Autor Wątek:  Exe - konwersja na C++  (Przeczytany 889507 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #840 dnia: 01 Marca 2017, 13:03:38 »
Miałem to samo, ale pomogła zmiana pliku glew32.dll na starszy, a nie ten najnowszy
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #841 dnia: 01 Marca 2017, 14:17:53 »
1. Okno nie pozwala na wyświetlenie innego okna na nim (regresja).
Hmm czy to jest w trybie pelnoekranowym, czy w oknie? Jesli w oknie to obawiam sie, ze u mnie to dziala (w zalaczniku)

Cytuj
3. Ignorowanie opcji Napisy z GLUT32.DLL. Czyli brzydki szeryfowy za gruby font.
Font jest akurat bezszeryfowy, bo to Lucida Console :) Dalem grubszy, bo cienkie linie dosc zle sie w moim doswiadczeniu czyta. Moge dac cienszy, ale czy ktos nie bedzie wtedy narzekal ze zle widzi? Pod dyskusje.
Aha, glut jest faktycznie wylaczony, ale to nie ma specjalnego wplywu na font, bo ustawic mozna dosc dowolny. Sprowadza sie do tego, ktore beda dostepne na wiekszosci komputerow, i czytelnosci.

@tmj: nie wiem jak to zrobiłeś bo znowu zapomniałeś wrzucić na githuba, ale glfw i wm_copydata raczej nie pogodzisz. Wysyłane przez PostMessage można przechywić peekując komunikaty przed glfwpollevents, ale tym nie da się przesyłać payloadu. Trzeba użyć SendMessage a to idzie prosto do callbacka w glfw, więc musiałbyś wydrzeć callbacka z glfw do siebie, przetworzyć niektóre komunikaty i spowrotem przekazać do glfw.
No i mniej wiecej tak to dziala. glfw pod windows to ciagle jest okno windows, tyle ze ma wlasna procedure obslugi komunikatow windows. A windows systemowo pozwala na podmiane window proc. Czyli robisz takie cos:
#ifdef _WINDOWS

HWND Hwnd;
WNDPROC BaseWindowProc;

LRESULT APIENTRY WndProc( HWND hWnd, UINT uMsg, WPARAM wParam, LPARAM lParam)
{
    switch( uMsg ) // check for windows messages
    {
        case WM_COPYDATA: {
            // obsługa danych przesłanych przez program sterujący
            pDane = (PCOPYDATASTRUCT)lParam;
            if( pDane->dwData == 'EU07' ) // sygnatura danych
                World.OnCommandGet( (DaneRozkaz *)( pDane->lpData ) );
            break;
        }
    }
    // pass all unhandled messages to DefWindowProc
    return CallWindowProc( BaseWindowProc, Hwnd, uMsg, wParam, lParam );
};

(...)

    // setup wrapper for base glfw window proc, to handle copydata messages
    Hwnd = glfwGetWin32Window( window );
    BaseWindowProc = (WNDPROC)::SetWindowLongPtr( Hwnd, GWLP_WNDPROC, (LONG)WndProc );
#endif
i juz. Jak przychodzi COPYDATA to exe obsluguje je pierwsza, a wszystko inne idzie przelotowo do glfw. (COPYDATA tez idzie, tylko moment pozniej)

