Autor Wątek:  Ratowanie MaSZyny, implementacja ficzerow od Q do głównej gałęzi, lifting exe  (Przeczytany 301366 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
I u mnie też zniknęły wózki...

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
U mnie wysyp jak u stele...
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Odpala z rainsteda i bezpośrednio z exe. Ludziska wsiadają, modele się odpalają (z dowolnego miejsca), a wózki... znikają ;)
Wcześniej na to nie zwracałem jakoś uwagi ale teraz jak sprawdziłęm na wcześniejszych to wózków nie ma na EU07-090116-2 i  na EU07-070116-1.
Wszystkie wagony mają pozapalane końcówki z każdej strony. Zoom kółkiem działa bardzo powoli i na początku wyświetlanie jakoś się zacinało. Jak pokręciłem to jakby na chwilę zamrażało obraz (FPSy spadały drastycznie), za chwilę wracało do normy. Po pewnym czasie ten efekt zaniknął i zaczęło działać płynnie. Szkoda, że informacje w górnej części ekranu nie trzymają się swojej pozycji (przy krawędzi) tylko przy szerokim kącie przesuwają się do środka ekranu.
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2016, 16:59:59 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline trzecia_bateria

  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 38
Do kolegów mających problem z wysypami- usunęliście przed podmianą exe folder "stations"?

Exe 110116-2. Pobawiłem się zdrowo modelviewerem. Przy otwieraniu modeli znajdujących się w folderze Maszyny wszystko działało ok. Następnie uwagę przeniosłem na modele znajdujące się w folderze innej instalacji symka, na zupełnie innej partycji. Tu po kilkunastu bezproblemowo podejrzanych plikach exe zaczęło się wysypywać. Kilka przykładowych logów po wysypie wrzucam jako załączniki. Te same generujące "zwis" pliki modeli po przerzuceniu do innej lokalizacji działają już bez problemów.

Rzecz kolejna, nie wiem czy była obecna we wcześniejszych exe. Otóż po wczytaniu scenerii symek każe wcisnąć spację aby uruchomić symulację. Gdy zamiast niej wciśniemy klawisze wychodzenia z programu (F10 i obecnie LALT) zostanie wyświetlony monit z pytaniem o wyjście z programu. Gdy wybierzemy "N" symulacja zostanie "puszczona w ruch", choć na ekranie ciągle będzie widoczny ekran wczytywania z prośbą o wciśnięcie spacji.

Ps. U mnie wózki ciągle obecne ;)

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Po usunięciu folderu Stations przed wgraniem nowej paczki wszystko działa. :)
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Mam wysyp jak używam Rainsted. Odpalenie bezpośrednio z pliku EU07.exe bez zarzutu, błędy które ja zgłaszałem usunięte. Odpalana sceneria, to TD2 na zwykłym paczkowym TD tracę kontrolę nad lokiem, przy próbie odhamowania składu. Wyłącza się sprężarka , przetwornica i jest to koniec symulacji.

Offline Mechanick

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Włączyłem najnowszą dostępną wersję .exe i na Drawinowie pasażerowie nie wsiadają, oraz EP08-001 połamała przedni pantograf:
« Ostatnia zmiana: 20 Maja 2017, 12:05:32 wysłana przez pinio_2002 »

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
To że pasażerowie nie wsiadają to jest oczywiste bo nie ma wagonów do tego przystosowanych i jest tylko to na td2, a co do pantografów to zaraz sprawdzę. W którym miejscu połamałeś? I na jakim scenariuszu?
P.S: Co włącza tak praktycznie SHift+Ctrl+n, bo poza lekką kaszką to nie ma różnicy.
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2016, 19:21:12 wysłana przez lukasn26 »

Offline Mechanick

  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 53
Na Drawinowie się to stało. Ja jechałem innym pociągiem, zatrzymując się przed stacją na wjazdowym obok mnie stała EP08-001. Wychodząc z kabiny właśnie to dziwne zdarzenie miało miejsce.
« Ostatnia zmiana: 24 Lutego 2017, 23:29:27 wysłana przez pinio_2002 »

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
To jutro sprawdzę :)

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33

Rzecz kolejna, nie wiem czy była obecna we wcześniejszych exe. Otóż po wczytaniu scenerii symek każe wcisnąć spację aby uruchomić symulację. Gdy zamiast niej wciśniemy klawisze wychodzenia z programu (F10 i obecnie LALT) zostanie wyświetlony monit z pytaniem o wyjście z programu. Gdy wybierzemy "N" symulacja zostanie "puszczona w ruch", choć na ekranie ciągle będzie widoczny ekran wczytywania z prośbą o wciśnięcie spacji.

