Autor Wątek:  Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.  (Przeczytany 6687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lookas

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« dnia: 08 Lutego 2016, 20:48:35 »
Witam
Postanowiłem się specjalnie zarejestrować, aby podzielić się z wami pewną propozycją. Te propozycje wysuwam do developerów, ale i do użytkowników
Co myślicie na temat stworzenia Warszawskiej Lini metra która była by integralną częścią Maszyny, do wyboru z innych scenerii ?
Jest zapewne sporo osób które również interesują się "mniej popularną" podziemną koleją. Niestety twórcy różnego rodzaju gier nie raczą nas ciekawymi produkcjami w tym temacie. Był mod do Trainz. był Mod do MTS z Czeskim i Rosyjskim metrem, ale chyba porzucono go w pewnym momencie.
Co myślicie nad stworzenie powoli tego pod Maszynę ? Na początek z samą serią 81 (nawet widziałem kiedyś sam projekt w 3ds do kupienia)  Modele tunelów raczej będą się powielać, bo w warszawskim metrze jest sporo tuneli dzielonych. Większość "starych" stacji ma podobną architekturę.
Problemem będzie stacja STP i większość centralnych stacji 1 linni.
Nie mowie na razie o 2 linni.
Tutaj film poglądowy.
https://www.youtube.com/watch?v=IuOH4uIDNss
« Ostatnia zmiana: 08 Lutego 2016, 20:52:47 wysłana przez lookas »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lutego 2016, 21:24:44 »
Co możesz zaoferować od siebie? Byłoby to wykonalne choć przy obecnym oświetleniu efekt byłby słaby.
Trzeba:
Charakterystyki na fizykę któregoś ze składów metra (te najnowsze chyba byłoby najłatwiej oddać) i rysunki techniczne pojazdów. Nagrania na udźwiękowienie.
Plany linii (kolejki podziemnej ze zdjęć lotniczych nie ułożysz). Rysunki elementów infrastruktury.
Plany stacji, zdjęcia teksturowe.
Wymagany wkład pracy podobny do zrobienia scenerii niemieckiej 25kV AC przykładowo. Finalny efekt wizualny byłby marny przez prymitywne oświetlenie. Jazda prostą linią nudna. Masz kilka tysięcy godzin do poświęcenia na to? Masz dojścia do metra na zdobycie materiałów?
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lutego 2016, 23:23:39 »
Mnie zwyczajnie nie podoba się jazda metrem (nuda). Lepszy byłby tramwaj.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lutego 2016, 01:00:10 »
Hmmm... Az przypomnialem sobie pierwsze eksperymenty ze swiatlami chyba w 2006 - powstala wlasnie do tego sceneria ze stacja podziemna. Byl szal ;d. Co sie tyczy dynamiki jazdy podziemnymi pociagami, to wcalnie nie myusi byc tak nudno. W dobie zamachow terrorystycznych mozna by oewentowac roznych allach akbarow, a takze ludzi znudzonych zyciem, zawsze to by urozmaicilo nieco wrazenia z jazdy.
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2016, 08:10:58 wysłana przez Pedrosiasty »

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lutego 2016, 13:38:10 »
Kiedyś też o tym myślałem - można by zrobić premetro, czyli tramwaj na bezkolizyjnych torowiskach (w tym podziemne przejazdy) albo tramwaj dwusystemowy - jeżdżący po torach tramwajowych oraz kolejowych.

