Autor Wątek:  Linia 353 Toruń Wschodni - Jabłonowo Pomorskie.  (Przeczytany 10258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mikol91

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
    • YouTube - > marianpkp
  • Otrzymane polubienia: 7
Linia 353 Toruń Wschodni - Jabłonowo Pomorskie.
« dnia: 17 Marca 2016, 21:32:02 »
Chcę spróbować swoich sił i rozpocząć projekt realistycznej trasy kolejowej dla darmowego symulatora kolejowego, m.in. dla MaSZyna eu07.pl.

Będzie to trasa linii kolejowej D29-353 z fragmentem, rozpoczynając od stacji Toruń Wschodni do stacji Jabłonowo Pom. (Iława Główna). Jak się uda ułożyć tory i rozjazdy itd to oddam do przetestowania fragment trasy Toruń Wschodni - Kowalewo Pomorskie, dla wstępnego etapu prac. Będzie to kupa kilometrów torów do ułożenia aż do Jabłonowa. Prace mogą się nie zakończyć tak szybko. Trasa Toruń Wschodni - Jabłonowo Pom. może mi potrwać więcej niż, rok czy dwa lat. Jak ktoś posiada jakieś mteriały, chętnie je wykorzystam do budowy tejże ww. trasy. :)
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2016, 21:33:47 wysłana przez Mikol91 »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Linia 353 Toruń Wschodni - Jabłonowo Pomorskie.
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Marca 2016, 22:08:00 »
Ale, wiesz, na warsztacie, to pokazujemy już rzeczy w jakimś stopniu zrobione. Pomyliłeś wątki, bo jak widzę nic nie reprezentujesz. Nie raportowałem Twojego postu, bo nie mam pewności, czy jeszcze czegoś zrobionego tu nie pokażesz.

Offline Mikol91

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
    • YouTube - > marianpkp
  • Otrzymane polubienia: 7
Odp: Linia 353 Toruń Wschodni - Jabłonowo Pomorskie.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marca 2016, 22:44:05 »
Jeśli zły dział wybrałem, to gdzie ten mój temat zostanie przeniesiony?
A jakiś kolega też na warsztacie ma temat o bydgoszcz- laskowice pom. i tam też nic niezbyt coś prezentuje. :)

Offline ST44-003

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2958
  • EU07-001
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 319
Odp: Linia 353 Toruń Wschodni - Jabłonowo Pomorskie.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marca 2016, 22:46:05 »
Co nie znaczy, że musisz iść w jego ślady. I pisz staranniej.
@Benito, mógłbyś? ;)

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Linia 353 Toruń Wschodni - Jabłonowo Pomorskie.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marca 2016, 23:16:07 »
@Mikol91 w czym będziesz robił tą trasę? Jak masz już wybrany program, to czy masz już w nim jakieś ogarnięcie? Nie chodzi o zniechęcanie, ale o to że projekty realistyczne mają to do siebie że będą bardziej czasochłonne niż fikcyjne, a znajomośc programu powoduje to że sie robi to szybciej no i też jakaś znajomość podstaw projektowania linii, przepisy itp przykłady z rzeczywistości itp. Im więcej się wie, tym lepiej. Jeśli chcesz ten projekt jaki pierwszy, to moze to trwać długo i się zniechęcisz. Ale jeśli już ogarniasz, to stworzenie samych torów to jedno, rzeczy związane z torami to drugie, otoczenie to już nie mówię. No i dodatkowo modele kilku charakterystycznych modeli budynków z linii to kolejne, nikt nie wymaga każdego domku z linii do maszyny, ale dworce itp przydały by się już odwzorowane. Poza tym przed samym zaczęciem robienie trasy trzeba zgromadzić jak najwięcej materiałów, żeby mieć na czym sie opierać. No i przygotuj się też że wszystko będziesz musiał sam zrobić, zdjęcia dworców same sie nie zrobią, a nie zawsze jest tłum chętnych do zrobienia zdjęć nawet jak mieszkają blisko :P

Offline Answer

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 353 Toruń Wschodni - Jabłonowo Pomorskie.
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Listopada 2017, 20:55:54 »
Mieszkam przy trasie 353 dokladnie Wąbrzeźno więc znalazł bym czas na zrobienie zdjęć obiektów :) Jeżeli autor nie porzucił projektu :)
« Ostatnia zmiana: 11 Listopada 2017, 21:03:04 wysłana przez Answer »

Offline galaga_14

  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linia 353 Toruń Wschodni - Jabłonowo Pomorskie.
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopada 2017, 08:23:59 »
Popieram tą trasę jak chcesz zdjęcia ci mogę porobić bo pochodzę z warmi mazur :)

Zamykam przed archeologią.
Matek123
« Ostatnia zmiana: 21 Kwietnia 2023, 22:50:40 wysłana przez matek123 »