Autor Wątek:  Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać  (Przeczytany 5839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
No właśnie.Firewall wyświetla mi pytanie,czy Maszyna ma połączyć się z Internetem podczas uruchamiania Maszyny(dzieje się tak tylko czasami).Oczywiście nie jest to uciążliwe,ale jednak zastanawia.Ktoś ma pomysł skąd to się bierze,może jakiś wirus?

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marca 2005, 20:17:05 »
Hmmm... prawdopodobnie wirus. U mnie nigdy nie pojawił się monit o udostepnienie MaSzynie internetu. Szczerze powiem, jestem lekko zaskoczony.
Natomiast na 99,99999999% mogę stwierdzić, że MaSzyna NIE WYMAGA dostępu do neta. Chyba, że pojawił Ci się plik z przyszłości, co przy uruchamianiu sprawdza aktualizacje, ale to dopiero nebula może robić będzie.
Ciekawe...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Marca 2005, 20:20:38 »
No właśnie ciekawe,spóbuję kilka razy pouruchamiać i zrobię screena.Tam jeszcze pisało,że chce użyć jakiegos portu,czy coś oczywiście dałem nie :)Przy okazji przypomniało mi się,że jak zrobię skrót do Maszyny w Menu Start,czy na pulpicie to każdy Spybot,czy CCCleaner to usuwa :)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Marca 2005, 20:38:09 »
No to ciekawe faktycznie.
Masz jakiegoś antywira? Zassaj do niego najnowsze update i zapuśc pełny skan systemu (a nie tylko inteligentny) a potem jeszcze raz spróbuj zapuścić skaner online MKS-Vira.
Ja tak jak robię, jak mam podejrzenie, że mój NAV coś przeoczył.
A może system się domaga jakiś sterowników czy coś? ale to już strasznie naciągany wniosek...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Marca 2005, 20:44:46 »
Mam Avast'a kilka razy skanowałem przy rozruchu(ostatnio),a te komunikaty pojawiają się od tak dawna,że przez ten czas już kilkanaście razy skanowałem i MKS'em i Avast'em.Aha te skróty nie łączyły się z Internetem,tylko ten główny program EU07.exe,więc Spybot pewnie sobie coś ubzdurał.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Marca 2005, 20:49:18 »
No to, że skróty się nie łączyły z netem to nie dziwota :]
Ale wciąż zachodze w głowę co może być powodem domagania się EU07 do dostpeu do neta..
A próbowałeś zamienić plik na exe świeżo wypakowany z zipa?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Marca 2005, 20:54:23 »
No właśnie nie,ale kilka razy zmieniałem .exe na jakieś tam poprawione Wingera chyba,ale zdaje mi się,że i z tym starym i z tym od Wingera tak się działo.Może ktos zauważył naszą stronę i nie lubi kolei :) i zrobił wirusa,który u posiadaczy Maszyny robi takie rzeczy,a może ten cały projekt to jakiś spisek i na przykład autorzy symulatora grzebią nam w komputerach ;)

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marca 2005, 21:01:32 »
Cytat: "Sierakowiczanin"
No właśnie nie,ale kilka razy zmieniałem .exe na jakieś tam poprawione Wingera chyba,ale zdaje mi się,że i z tym starym i z tym od Wingera tak się działo.Może ktos zauważył naszą stronę i nie lubi kolei :) i zrobił wirusa,który u posiadaczy Maszyny robi takie rzeczy,a może ten cały projekt to jakiś spisek i na przykład autorzy symulatora grzebią nam w komputerach ;)


A może jest wsio OK z exekiem, tylko Ty masz syf w kompie i dorwałeś jakieś ścierwo, co dopisuje się do exeków????? Weź uruchom kompa w trybie awaryjnym (z obsługa sieci) i wejdź na skaner online MKS-a i przeskanym wsystkie pliki!

Ja sam mam avasta i ogniomurka Kerio i Kerio pytał mnie się 1 RAZ, że program uruchamia inny program!!!!!! Czyli start.exe uruchamia EU07.EXE. Więc może jak masz Kerio to masz włączone monitorowanie Aplikacja uruchamia inną aplikacj i będzie wtedy tak, jak napisałem, ale w ŻADNYM WYPADKU nie połączy Ci się z netem!!!!!!!!!!.

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marca 2005, 21:10:34 »
Mam Sygate i sądzę(skromnie),że nie mam syfu na kompie,chocicaż ostatnio występują u mnie resarty,ale to nie wina tego nie nie(uspokajam sam siebie).
Plik .exe był ostatnio zmodyfikowany 16 lipca,więc chyba nic się z nim nie stało,może teoria M-połącz się z Internetem O-zrób screena pulpitu P-sprawdź typ połączenia z Internetem X-Rozpocznij proces 111.exe C-Rozpocznij formatowanie dysku D ,nastawnik 1-zamulaj 111.exe 20% procesora,2-40% itd. itd. jest jednak słuszna? ;)))

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marca 2005, 17:02:37 »
A wszystko po to, by ukryć fakt istnienia Obcych wśród nas i ich zainteresowanie symulatorem...

Tak czy siak prawda znajduje się gdzieś tam.. (The Truth Is Out There...)

:D
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Marca 2005, 14:08:52 »
MaSzyna do niczego nie uzywa (i nigdy nie uzywala) polaczenia z Internetem. To wirus moim zdaniem. Sciagnij archiwum na swiezo, rozpakuj i przeskanuj.
Pozdrawiam,
Winger

  • Gość
Maszyna łączy się z Internetem.Od dawna chciałem się spytać
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maja 2005, 18:22:47 »
Ja tak miałem z gg i Emule.
po zinastalowaniu servis packa.
tak samo z Pandom...
1. pliki niezawvirusowane czasami som brane za zavirusuwane, bo posiadajom
w kodzie podejrzany kod :)