Autor Wątek:  Zdjęcia teksturowe obiektów i terenów w pobliżu - "Zakopianka" i "Koniecpol"  (Przeczytany 9134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Witajcie.
Otóż dokładnie jak w temacie, zgłaszam zapotrzebowanie na zdjęcia obiektów stacyjnych (najszczegółowiej jak się da) i przystanków z takich oto linii
- Linia 94 na odcinku Kraków Płaszów - Skawina - Sucha Beskidzka oraz jeśli gdzieś macie zdjęcia archiwalne stacji w Skawinie, również o nie proszę
- Linia 98 na odcinku Sucha Beskidzka - Chabówka szczególnie bardzo dokładnie sfotografować proszę dworzec oraz teren dookoła w kierunku Rabki a także poglądowo teren Skansenu (oczywiście, parowozy nie będą potrzebne, ale ich obecność też nie zaszkodzi :P )
- Linia 99 na odcinku Chabówka - Zakopane szczególnie ze zdjęciami otoczenia

Tutaj przedstawiam listę stacji i przystanków które dotyczą linii do Zakopanego. Wykreślone oznaczają, że interesujący mnie materiał już mam, jednakże wysyłać dodatkowo można, gdyż im więcej tym lepiej. No i jak widzicie, jest tego mniej niż więcej ;)

Kraków Płaszów   
Kraków Krzemionki    
Kraków Bonarka
Kraków Łagiewniki
Kraków Swoszowice
Kraków Sidzina - brak budynku stacyjnego
Skawina
Rzozów   
Radziszów    
Wola Radziszowska    
Podolany    
Leńcze    
Przytkowice   
Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona    
Stronie    
Stryszów    
Zembrzyce    
Sucha Beskidzka    
Maków Podhalański    
Juszczyn    
Kojszówka    
Osielec
Bystra Podhalańska    
Jordanów    
Skawa
Skawa Środkowa   
Chabówka    
Rabka-Zdrój    
Chabówka   
Rokiciny Podhalańsk.    
Raba Wyżna   
Sieniawa
Pyzówka   
Lasek   
Nowy Targ   
Szaflary   
Szaflary Wieś    
Biały Dunajec   
Poronin    
Zakopane

Drugą moją prośbą są zdjęcia obiektów i terenu wokół dla odcinka "Starzyny" - "Koniecpol", szczególnie zdjęcia posterunków i charakterystycznych elementów, szczególnie dla stacji Koniecpol.

Nie ukrywam, że materiału zdjęciowego potrzebuję dużo, jednakże, biorąc pod uwagę trudność i mozolność tworzenia pewnych rzeczy, nie chcę też jednocześnie ogłaszać żadnego większego projektu ani tym bardziej nastawiać Was wprost że każdy z obiektów o które proszę powstanie. Ot po prostu, jak na razie, moje drobne zamówienie na te obiekty, bo nie wiadomo jak długo one jeszcze będą istnieć (np. stacja Skawce na "Zakopiance").
Zostawiam Was z realizacją tego i jednocześnie przestrzegam, że jeśli odzewu nie będzie, automatycznie nie będzie prób stworzenia tego co obecnie planuje. A jak na razie, zdradzę tylko, że zaczynam zabawę w trasopisarza, dla odcinka Kraków Bonarka - Skawina. ;)
Pozdrowienia!

P.S. O tym nie wspomniałem, a jest to konieczna informacja. Zdjęcia proszę umieszczać na serwerze forum a linki umieszczać w tym temacie (ostatecznie wysyłać do mnie za pomocą Prywatnej Wiadomości). :)
P.S.2. Przyjmuję również wszelkie materiały "pomocnicze" w postaci map/danych wysokościowych, modele NMT, dane GPS oraz wszelkie inne które pomogą przy tworzeniu profili wysokościowych. :D
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2016, 12:31:34 wysłana przez ST44-003 »

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Odp: Zdjęcia teksturowe obiektów i terenów w pobliżu - "Zakopianka" i "Koniecpol"
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Października 2016, 11:07:26 »
Doszła stacja Zakopane. Jest ona w całości sfotografowana, także zapotrzebowanie na nią nie jest konieczne.
W dalszym ciągu czekam na dalsze materiały fotograficzne.