Na githuba jeszcze nie wrzucilem bo o 5-ej nad ranem juz mi sie nie chcialo. Sprawdze jeszcze u siebie pare rzeczy i pojdzie troche pozniej.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2017, 14:23:16 wysłana przez tmj »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #842 dnia: 01 Marca 2017, 15:00:35 »
1. Okno nie pozwala na wyświetlenie innego okna na nim (regresja).
Hmm czy to jest w trybie pelnoekranowym, czy w oknie? Jesli w oknie to obawiam sie, ze u mnie to dziala (w zalaczniku)
Ja wcześniej pisałem, że w trybie pełnoekranowym. Jazda w trybie okienka windows jest dla mnie nieatrakcyjna. Po za tym trudno, aby na wolnej przestrzeni ekranowej czegoś nie otworzyć, dlatego w trybie okienkowym można otwierać inne okna.
Upierdliwe to, bo uruchomiłem symulacje na Kaliskie na innym exe niż chciałem i przez 10 minut nie mogłem nic zrobić, aby się z tego wycofać. Nie mogłem kliknąć na krzyżyk okna konsoli. No chyba że alt+ctrl+del i w oknie kliknąć zamknij aplikację. Chyba nie tak powinno być.
@Krzysiek626:
Mój "słaby sprzęt" to GTX960, opcja anti-aliasing: "Application setting". Może to słabo widać na JPG, na PNG widać wyraźnie. Jest spore pogorszenie i to jest na 100% bug (prawdopodobnie brak prawidłowego zaczytania opcji z ini).
Nie przejmuj się, mam słabszy sprzęt, bo GT9600GT silent i słaby intel E6300, nie miałem kompletnie na myśli Ciebie.
PS: Czcionka ma być czytelna, przed komputerem siedzę w szkłach +3 i astygmatyzm.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2017, 15:05:29 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #843 dnia: 01 Marca 2017, 15:56:53 »
IMO trzeba by było zrobić przejście pełny ekran/okno za pomocą alt + enter, jak to ma miejsce w większości gier.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #844 dnia: 01 Marca 2017, 17:24:47 »
OK, uaktualnienie z poprawkami:
- fullscreen powinien teraz pozwalac na umieszczenie na nim innych okien, zamiast decydowac sobie ze bedzie TOPMOST i juz
- eksperymentalnie, fullscreen nie przelacza monitora na rozdzielczosc podana w .ini, a zachowuje aktualnie ustawiona rozdzielczosc desktopu. Jak sie nie podoba, prosze krzyczec.
- opcja glutfont yes wyswietla cienka wersje czcionki, dla uzytkownikow z sokolim wzrokiem i/lub masochistow
- bardziej zaakcentowana roznica oswietlenia kabiny po uzyciu przelacznika przyciemnienia
- zmieniona nieco kalkulacja sily swiatel, pojedyncze swiatlo powinno miec teraz wiekszy efekt
- prawidlowa numeracja wesji exe :P

edit:
aha, tak na marginesie, program mozna tez zamknac standardowym alt+f4, nie ma koniecznosci klikania na okienko konsoli.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2017, 17:30:07 wysłana przez tmj »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #845 dnia: 01 Marca 2017, 17:35:25 »
Działa, wszystko co opisałeś działa!

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1149
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 763
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #846 dnia: 01 Marca 2017, 19:27:22 »
Teraz jak włączymy reflektory w jednej i drugiej kabinie, smuga nagle przestaje działać.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2017, 19:30:33 wysłana przez fuji8 »
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #847 dnia: 01 Marca 2017, 20:06:46 »
Anti-aliasing nadal zepsuty. Chudy font też nie ma AA. Światła semaforów z oddali są mocno powiększone, takie wielkie kropy, to ma też związek z AA.
Nie działa prawidłowo filtrowanie tekstur - ruszają się wzorki na torach (widać tylko podczas jazdy), przed zmianą psującą AA było dobrze. Domyślam się, że jak wymuszę AA w sterowniku od karty to będzie OK, ale to tylko ukryje buga. Część osób może mieć nadpisane ustawienia domyślne sterownika karty graficznej i u nich będzie się prawidłowo wyświetlać.
Domyślnie sterownik nie dotyka AA, zostawia to aplikacji.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #848 dnia: 01 Marca 2017, 20:15:15 »
Teraz jak włączymy reflektory w jednej i drugiej kabinie, smuga nagle przestaje działać.
Hmm, czy to bylo w jakims okreslonym rodzaju lokomotywy? Sprawdzajac w EU07 wyglada ze oswietlenie obu stron dziala, w dowolnej kombinacji swiatel.
Warto tez zwrocic uwage, ze przy domyslnej ilosci swiatel w .ini swiatla manewrowe latwo moga 'zniknac' jesli w poblizu jest lokomotywa z wlaczonym calym zestawem. Po prostu exe uzywa dostepnych swiatel na zobrazowanie tego, co ma wiekszy wplyw na cala scenerie. Daj wpis dynamiclights 7 I zobacz, czy to pomoze?