Ps. U mnie wózki ciągle obecne ;)

No z tym troche pomieszlem tam, ale ogarne :). A wozki... wozki tez byly zle, dlatego znikly ;). Okazalo sie ze nie byly podpiete pod renderowanie w opcji VBO.

To że pasażerowie nie wsiadają to jest oczywiste bo nie ma wagonów do tego przystosowanych i jest tylko to na td2, a co do pantografów to zaraz sprawdzę. W którym miejscu połamałeś? I na jakim scenariuszu?
P.S: Co włącza tak praktycznie SHift+Ctrl+n, bo poza lekką kaszką to nie ma różnicy.

Zagadza sie, teoretyczine wsiadanie pasazerow powinno dzialac na kazdej scenerii, tylko nalezy powymieniac ich wpisy na nowe, ktore przechowuja rodzaj modelu i informacje o numerze pociagu jak i stacji docelowej.
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2016, 22:12:06 wysłana przez queuedEU »

Offline lukasn26

  • Wiadomości: 216
  • Zbanowany!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
"Najprawdopodobniej albo, albo,  szyny, szyny, szy szyny były złe, a podwozie, podwozie, podwozie... podwozie też było złe ;)

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Do testowania wyswietlanie wozkow na VBO i na nowo odpalanie plikow modeli z kadkolwiek sie da (e3d i t3d). Pamietajcie - po pierwszym odpaleniu exe z nowa nazwa nalezy dodac skrypty .reg do rejestru, wcelu skojarzenia modeli z aplikacja.

http://eu07.es/EXETEST/EU07-110116-3.rar

Od nastepnego wydania usuwam zmiane FoV scrollem myszy, bo to troche nie ma sensu, no chyba ze sie zwiekszy stopien przyblizenia.
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2016, 22:40:07 wysłana przez queuedEU »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Wysypy bez zmian. Doszedł szary pasek u dołu ekranu z buttonem "button1" po lewej. Przestało mi działać wyjście z ładowania escapem (może nigdy nie działało po firstinit?). Zrobienie screena z ekranu ładowania powoduje, że nie znika on po załadowaniu symulacji.
Mój kanał youtube

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Przerywanie ladowania przyciskiem ESC zapewne przestalo dzialac przez te testowa formatke na dole - dlatego ze prawdopodobnie na inej byl fokus. Druga sprawa odnosnie przerywania ladowania ESC to to, ze Jesli w momencie wcisniecia przykladowo bedzie wczytywany jakis duzy model, czy inne operacje powiedzmy w jakiejs petli, to wyjscie oczywiscie nastapi dopiero gdy zostanie przetworzony komunikat wcisniecia ESC, a czasami moze w ogole nie zaskoczyc :). Aha, na czym teraz sie konczy log?
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2016, 23:01:19 wysłana przez queuedEU »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
No to teraz mnie się posypało. Na EU07-110116-2.exe scenerie się uruchamiają, a już na EU07-110116-3.exe nic się nie dzieje. Bezpośrednio z exe startuje, a przez rainsteda cisza, nic się nie dzieje. Żadnych błędów ale też i żadnej reakcji.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Potwierdzam, 110116-3 nic nie rusza.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
No, moja wina bo powinienem zrobic builda zamiast compile - wtedy moze sie ine odpalac u innych w ogole. Juz wrzucam nowe...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Klawisz Esc u mie powoduje przyspieszenie symulacji (debug mode) Poprawne wyjście działa pod F10 i Y.  Widoczny pasek z przyciskiem po lewej strony w trakcie symulacji jest nie do przyjęcia i tak nie można go nacisnąć. Oczywiście na exe nr 3 z dzisiejszego dnia. W załączniku screeny. Nie mogłem się dostać na serwer domu, stąd nie wiem czy są tam informacje z mojego odpalania symka.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Forme wywalam, bo to tylko rozpoznanie na przyszlosc jak ona sie sprawuje na pelnym ekranie i widze ze jest roznie. Natomiast w okienku powinna normalnie sie wyswietlac. W przyszlosci byc moze na formie bedzie zrobiona mozliwosc wybierania modelu do podgladu w trybie modelviewera.

