kaliszu oświetlała sufit zadaszenia peronowego. Z tego co się orientuję, to reflektory w pojazdach w realu nie mają takich ustawień.
O oświetleniu była mowa, jeśli jeden z wierzchołków trójkąta załapie się na oświetlenie, to świeci cały trójkąt. Znana przypadłość, będzie poprawiona jak zapowiadają exemajstrowie.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1188 dnia: 10 Marca 2017, 10:27:14 »
Niestety nie jestem tak dobry i szybki jak nasi spece i tak popsułem tabelki że mam crashe ;) Popołudniu kolejna sesyjka z próbą dowiedzenia się co jest nie ten teges.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1189 dnia: 10 Marca 2017, 17:31:17 »
Nowe uaktualnienie w nowym watku ( http://eu07.pl/forum/index.php/topic,28920.0.html ) zeby nie trzeba sie bylo przekopywac przez 40 stron. W zasadzie bez zmian od wczoraj, oprocz dodanej mozliwosci zmiany FoV przy uzyciu Ctrl + kolko myszy, w trybie debug. Aktualna wartosc FoV jest tez w tym trybie wyswietlana na ekranie F8, powinno ulatwic dobranie wartosci do indywidualnych preferencji itp.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1190 dnia: 10 Marca 2017, 19:49:14 »
Super z tym wątkiem. :) Czemu tylko w debugu? Jak nie sprawia problemów, to w podstawowym też by się przydało, zwłaszcza jak rewizja pozycji kamer nastąpiła.
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1191 dnia: 10 Marca 2017, 19:51:57 »
Popieram, w trybie normalnym też będzie się można wygodnie usadzić jak kto lubi.
Jak można, to prosił bym o sprawdzenie działania ctrl+r. Jakby nie zatykał dziury w PG (przewód główny powietrza), po użyciu ctrl+pause.
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2017, 19:53:07 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1192 dnia: 10 Marca 2017, 19:54:57 »
Sprawdziłem na exeku z ósmego przed chwilą i działa. Wyłączamy radyjko, popełniamy loka, włączamy radyjko i trzyma ciśnienie. Samo kliknięcie on-off to za mało.
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1193 dnia: 10 Marca 2017, 19:57:53 »
Czemu tylko w debugu? Jak nie sprawia problemów, to w podstawowym też by się przydało, zwłaszcza jak rewizja pozycji kamer nastąpiła.
ZTCP to rolka jest przez niektorych uzywana do kontroli nastawnika itp, wiec wolalbym tutaj za bardzo nie mieszac. To i tak prowizorka do czasu gdy bedzie normalny ekran z ustawieniami, ktory powinien przejac tego typu sprawy. (a przelaczyc debug na szybko ctrl+shift+f12 to chyba tez nie taki straszny problem)

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1194 dnia: 10 Marca 2017, 20:00:23 »
Ale jak jest z controlem to spoko. Jak ktoś używa takiej kombinacji, to sobie przekonfiguruje na inny klawisz kontrolny. Chciałbym jednak by to było dla kowalskiego dostępne. Dla nas włączyć debuga, pokręcić rolką ,wyłączyć to nic, ale on jak nie zgłupieje, to przestraszy się nazwy debugmode.
Przetestowałem efekt i jest spoko, zakres nie powoduje dziwnych efektów w żadnym z ekstremów. Po mojemu to mogą sobie kręcić do woli.
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2017, 20:07:39 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1195 dnia: 10 Marca 2017, 20:02:46 »
No ja wlasnie mam watpliwosci czy to jest cos do zostawienia w rekach zwyklego uzytkownika ;)  ale mozna zmienic, zobaczymy.

edit: aha, a tak zupelnie z innej beczki. Przelacznik przyciemnienia reflektorow, na ile to w rzeczywistosci przyciemnia swiatla? O polowe, mniej, wiecej?
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2017, 20:05:47 wysłana przez tmj »

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1196 dnia: 10 Marca 2017, 20:41:57 »
Zrobiłem update do najnowszej wersji i niestety, w przeciwieństwie do reszty zanotowałem spadek FPS o 50% na integrze intela. Wygląda, że na stałe włączone jest wygładzanie krawędzi.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1197 dnia: 10 Marca 2017, 20:53:43 »
No ja mam skok na Bałtyku z 70 na 170 do 220FPS.
A teraz najważniejsza informacja jak dla mnie i pewnie też dla tych co nie wiedzieli. Po radio stopie można odhamować loka i skład pod warunkiem że jesteśmy w trybie normalnym. W trybie debug mode, nie uruchomimy składu, bo przewód główny nadal jest dziurawy i się nie napełni. W obu trybach sprawdziłem loki: ET22 EU07 i EP09. Tak ma być?
Zoom pod ctrl + scroll, jest genialny.

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1198 dnia: 10 Marca 2017, 21:13:46 »
Powiedzmy że prace nad shaderami powoli... przesuwają się do przodu :D

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #1199 dnia: 10 Marca 2017, 21:17:19 »
Dobrze idzie, trzymaj tak dalej. Obciąłem paznokcie, co by dziur w dłoniach nie wydrapać.:)
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2017, 21:19:08 wysłana przez Krzysiek626 »