@HTD anti-aliasing sie znalazl i naprawil, bedzie w nastepnym uaktualnieniu.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2017, 20:19:37 wysłana przez tmj »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #849 dnia: 01 Marca 2017, 20:19:48 »
Domyślnie sterownik nie dotyka AA, zostawia to aplikacji.
W sterowniku NVidii, można tworzyć profile do każdej aplikacji z zapisem sztywnych reguł. Kilka gier zwykle jest wpisanych już. Ale ja nie o tym, sprawdziłem jazdę z traxem w Drawinowie. U mnie nie ma żadnyh problemów z pythonem, wyświetlacz działa i nic nie wywala. Okazało się jednak, że tekstura nieba
sky sky_dynamic_stratus.t3d endskymruga w tempie 2 może 3 razy na sekundę. To potwierdza wpis EP08-015. Niestety nie wiem jak to pokazać, nie dysponuje możliwością nagrania filmu. Różnica jasności jest znaczna.
Teraz jak włączymy reflektory w jednej i drugiej kabinie, smuga nagle przestaje działać.
Nie rozumiem jak w jednej i drugiej kabinie? Ale potwierdzam, że zauważyłem na dzisiejszej kompilacji momenty wygaszania smugi (wpis dynamiclights 3).
Exeki testuje na czystej paczce dds z doinstalowaną kaliską na winXP z sp3.
ED:
Cytuj
@HTD anti-aliasing sie znalazl i naprawil, bedzie w nastepnym uaktualnieniu.
To znaczy, że zmieniłem monitor na byle jaki.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2017, 20:23:45 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #850 dnia: 01 Marca 2017, 20:34:06 »
Okazało się jednak, że tekstura nieba
sky sky_dynamic_stratus.t3d endskymruga w tempie 2 może 3 razy na sekundę. To potwierdza wpis EP08-015. Niestety nie wiem jak to pokazać, nie dysponuje możliwością nagrania filmu. Różnica jasności jest znaczna.
Filmik EP mi wystarczy, ale niestety nie moge tego zaobserwowac u siebie. Jesli to nie problem, czy mozesz sprawdzic czy migotanie wystepuje rowniez przy wpisie
sky skydome_clouds.t3d endsky
I przy wylaczonych w ogole chmurach? (wpisem skyenabled no w .ini)

Offline fuji8

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1149
    • Zobacz profil
    • smk Jaworzyna Śląska
  • Otrzymane polubienia: 763
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #851 dnia: 01 Marca 2017, 20:36:48 »
Pomogła rada @tmj, trzeba było dodać wartość 7 do "dynamiclights".
"Rzeczy niemożliwe wykonujemy natychmiast, cuda zajmują nam nieco więcej czasu"

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #852 dnia: 01 Marca 2017, 20:38:38 »
Zaraz też zrobię 7 we wpisie i sprawdzę niebo.
ED:
skyenabled noU mnie, nie działa. Rainsted podstawia na siłę. Mruga także:
sky sky_dynamic_stratus.t3d endskyNatomiast odpaliłem inny pojazd gdzie nie pytonowego wyświetlacza (ET22) i nie było mrugania. Muszę jeszcze przenieść traxa na inną scenerię, gdzie wiem, że mrugania niema.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2017, 21:21:27 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #853 dnia: 01 Marca 2017, 21:09:52 »
Czy tylko u mnie nie można włączyć "pauzy"? Ani klawiszem esc, ani pause :/
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #854 dnia: 01 Marca 2017, 21:33:02 »
Pauza nie działa. Przeniosłem niebo sky skydome_clouds.t3d endsky
 i sky sky_dynamic_stratus.t3d endsky
na Bałtyk i mruga.
ED:
OK, znalazłem. Przeniosłem traxa na bałtyk i postawiłem obok siódemki. Odpaliłem na traxie, mruga. Odpaliłem na siódemce nie mruga. Wyszedłem z siódemki F4 i wszedłem do traxa F5, zaczęło mrugać. Po powrocie do siódemki przestało mrugać, tak wkółko. Nie wszystkie modele nieba mrugają, ale jeśli tak to tylko jak się jedzie traxem.
Nie udało mi się wyłączyć nieba wpisem w ini.
« Ostatnia zmiana: 01 Marca 2017, 21:41:10 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #855 dnia: 01 Marca 2017, 21:52:19 »
Wygląda, że python się gryzie z niebem.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #856 dnia: 01 Marca 2017, 21:56:37 »
Na 99% renderer w watku pythona wcina sie ze swoimi ustawieniami dla openGL, przestawiajac parametry uzyte do kreslenia nieba. To musi byc jakos synchronizowane, inaczej wystepowaloby nie tylko dla nieba, pytanie tylko jak :)

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #857 dnia: 01 Marca 2017, 22:14:38 »
Może pythonowi zrobić osobny kontekst? Tekstury chyba da się udostępniać między kontekstami.

