Autor Wątek:  Ratowanie MaSZyny, implementacja ficzerow od Q do głównej gałęzi, lifting exe  (Przeczytany 301340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Masę własną pojazdu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Uaa, ale sie rozpisales... Widze na liscie online ze matek wysyla wiadomosc, ze trzy minuty wysyla i wysyla i nie ma konca, a ty tylko tyle? ;)
A myslalem ze se poczytam jakies koncepcje... No nic, trudno, i tak juz zrobilem i wczytuje cala fizyke, teraz jescze dodac tekstury i modele.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2016, 07:39:30 wysłana przez queuedEU »

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Do elektrowozów można wprowadzić zmiany w CircuitRes, czyli rezystancji szeregowej obwodu głównego. Pozwoli to zasymulować "zajechaną" siódemkę, gdzie z powodu zwiększonej rezystancji w obwodzie np. na zużytych stykach styczników można zaobserwować wyraźny spadek mocy. Temat wspomniany w tym wątku:
http://eu07.pl/forum/index.php/topic,26368.0.html

Inna rzecz, że opowieści z jazdy (i film), które znam, wskazują na to, że obecnie część lokomotyw nie trzyma parametrów fabrycznych.

No ja słyszałem i widziałem, że przy napięciu w sieci 3kV można ostatni bocznik włączyć przy 65–70 km/h… Odpowiada to dodatkowej rezystancji w obwodzie głównym ok. 0,5–0,8 Ω.

Offline Mechanick

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
U mnie nadal na td2 się zawiesza. Log w załączniku.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Odznacz w rainstedzie Zapis pliku tymczasowego. Rainsted nie bedzie suportowal tego exe, a nie mozna sie ograniczac do tego co oferuje Rainsted, bo inaczej exe bedzie stalo w miejscu. Z cazasem kolejne wydania exe beda coraz minej kompatybilne z launcherem @Ry, czy raczej odwrotine, bo to starter powinien byc dostosowywany do nowosci w exe.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2016, 09:05:23 wysłana przez queuedEU »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Starter nie powinien ograniczać możliwości zmian w exe, przynajmniej tak powinien być pomyślany. Q, już mało brakuje jak sam zrobisz coś kompatybilnego.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
U mnie zaktualizowany rainsted jak i ten wyjęty z patch'a patch15.04.26_1 nie jest już w stanie uruchomić ostatnie exe. Całe szczęście, że z linii poleceń się uruchamia, więc zrobiłem sobie bat'a i odpalam. Ciekawe kiedy to przestanie działać. Jak wrócę do domu to może ściągnę jeszcze raz PC i zobaczę na świeżym środowisku.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Jak wygląda wczytywanie tych parametrów indywidualnych dla pojazdu? Różni się jakoś wydajnościowo względem zrobienia osobnej fizyki?
Mój kanał youtube

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Robiac osobna fizyke, duplikujesz mmd i fiz. I pewnie bys chcial nazywac kazdy z tych plikow numerem pojazdu? :D.
tu wystarczy sobie zrobic kopie pliku .fiz o nazwie node'a pojazdu i to wszystko. Ponadto bedzie to plik rowniez do definiowania tekstur i modeli skladowych.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Ostatnie exe uruchamia się bez problemów na td2 (dzięki za przypisanie tej scenerii z automatu), zarówno bezpośrednio jak i przez rainsted. Prócz td2 uruchamiałem Bałtyk. Logi dla usera 1951237055. Pojawił się za to kłopot z wyjściem F10. Wywala komunikat o błędach w pamięci, ale po jego skasowaniu wciskamy Y i program się zamyka.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Widzę kolejny konflikt z rainstedem. Tam przy zmianach taboru przy generowaniu $.scn nazwa noda zostaje.
Mój kanał youtube

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Stele, nie wygenerował mi się errors, więc załączam loga.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Nie wygenerował bo nie ma w nim zalogowanego złamania. Dziwne.
Mój kanał youtube

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Da się zrobić coś z tymi napisami, żeby zostawały tam gdzie ich miejsce? Proponuje też umieszczenie zooma w pliku ini, niech każdy może sobie ustawić domyślnie, najlepszy dla niego kąt widzenia. No i takie życzenie, po F4 wysiadka z kabiny, kamera domyślnie przy drzwiach loka. Teraz lądujemy gdzieś między wagonami... i leć sprzęgać się ze składem.