http://eu07.es/EXETEST/EU07-110116-3p.rar

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Na tej wersji 3p nadal nie rusza z rainsteda. Nic się nie zmieniło w stosunku do wersji 3.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Ok, ma to pewnie zwiazek z przerabianiem odpalania modeli do podgladu. Sprawdz wiec czy z uruchamianiem ich jest wszystko ok
(dodaj .reg do rejestru). Nastepnie odpalaj pliki t3d i e3d z roznych lokalizacji. Dobrze bedzie pierw sprawdzic czy z tym juz wszystko ok, wtedy bede wiedzial co dalej.
W ogole to zrestartowales Rainsteda po wrzuceniu nowego exe do katalogu? ;>
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2016, 23:43:18 wysłana przez queuedEU »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odpalane z wiersza działa. Ludziki wsiadają, wózki są na miejscach. http://eu07.es/serwerdomu/268605473/log-110116-234137.txt
TD z rainsteda działa. http://eu07.es/serwerdomu/268605473/log-110116-234505.txt Dostałem wysyp przy wyjściu przez F10.
TD2 z rainsteda. Również działa. http://eu07.es/serwerdomu/268605473/log-110116-234619.txt
Nie wiem co zrobiłeś, ale rozwiązałeś mój problem.
Mój kanał youtube

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
No ja tez nie wiem - mowilem ze sie samo naprawi :)

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Jak to z uaktualnieniami... jedno naprawią, to drugie posują ;) W tym przypadku jednemu naprawią to drugiemu popsują :D
Teraz już zawsze sprawdzam wszystko kilka razy. Restartowałem nawet cały komputer, żeby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania.
Wrzucam rozpakowane rzeczy, odpalam samo exe, odpalam dwa wpisy rejestrowe, a następnie rainsteda i wyłączam plik tymczasowy.
Modele otwierają się bez problemu z dowolnej lokalizacji (z otyginalnego katalogu, ale i z innych, np. z pulpitu, dysku c, d i różnych podkatalogów jak je tam sobie skopiuję)
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2016, 23:53:06 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
I super, ale... jest jakies ale? :). Czyli ze niby juz u wszystkich, wszystko ok? odpala sie, nie wysypuje podczas wczytywania?
« Ostatnia zmiana: 11 Stycznia 2016, 23:58:54 wysłana przez queuedEU »

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Próbuję odpalać różne scenerie i niektóre odpala, a przy niektórych brak reakcji.
Np. bałtyk nie rusza, ale już bałtyk cargo tak. Całkowo nie, a całkowo orlen tak. L61 się odpala, a td i td2 nie.
Zapis pliku tymczasowego mam już teraz zawsze wyłączony.
« Ostatnia zmiana: 12 Stycznia 2016, 00:06:06 wysłana przez mac310 »
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Wersja 3p archiwum ma niezmienioną nazwę exe (tam nadal jest 3). Jednak zniknął pasek z butonem. Nie potwierdzam braku możliwości odpalenia przez Rainsteda. Odpalenie to działa, trzeba jednak pamiętać o "ptaszku" zapisu do pliku. Jedynie co w Rainstedzie się dzieje, to po F10 i Y wyskakuje jak w załączniku.

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
No ja zauwazylem, ze czasami po wyborze scenerii w rainstedzie i kliknieciu uruchom nic sie nie dzieje. Cos jakby focusa na alemencie nie zlapalo albo jakis inny problem ,ale raczej rainstedowy.

Offline mac310

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 518
    • Zobacz profil
    • Moim Okiem...
  • Otrzymane polubienia: 73
Zauważyłem tylko, że gdy jest ta nieudana próba uruchomienia to w procesach pojawia się na chwilę WerFault.exe, więc chyba coś tam się próbuje dziać ale bezskutecznie.
Historia budowy pulpitu lokomotywy serii EU07.