EDIT: Doszła stacja Skawina oraz poglądowo Rzozów i Swoszowice. W dalszym ciągu zachęcam do fotografowania. :)
« Ostatnia zmiana: 31 Października 2016, 12:31:02 wysłana przez ST44-003 »

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Przypominam, że odcinek Płaszów-Krzemionki-Bonarka zmienia się z dnia na dzień...
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline loko

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 226
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 7
Patrzyłeś może na stronę Semaforka? Dla niektórych stacji są zdjęcia, poglądowo powinny też pomóc. Np. są dla stacji Radziszów http://semaforek.kolej.org.pl/

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Okej, ostatnio doszła stacja Koniecpol. Co nie znaczy, że spoczywamy na laurach. Hejże, chyżo! Robić zdjęcia póki możliwości. Szczególnie, że smartfony teraz mają naprawdę wysokiej jakości wbudowane aparaty. Chcieć to móc ;)

"Smartphony" jest poprawnym określeniem, ale na co dzień powinno się pisać "smartfony" ;) // jakubg1


Hmm... po namyśle, zgadzam się z podkreślającym :)
« Ostatnia zmiana: 25 Grudnia 2016, 22:32:51 wysłana przez ST44-003 »

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Semaforek może się przydać do sprawdzenia układu torowego stacji. Nie wiem czy iwan nie nagrał już przypadkiem filmu z przejazdu tą trasa, który byłby pomocny w pracy nad scenerią. A czy linia 99 nie była już prawie na ukończeniu?
« Ostatnia zmiana: 26 Grudnia 2016, 12:01:05 wysłana przez klimczok_mk »

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
A czy linia 99 nie była już prawie na ukończeniu?

@PEKAP milczy w tej sprawie od kilku lat. Nawet screeny zniknęły z fanpejdża. A więc można uznać, że projekt został porzucony, a ja nie zamierzam tracić czasu ani na czekanie na odpowiedź od autora, ani na to czy kiedykolwiek to wyda. Szczególnie, że linia przechodzi teraz remonty i dużo rzeczy znika. A chciałbym zrobić ją na stan przed wybudowaniem łącznic chociażby.

Offline klimczok_mk

  • Wiadomości: 1315
  • tester
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
A nie lepiej właśnie zrobić ją ze stanem faktycznym na teraz?

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Nie, bo tu chodzi właśnie o klimat tej linii. Jak na razie w planach jest odwzorowanie Zakopane - Chabówka. około 45 kilometrów, co da misje na około 1 godzinę trwania. Na warunki symulatora to wręcz idealny czas symulacji (rzadko kto ma czas pojeździć dłużej). Niestety problemem jest brak materiałów z odcinka. O ile Chabówkę i Zakopane da się zrobić w sumie już, o tyle pozostałe stacje już nie, bo brak zdjęć budynków. A z tego co widziałem ostatnio, Poronin na ten przykład zyskał budynek po remoncie i parę nowych rzeczy.
Względnie, mogę się jeszcze posiłkować zdjęciami z sieci. Jak już niejednokrotnie udowodniłem, jestem w stanie cuda zrobić nawet z jednego zdjęcia. W najbliższym czasie zaprezentuję efekt tak zrobionej tekstury, właśnie z 1 zdjęcia.

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Proszę, nie fiksuj się na charakterystycznych budynkach. W przypadku jakichkolwiek modernizacji budynki łatwo jest podmienić. Za to poprawianie profilu linii i terenu to oranie od nowa (patrz linia 61).
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2950
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 311
Na szczęście jakoś z tym damy radę :). @Łukasz się na tym w miarę zna, więc nie powinno być rozjazdu z rzeczywistością :).

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odnośnie terenu, od stacji Stryszów do stacji Sucha Beskidzka, w związku z budową zbiornika retencyjnego Świnna Poręba teren zmienia się od lat... 40? We wtorek przejechałem się krajówką od Zembrzyc do Wadowic, pod zaporą już jest trochę wody (stawy przykryte, jak ktoś zna okolicę).
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Ja się jeszcze załapałem na przejazd rowerem po starej krajówce (obecnie dno zbiornika). Przypomniały mi się lata 80-te kiedy był wykonany tylko objazd budowy samej tamy.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es