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lutego 2016, 13:56:47 »
Wydaje mi się jednak, że największym ograniczeniem w przypadku zarówno metra, jak i tramwaju, jest kwestia taboru. Nikt raczej nie stworzy trasy, po której nie będzie czym jeździć, ale z drugiej strony nikt nie stworzy taboru, który mógłby być co najwyżej elementem ozdoby. Moim zdaniem stworzenie sieci metra/tramwajowej mogłoby się udać tylko w wyniku wspólnego działania większej grupy osób, na przykład w ramach czegoś przypominającego dawny Wydział Rozwoju (czy coś mi się pomyliło z nazwą?), który chyba nie był wcale takim złym pomysłem. Ale taki Wydział Rozwoju musiałby kontrolować ktoś, kto się zna doskonale na temacie od strony technicznej (wiedza o metrze/tramwajach + wiedza z MaSzyny), ale ponadto potrafi zarządzać ludźmi i zadaniami, co jest trudnym zajęciem. Ale nie mówię, że nie jest to możliwe, potrzebny jest tylko przywódca i chętni.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lutego 2016, 14:12:49 »
Nie nie pomyliło się tobie. Swego czasu został powołany Wydział Rozwoju, którego byłem naczelnikiem. Jednak ze względu na brak wyraźnie widocznego progress'u został on rozwiązany. Problem sam w sobie polega na tym, że wiele osób bardzo chętnie składa propozycje bez tzw pokrycia tj osób chętnych, które pomogą. Nie brakuje nam pomysłów tylko osób, które będą lub są w stanie pomóc.
« Ostatnia zmiana: 09 Lutego 2016, 14:15:03 wysłana przez Pedrosiasty »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lutego 2016, 14:51:31 »
Problemem też chyba jest to, że wykruszenie się jednego elementu powoduje zawalenie się całego projektu. A nikt nikomu nie płaci za tworzenie, więc nie można też mieć o to pretensji. To jest chyba trochę skazane na niepowodzenie, wystarczy popatrzeć na losy oficjalnego MaSzynowego projektu SPT, który przecież tworzyli jak najbardziej poważni i wykwalifikowani ludzie.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lutego 2016, 15:35:04 »
Zdecydowanie masz racje. Do tego jeszcze dochodzi życie, które zmienia się niczym jak kalejdoskopie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline djuzi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 144
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lutego 2016, 16:17:05 »
Czyli pozostaje zbiórka funduszy na gaże dla deweloperów ;) ?

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lutego 2016, 16:35:15 »
M.in. Ra próbował robić coś w tym kierunku i chyba bez wielkich rezultatów, chociaż szczegółów nie znam. Może po prostu trzeba się z tym pogodzić, że pewnych rzeczy się nie przeskoczy. MaSzyna może istnieć tylko jako projekt na dotychczasowych zasadach, o podobnym tempie rozwoju i chyba nic tego nie zmieni. Owszem, można przez odpowiednie zarządzanie to tempo trochę zwiększyć (obecnie mamy całkowicie wolny rynek - moim zdaniem nawet się sprawdza, choć chyba bywało lepiej), ale niektórych rzeczy nie przeskoczymy.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lutego 2016, 18:06:36 »
Jest gotowy model 105N do RailWorksa i na pewno @Szociu mógłby coś nas wspomóc w mediacjach. :)


guest23436

  • Gość
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lutego 2016, 18:31:55 »
@SKP: Można założyć np. zespół, który by koordynował tworzenie dodatków.
Chętnie ja sam mógłbym stworzyć taki zespół, tylko potrzebuje ludzi do pomocy. Zadanie takiego zespołu polegałoby, na dowiadywaniu się o aktualnym postępie tworzonych dodatkach, które . Zadaniem kolejnym byłoby stworzenie „banku” nie dokończonych tekstur, modeli, tras itp. Wtedy każdy twórca mógłby pobrać taki niedokończony dodatek i skończyć go we własnym zakresie. Oczywiście po zadeklarowaniu się tworzenia dodatku, można by się z tego wycofać.
Co wy na to?
Kto byłby ewentualnie chętny do takiego zespołu?
Gdzie można by stworzyć taki bank?

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Lutego 2016, 19:27:47 »
O ile posiadasz rozległą, choć co najmniej ogólną wiedzę z różnych dziedzin MaSzyny (trasopisarstwo, tworzenie misji, modelowanie, fizyka pojazdów, programowanie) oraz szczegółową wiedzę z co najmniej jednej z tych dziedzin, doświadczenie w tworzeniu dodatków do MaSzyny, a także potrafisz zarządzać ludźmi, masz niezwykle dużo wolnego czasu, chęć samorozwoju i predyspozycje do tego oraz znasz doskonale wyzwania, jakie stoją przed MaSzyną, to możesz próbować utworzyć taki zespół.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline dymus

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1046
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 274
Odp: Pomysł na Ciekawy rozwój Maszyny - Metro.
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Lutego 2016, 19:47:22 »
@Stapox znajdz grupę ludzi którzy będą chcieli się czegoś nauczyć i tworzyć. Jak na razie każdy kto coś umie tworzy już coś, w większym lub mniejszym stopniu, albo się nadal uczy, z reguły robiąc wszystko na własną rękę. Ale jakbyś znalazł grupę ludzi która chciała by się czegoś nauczyć, to znajdą się jakieś osoby chętne wytumaczyć różne rzeczy z danego zagadnienia, które maja większe doświadczenie w pewnych dziedzinach, tak aby ułatwić szkolenenia chętnych osób, jakby miały jakieś problemy.