  Dodano: 13 Stycznia 2016, 18:58:14
F11, stanowczo zrzuty z ekranu w jpgu mają za małą kompresję. Jeśli miałoby to służyć do ułatwiania wstawiania screenów z symulatora na forum, to warto by rozmiary pliku były mniejsze (były zgodne z regulaminem). 
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2016, 18:58:14 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline trzecia_bateria

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 37
Dobry pomysł z tą kamerą zewnętrzną domyślnie "startującą" przy drzwiach :)

Odnośnie testów. Starczy katowania podglądu modeli, teraz czas na scenariusze. Z ulgą mogę zameldować, że chociażby scenariusze wywalające się u mnie na exekach sprzed dwóch, trzech dni teraz wczytują się ok i są do pewnego momentu przejezdne (nie mam niestety czasu na sprawdzanie ich w całości, cieszę się że chociaż się ładują :) Wszystko to oczywiście ładowane przez Rainsted. Nie potwierdzam problemu z błędami pamięci po wciśnięciu F10.

Ps. Dobrze rozumiem, że teraz dwuklik na samym exe od razu uruchamia td2? To u mnie chyba jest coś nie tak, bo na 120116-2 ciągle ładuje mi się zwykłe td.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Teraz dwuklik ładuje domyślnie td 2, też o to prosiłem, aby nie zmieniać wciąż nazw scn. Ja przejechałem Bałtyk. Nie miałem żadnych problemów. Z pomysłów to jeszcze taki: pauza wstrzymuje odtwarzanie dźwięku. Drobiazg, jednak uważam, że potrzebny i bardziej "światowy".

  Dodano: 13 Stycznia 2016, 22:42:21

To jeszcze małe uzasadnienie domyślnej scn. td2 jest scenerią testową dla ficzerów od Q. Myślę że przy tylu updatach, chowanie td i zmiana nazwy td2 słabo się broni. Po testach i po oficjalnym wydaniu exeka od Q, można wrócić na testową, zwykłą td. Co do dźwięków po pauzie, "światowy" w sensie, że takie rozwiązanie jest logiczne dla programu aspirującego do pewnej wysokiej jakości.
F10 sypie błędami, ale tu jak zwykle u jednego jest tak, a u innych inaczej.  F11 przestało wstrzymywać symulację, ale mam wysyp na prtscr. To na winXP. Zdaje się że na win10 miałem niewielkie różnice w zachowaniu symulacji, po wciśnięciu klawiszy F10, F11. Rejestrowałem też opóźnienie w działaniu klawiatury numerycznej po uruchomieniu siódemki na Bałtyku, co skutkowało nie możnością odhamowania hamulca pomocniczego. To jednak jeszcze do potwierdzenia.
« Ostatnia zmiana: 13 Stycznia 2016, 22:44:46 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Bedzie ladowal zawsze to co jest ustawione w eu07.ini, ustawienie w exe na sztywno mi nie pomoglo. Z eu07.ini bierze to co ma domyslnie ladowac, chyba ze pliku nie bedzie to wtedy to co w exe zapisane.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Próbowałem po rozpakowaniu ostatniej PC z patchem i jest tak samo jak na wcześniej testowanej konfiguracji. Raz się odpala, a innym razem nie odpala. Pasek programów zawsze zasłania i muszę użyć Alt+Tab (to akurat mały problem). Zatem na razie nie drążę tematu. W miarę możliwości czasowych będę przejeżdżał różne znane mi scenerie i zobaczę czy coś się nie zmieniło. Na razie mogę też tylko potwierdzić baltyk i w zasadzie również l053-day-tlk83202.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Można użyć okienko +TAB, odkryłem przez przypadek a fajny efekt jest :)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Wciśnięcie tab, po wciśnięciu okienka jest bez sensu, bo nic nie daje. Chyba, że masz jakiś specjalny efekt, ale to trzeba było dać jakiś zrzut ekranu. Załączam screen. Po za tym przestały mi wywalać błędy po F10, wygląda tak jakby windowsXP był inteligentny i uczył się współpracy z aplikacją.
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2016, 09:08:25 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
To działa tylko od Win7 wzwyż :D

