Autor Wątek:  "Player train not exist" - edytor Rainsted.  (Przeczytany 12249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Culo

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
"Player train not exist" - edytor Rainsted.
« dnia: 28 Stycznia 2016, 12:31:22 »
Witam.

Wiem, że tytuł tematu wskazuje, że taki temat już na forum był, a nawet chyba dwa, jednak nie dotyczyły one edytora i nie rozwiązały mojego problemu. Mianowicie.

Jestem w trakcie robienia układu torów i zwrotnic dla realistycznej trasy Ciechocinek - Aleksandrów Kuj. i szczerze mówiąc po trzech dniach korzystania z edytora jestem bliski zrezygnować. Zrobiłem krótki fragment linii, mianowicie ok 500 m torów i jeden rozjazd, zapisałem stan edytora, wyexportowałem scenerię do maszyny i rzeczywiście działa. Co zrobiłem dalej? Dodałem fragment drugiego toru od zwrotnicy,  zapisałem, wyexportowałem i działa. Dodałem kolejną zwrotnicę, exportuje - "player train not exist", nie ma torów. Zrobiłem to od nowa, tym razem zadziałało ale tor nie ma podsypki, mimo, że tekstura jest. A więc zresetowałem program, wróciłem do zapisanego stanu edycji, który działał już w maszynie i co? On też nie działa... Naprawdę chcę się uczyć i przesiedziałem wiele wiele godzin, żeby zrozumieć sam sposób układania torów, robie to nawet identycznie jak ktoś na filmie (użytkownik odkrywca na Youtube), a co chwile mam błędy. Mało tego, zapisane i działające wcześniej "scenerie" też nagle przestają działać. Czy jest inny sposób na realistyczną scenerię niż Rainsted, lub czy jest jakieś konkretne rozwiązanie na to?... Dołączam scenery.scn w razie gdyby komuś się chciało. Ale skoro coś najpierw działa a później nie, to chyba już wina programu.
Regulamin obowiązki pkt 16. Proszę poprawić obie swoje wiadomości.
Sawi
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2016, 22:54:16 wysłana przez Culo »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: "Player train not exist" - edytor Rainsted.
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Stycznia 2016, 12:48:44 »
Nie nazwałeś toru, na którym postawiłeś Sm03. Wszystkie nazwy masz none. Nazwij tor na którym chcesz postawić lokomotywę przykładowo: sm03, następnie we wpisie trainset należy wskazać, że lokomotywa ma stać na tym torze. Przykład: trainset none sm03 0 0.0

Offline eu07-001

  • Wiadomości: 337
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: "Player train not exist" - edytor Rainsted.
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Stycznia 2016, 14:19:15 »
Jeden z torów nie ma tekstury, bo w polu gdzie trzeba ją wpisać ma none. Po Player train not exist sceneria z założenia wczytuje i wyświetla się normalnie, z tym że u Ciebie na scenerii tory oddalone są o ~7,5km od środka układu współrzędnych, dlatego nie było ich widać (kamera w domyślnym miejscu jest ustawiona w okolicach (0,0,0)). Tory warto nazywać (a na pewno trzeba nazywać wszystkie rozjazdy), wtedy w trainsecie można łatwo zmieniać położenie pojazdu podczas testowania.

Offline Culo

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Player train not exist" - edytor Rainsted.
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Stycznia 2016, 19:11:02 »
Cześć ponownie,

rzeczywiście nazwanie wszystkich torów pomogło i od tego czasu nie miałem problemu z załadowaniem scenerii. Jeśli chodzi o współrzędne, to rzeczywiście umknęło mi to, dzięki Wam za pomoc :) Pozostaje jeszcze problem textury rozjazdu. Textura w Rainstedzie jest ustawiona, próbowałem zmieniać szablon, jednak również to nic nie dało. Dodatkowo wskaźnik przed rozjazdem jest źle ustawiony (screen), ale mam nadzieję, że będę mógł to później zmienić.





Regulamin, Obowiązki: 2
Proszę poprawić.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 04 Lutego 2016, 11:32:57 wysłana przez Rozi »

Offline surgeon

  • Wiadomości: 659
  • Zmierzły, opryskliwy, czepialski i mądrala :D
    • Zobacz profil
    • SCN
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Player train not exist" - edytor Rainsted.
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Stycznia 2016, 19:18:44 »
Niestety minęło już wiele wiele lat, a modelu i tekstury tej dłuższej zwrotnicy nikt do tej pory nie zrobił. Ale możesz ją skrócić i defaultowy model zostanie użyty.
Ra: Ostatnio dochodzę do wniosku, że cybernetycznie to kura ma podobne skomplikowanie, co obecne komputery. A jest tańsza, zdrowsza, a jak się zepsuje, to wywalić na kompost można.

Offline Culo

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: "Player train not exist" - edytor Rainsted.
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Stycznia 2016, 20:02:07 »
Dzięki :) Biorę się do pracy.