Autor Wątek:  Dźwięk hamowania  (Przeczytany 1711 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tulipan

  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Dźwięk hamowania
« dnia: 23 Listopada 2015, 20:47:03 »
Witam. Mam problem z dźwiękiem hamowania w lokomotywach TEM-2 i TEM-2U którego poprostu nie ma. Podczas przestawiania kranu na hamowanie powinien wydobywać sie syk powietrza a tu cisza i ciężko wyczuć hamowanie (dla wś*** wiem że obserwuje sie również zegary ale jednak na "uszy" lepiej mi to wychodzi a zegary w drugiej kolejności). Zmieniałem linijki takie:
 // parametry dla modulowanych dzwiekow slyszalnych tylko wewnatrz: nazwa, AM, AA, FM, FA
brakesound: brake.wav 1.0 0.4 0.2 0.9    //normalized: AM/MBF, FM/Vmax
//brakesound: brake.wav 10 0.1 0.5 0.7
slipperysound: brake-slipp.wav 2.0 0.2  //normalized: AM/Vmax
airsound: hiss.wav 1000.0 -0.1  //unnormalized
runningnoise: runningnoise.wav 1.0 0.0 1.0 0.2     //normalized: AM/Vmax, FM/Vmax
//engageslippery: runningnoisesn61.wav 1.0 0.7 0.5 0.8     //normalized: FM/nmax

na takie podpatrzone z Su-45:
brakesound: brake.wav 1.0 0.4 0.2 0.9
slipperysound: brake-slipp.wav 2.0 0.2
airsound:  [1007]fv4a_ham.wav 0.25 -0.01
airsound2: [1007]fv4a_luz.wav 0.05 -0.01
airsound3: [1007]fv4a_e.wav 0.25 -0.01
airsound4: [1007]fv4a_x.wav 0.5 -0.01
airsound5: [1007]fv4a_t.wav 10.0 -0.01
runningnoise: runningnoise.wav 1.5 0.0 2.0 0.05

ale żadnego efektu, bez zmian niczego nie słychać.
Drugą rzecz to dopisałem dźwięk kompresora żeby było słychać gdy pracuje i dopisałem linijke:
compressor: et22_compressor_start.wav,et22_compressor_mid.wav,et22_compressor_stop.wav 11
lecz to też nie przyniosło żadnego efektu. Podpowie mi ktoś co mógłbym ewentualnie zrobić we własnym zakresie?
Nie rozumiem troche tych wpisów w TEM-2 "normalized/Vmax itd czemu to służy...

Reg. zakazy 10, obowiązki 11b, 16.
Proszę poprawić wiadomość zgodnie ze wskazanymi punktami w Regulaminie.
Benek

Koniec zabawy. Byłeś nie poprawiłeś prosić się nie będziemy. Bocznica.
Sawi
« Ostatnia zmiana: 29 Listopada 2015, 08:46:32 wysłana przez Sawi »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Dźwięk hamowania
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopada 2015, 21:51:10 »
Od wydania spksa tylko oerlikon wydaje dźwięki. Zdobądź nagrania pracy knorra i matrosova to może zmotywujesz yB do pracy. Te "normalized/Vma" to komentarze z opisem normalizacji dźwięków modulowanych.
Dźwięk sprężarki działa w jakimkolwiek spal-ele? Może też kiedyś zdechł i nikt nie zauważył nawet. Albo przez to, że sprężarka jest na wale, umyślnie go wyłączył przez brak możliwości wyodrębnienia go z sampla pracy silnika.
Mój kanał youtube

Offline Tulipan

  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Dźwięk hamowania
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopada 2015, 22:47:39 »
hmm więc samemu nic nie poradze... kiepsko. Co do dźwięku sprężarki to fakt masz racje a co do zdobycia dźwięków pracy kranów to dla mnie raczej nierealne, właściwie w lokomotywie byłem jeden jedyny raz i to dobre 15 lat temu i była to tylko pamiętam że Stonka relacji Żagań-Zielona Góra osobowa. Aktualnie tory mam 200 metrów od domu ale jeżdżą same elektryki, spalinowozów zero chyba że liczyć te nowe szynobusy nawet nie znam nazwy, ET-22 czy EU-07 albo 182 z CTLu to już rarytas spotkać :) naprawde chętnie spróbowałbym coś pomóc Wam w ulepszaniu tego świetnego symulatora ale Tamary nawet nigdy na żywo nie widziałem a co dopiero dobić sie do jej kabiny i to jeszcze na chodzie :D z tego co czytałem to ciężko dzisiaj o wpuszczenie ciekawskiego do kabiny przez maszyniste tym bardziej że ja mam 25 lat więc pewnie większość pomyślałaby że jakiś terrorysta :D

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Dźwięk hamowania
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Listopada 2015, 07:50:42 »
Właśnie by ponagrywać hamulce to musisz mieć lokomotywę nabitą a wygaszoną. Dodatkowy problem.
Spójrz na mój awatar i o terrorystach na pociągu nic nie mów. :D
Mój kanał youtube