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #858 dnia: 01 Marca 2017, 22:28:07 »
Witam.
  Panowie walczę z tymi dl-kami, aby odpalić najnowsze exe u siebie pod XP Pro SP3. Trwało to trochę, ale mam wszystkie. Niestety przy starcie wywala błąd "aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000142)kliknij"... itd. Przypuszczam niewłaściwą wersję którejś z bibliotek, tylko która to?

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #859 dnia: 01 Marca 2017, 22:30:42 »
Robiłeś restart kompa? Zablokuj jeszcze zapis pliku $.scn U mnie pomogło na wysyp symulacji z "niewiadomych" przyczyn na Quarku.

Offline CX MANIAK

  • Wiadomości: 241
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 41
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #860 dnia: 01 Marca 2017, 22:47:22 »
Restartu nie robiłem. Te Dll-ki pościągałem po prostu z neta i powrzucałem do folderu z Maszyną. Tyle tylko że są różna wersje 6.3.9600.16384 albo 10.0.10586.212. Są też jeszcze inne. No i która właściwa jest?  To że mają być pod 32bit to wiadomo.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #861 dnia: 01 Marca 2017, 22:55:44 »
Tych z MS dll nie wrzuca się od tak do folderu z maszyną. Wysłałem Tobie PW.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #862 dnia: 02 Marca 2017, 04:21:59 »
Zaraz mnie cos trafi :x

Przy testach wyszlo, ze przy aktywnym pytonie nie migaja chmury, ale niebo za nimi. Pomyslalem ze moze msci sie tutaj reczne renderowanie, bo to jednak chwile trwa wiec pyton mial wieksza szanse wciac sie w srodek ze swoim przebudowywaniem tekstury. Przerobilem niebo na VBO, zeby rysowalo sie za jednym zamachem, ale nie, mrugalo dalej. Zaczalem przepisywac pytona, zeby uzywal wlasnego kontekstu, ale wylazlo ze kazdy lok z pytonem ma swoj wlasny watek, a to by znaczylo osobny kontekst i osobne dodatkowe niewidzialne okno (bo glfw inaczej kontekstow nie robi) dla kazdej lokomotywy :|
Z ciekawosci przesunalem rysowanie nieba na pozniej, tzn po rysowaniu terenu, i przestalo migac D: ale to akurat nie rozwiazanie, bo gryzlo by sie z elementami przezroczystymi itp...

nie przedluzajac jeszcze bardziej, poprawka sprowadzila sie do recznego ustawienia 'nie uzywaj tekstury' na czas renderowania nieba.
GfxRenderer.Bind( 0 );
ot i caly fix. z jakiegos powodu przebudowanie tekstury przez pytona w trakcie psulo rysowanie geometrii, mimo ze ona tej tekstury (ani zadnej innej) do niczego nie uzywala.

Tyle z tego dobrego, ze teraz mamy niebo rysowane przez VBO zamiast recznie. Chociaz tego akurat, w odroznieniu od migotania, specjalnie nie widac :d  A takze poprawiona obsluga anti-aliasingu, jak wczesniej wspomnialem.

edit: aha, i pauza pod Esc jest naprawiona.
« Ostatnia zmiana: 02 Marca 2017, 04:26:39 wysłana przez tmj »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #863 dnia: 02 Marca 2017, 05:50:27 »
Nurtuje mnie czemu nie kazde niebo mrugalo. Pauza byla pod klawiszem [pause], pod [escape] bylo przyspieszanie symulacji w debug mode (wyglada jak szybkie przewijanie obrazu do przodu). Jednak nie wiem czy ktos to uzywal, ja nie.
« Ostatnia zmiana: 02 Marca 2017, 05:51:59 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #864 dnia: 02 Marca 2017, 06:47:19 »
No prawie dobrze ;) Teraz żeby tylko z powrotem eventy od klawiszy działały. Sprawdzałem na Zwierzyńcu - próba hamulca z obsługą klawiatury numerycznej nie działa.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #865 dnia: 02 Marca 2017, 08:39:39 »
Poprawka udana. Niebo w Drawinowie nie mruga, antyaliasing na 16 daje popalić przy wyszukanej jakości obrazu.