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Bo Win+Tab to funkcja powłoki Aero co to wprowadzili ją od Visty. W zasadzie to to samo co Alt+Tab tylko bardziej bajeranckie ;)
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Działanie od windows7 okienko+Tab jest jak na screenie (Win10). Niestety nie powoduje przełączanie okien jak alt+tab, bo trzeba jeszcze użyć myszy, do wskazania żądanego okna aktywnego. Przy użyciu alt+tab wystarczy tylko klawiatura i lewa ręka. Fajny efekt jest tylko wizualnie, natomiast nie uważam tego za wygodne do użycia. W XP tego nie ma, i dobrze.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Windows 10 to nadal jest beta. Ja podobnie tak jak ty posiadam Windowsa 7 oryginalnego, ale nie zamierzam go aktualizować do 10 tki. Nie zrobiłem tego jak pojawiła się możliwość do 8 mki, to tym bardziej na 10 tkę. Beta to beta, twór pełen nadal mimo wszystko błędów.
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2016, 16:58:12 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Online RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
@Sawi, ja mam Windows 8.1 (zaaktualizowanego z Windows 7) i działa mi wszystko w porządku na nim (symek również). Obecność tak znienawidzonego przez wielu ludzi na świecie kafelkowego menu Start  nic nie przeszkadza. Co do Windows 10-zgadzam się z tobą. Jednak muszę zaznaczyć, iż w mojej opinii, Windows 8.1 jest bardziej stabilniejszym systemem od Windows 7 i Windows 10.
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2016, 21:52:57 wysłana przez RoboBatman »

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
 XP: 19.05%   W7: 40%   W8: 22.86%

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Przepraszam, ale chyba jestem jakiś głupi. Od kilku dobrych wersji (obecna EU07-120116-2) nie działa mi na tym Exe nic (WinXP). Nie rozumiem pierwszego punktu info:
Cytuj
SPOSOB POSTEPOWANIA Z KAZDYM NOWYM EXE WYPAKOWANYM Z APDEJTU: #############################################################################

1. usuwamy start, ewentualnie kopiujemy sobie gdzies do folderu <-------???
2. zawsze najpierw uruchamiamy bezposrednio exe nowowypakowane aby wygenerowalo nowe skrypty .reg dla skojarzenia modeli z aplikacja
3. dodajemy pliki .reg do rejestru klikajac na nie dwukrotnie i potwierdzajac komunikat
4. mozna juz odpalac exe
 dowolna wybrana metoda
Nie uruchamia się nic, ani z Rainsteda ani dwuklik na EXE ani podgląd E3D.

PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Usuwamy stare? :) Na czym sie log konczy? To taka instrukcja w zasadzie tylko dla tych, co mysla z modelwiewera korzystac,
coby wiedzieli ze za kazdym razem gdy sie zmienia nazwa exe, trzeba skojarzyc pliki modeli z aplikacja poprzez dodanie wpisow.
Do samego odpalania w innych celach nie trzeba tych czynnosci wykonywac. Tak czy inaczej cos popsulem, mam nadzieje ze wyczaje to.
« Ostatnia zmiana: 15 Stycznia 2016, 04:58:37 wysłana przez queuedEU »

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Ratowanie MaSZyny, implementacja ficzerow od
« Odpowiedź #508 dnia: 15 Stycznia 2016, 10:43:39 »
U mnie działa. Wczytuje się z rainsteda wraz z plikiem tymczasowym. Pasazerowie wsiadają. Na tym exe udało się ukonczyc 2 misje z odyseji spalinowej na calkowie oraz 2 misje na kaliskiej. Co do lamania patyków, wystepuje jeśli w rainstedzie mamy zaznaczona opcje ich lamania. Należy ja odznaczyć. Ja jezdze zawsze z wylaczonym lamaniem patyków.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Dzis bedzie apdejt Mam nadzieje ze znowu uzytkownicy ktorym dziala, nie zamienia sie z tymi ktorzy maja jakis problem :D