Offline tmj

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3808
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2351
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #866 dnia: 02 Marca 2017, 14:10:50 »
Nurtuje mnie czemu nie kazde niebo mrugalo.
Migotalo tylko to niebo ktore jest niejako "za" chmurami, wiec w sceneriach w ktorych uzyte jest statyczne niebo bez alfy migotanie (razem z calym niebem) bylo maskowane. Efekt wylazil w scenach gdzie uzyte byly polprzezroczyste chmury, pokazujace to co jest za nimi.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #867 dnia: 02 Marca 2017, 16:46:48 »
Zaczalem przepisywac pytona, zeby uzywal wlasnego kontekstu, ale wylazlo ze kazdy lok z pytonem ma swoj wlasny watek, a to by znaczylo osobny kontekst i osobne dodatkowe niewidzialne okno (bo glfw inaczej kontekstow nie robi) dla kazdej lokomotywy :|
Co masz na myśli? Przecież python jest liczony tylko dla aktywnej kabiny.
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #868 dnia: 02 Marca 2017, 16:48:00 »
Ponieważ exe samo w sobie jest nieźle dopieszczone, postanowiłem sprawdzić jak przeciętny użytkownik poradzi sobie z instalacją paczki opartej na ostatniej kompilacji. Z mojego rozeznania wynika, że każdy z nas co miał w tym wątku problemy z odpaleniem aplikacji, radził sobie na swój sposób. Czyli inaczej. Podjąłem próbę sprawdzenia trudności jakie pojawiły się po przejściu na C++, być może jest to przyczyna małej ilości osób zabierających głos w tym wątku. Szczególnie dziwny wydał mi się brak głosu developerów, beta testerów.
Oto lista rzeczy które zrobiłem:
1. Na sformatowany dysk zainstalowałem winXP 32 bit z sp3.
2. Zainstalowałem sterowniki do płyty głównej, dźwięk, sie i pozostałe do czipsetów.
3. Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej GF 9600GT z chłodzeniem pasywnym.
4. Zainstalowałem biblioteki MS 2013 i 2015 z podanych na w wątku linków.
5. Przeniosłem na dysk C (partycja systemowa), katalog główny symulatora. Jest to paczka, która działa na innym dysku z systemem winXP.
6. Odpaliłem rainsted, zaznaczyłem TD, wybrałem dzisiejsze exe i dostałem komunikat jak w załączniku 1.
---------
To niestety nie jest instrukcja uruchomienia, bo nie zadziałała. Moim skromnym zdaniem, należy przemyśleć sposób instalacji tak, aby była łatwiejsza dla przeciętnych zjadaczy chleba. Taki poradnik moim zdaniem jest potrzebny, trzeba go opracować i przypiąć w tym dziale.
Nie szukałem dalej rozwiązania problemu, ponieważ uważam, że już instalacja bibliotek MS jest zbyt skomplikowana, aby jeszcze szukać dalszych ekwilibrystycznych rozwiązań.
Dla mnie to teraz najpilniejszy problem.
Załącznik 2: widok instalacji systemowych.
Załącznik 3: widok katalogu głównego z maszyną.

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Odp: Exe - konwersja na C++
« Odpowiedź #869 dnia: 02 Marca 2017, 18:04:33 »
Odpalane na na Linuksie (Mint 17.1) + Wine 2.2, exe eu07++170302, proba nacisniecia strzalki w kabinie konczy sie efektem jak w filmie (kolor rozjasniony przez Youtube, bo lepiej widac), trzesienie kamery zatrzymuje dopiero F4.

Na TD, gdzie z natury FPS jest wyzszy, drgania sa znacznie, znacznie mniejsze, wystepuja w wiekszosci przypadkow tylko zaraz po wcisnieciu i puszczeniu strzalki i ustaja po ok. sekundzie.