Autor Wątek:  Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)  (Przeczytany 18918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Grudnia 2015, 21:06:50 »
No to trzeba być specjalista w eventach takim jak Ty. Ja niestety tego nie ogarniam.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Grudnia 2015, 21:19:36 »
Nie. Też tak kiedyś myślałem. Każdy z nas od czegoś zaczynał.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Grudnia 2015, 21:51:21 »
Ano prawda. Epek, dales rade z L546, to tutaj tez. Kwestia upartosci.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Grudnia 2015, 21:53:16 »
Nie jestem żadnym specem. W życiu scenariusza nie napisałem.
Nadałem ickowi i towarowemu3 indywidualne rozkłady. Włodowice Zach odpytują co jedzie i na tej podstawie ustalają przebieg. Zobacz czy to działa i co się dzieje z drugim składem.
Mój kanał youtube

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #34 dnia: 27 Grudnia 2015, 16:42:18 »
Naradzie motyw z opóźnieniem wyjazdu dla IC działa. Stoimy kilka minut  ale za to na końcu  towar ma czas na dojechaniea my jedziemy spokojnie. Tylko zasilanie siada od grabówka.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #35 dnia: 27 Grudnia 2015, 17:00:48 »
W drawinowo/sc3_tr.scm mam definicję
node -1 0 pwr02 tractionpowersource 0 0 0 3600 0 0.01 6000 1.0 3 60.0 norecuperation end //zasilaczi napięcie trzyma. Na repo jest tak samo i to z 17.04.15, wiec powinno być w patchu.

  Dodano: 28 Grudnia 2015, 19:01:43
Starpox donosi, że przy wyprzedzeniu brutta3 nadal jest lipa.
Teraz wygląda to tak. Pod wjazdowymi jest even0 proszący o wjazd przy postoju na S1. Wcześniej na moście jest event2 proszący o wjazd wcześniej. Do WDZ dojeżdżają pierwsze dwa brutta i przebieg mają ustalany na podstawie kolejności. Potem leci brutto3 i icek z przebiegiem na podstawie rozkładu. U nich nie zmieniłem warunków i tu mogło się sypać. Zwłaszcza gdy któryś ze składów stanął pod S1 to się wręcz musiało sypać. Zobaczcie teraz. Wypakujcie obie paczki, tą z poprzedniego posta wcześniej. Zobaczcie co w środku i co gdzie powinno iść bo w strukturę się nie bawiłem.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2015, 19:01:43 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Grudnia 2015, 20:20:21 »
Niestety, we Włodowicach Zachodnich kontenerowiec ciągnięty przez E186 kompletnie rozwalony po wszystkich torach, blokuje całą trasę. Plusem jest to, że wjeżdżamy tym razem na właściwy tor, jednak rozerwany towarowy blokuje dalszy ruch.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Grudnia 2015, 20:28:58 »
Traxxowi przestawia rozjazdy pod składem? To coś nowego. Nie mam pojęcia co mogłoby być przyczyną. W momencie takiego dziwnego zdarzenia proszę zalogować komórki (shift+9) i opisać sytuację we Włodowicach Zach i na szlaku doń (pozycje składów). Coś mu musiało przestawić przebieg, ale powinno być to zablokowane, do póki on go nie rozwiąże, a w tym nic nie dłubałem.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2015, 23:18:21 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Grudnia 2015, 22:56:07 »
Pojechałem Drawinowo nocne, niby pliki podmienione te same, ale przejazd zupełnie inny. Na 68 kilometrze, przed Włodowicami dostałem S1. Postałem ze 3 minuty, dalej jazda 40km/h do Włodowic Zachodnich, tam nagle w ciemności w ostatniej chwili dostrzegłem towarowy, zdążyłem się przed nim zatrzymać jeszcze. Wysiadłem, sprawdziłem co się dzieje. Towarowy ciągnięty przez ET22 stoi. Stoi przed rozerwanym kontenerowcem, tym razem nie znalazłem lokomotywy od kontenerowca. Nie wiem co się z nią stało - odpięła się i pojechała sobie? W każdym razie szlak zablokowany. Wciskałem Ctrl+9, ale nie wiem gdzie mi się miało coś pokazać, może po prostu wkleję loga, o ile przejazd wersji nocnej ma sens. Jutro pojadę domyślny scenariusz dzienny.
« Ostatnia zmiana: 30 Grudnia 2015, 22:59:47 wysłana przez HTD »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #39 dnia: 30 Grudnia 2015, 23:18:06 »
Wszystkie Drawinowa są takie same. Różnią się tylko godziną/zestawieniami składów. Aj, pomieszałem kombinacje. Shift+9. Czyli ewent keyctrl9. Zapisuje on stan wszystkich komórek pamięci scenerii w chwili wyzwolenia, pozwalając sprawdzić co WDZ myślą, że się u nich dzieje na stacji. Skoro rozerwanie jest powtarzalne, to puszczę go u siebie i zobaczę co się dzieje.
P.S. Weźcie nie pakujcie logów. To utrudnia przeczytanie a kompresja txt jest znikoma.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #40 dnia: 30 Grudnia 2015, 23:49:32 »
U mnie spakowanie umożliwiło w ogóle dodanie loga jako zwykłego załącznika (bez wchodzenia w Upload). Rozumiem, że sobie ułatwiłem, a Tobie utrudniłem, przepraszam, dodam następnego jako upload.

Co do powtarzalności - owszem, rozerwanie składu kontenerów jest powtarzalne, ale zakorkowanie się ruchu przed Włodowicami (68 kilometr) występuje nagminnie w wersji nocnej, w dziennej niekoniecznie. Wydaje mi się, że te misje różnią się składami. Tzn teoretycznie są niby takie same, ale przynajmniej wagony osobowe są inne (bo z oświetleniem nocnym), nasz skład jest inny (inny lok - EP05).

Np jak jechałem ostatnio oryginalną misję dzienną w Drawinowie - nie było blokady czy opóźnienia - po prostu skierowało mnie na zły tor (w grupę towarową). Za to w nocnej za każdym razem pojawiał się ten S1 przed Włodowicami. Z dużym opóźnieniem, ale szło kontynuować misję nocną, bo wjazd następował na właściwy tor i manewry dalej były podawane. Teraz z powodu rozerwanego kontenerowca nie szło nawet dojechać do stacji, więc po prostu wszytko inaczej. Pytanie, czy to jest przypadek, czy wynika to z jakiejś istotnej różnicy w wersjach tego scenariusza?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #41 dnia: 31 Grudnia 2015, 00:05:47 »
Wg zamysłu autora do WDZ składy maja przyjeżdżać w kolejności brutto2 (traxx z kontenerami), brutto3 (byk z mieszanym składem) i icek. Problem jest gdy wyprzedzimy brutto3 przed Włodowicami Gł, gdy jedziemy po równoległych liniach. AI tego nigdy nie zrobi, bo będzie się wlec <120km/h przez nieprzypisane wskaźniki.
Załącznik pozwala na upload txt do 1,5MB. Logi zawsze mi wchodziły be problemu. Nie no, jak masz problem, to zipuj. Prościej mi zapisać i rozpakować, niż tobie wrzucać uploadem.
------------------
Ostro napsułem. Brutto1 wjechał mi do WDZ jako icek. Brutto2 wtoczył się nie wiem jak koło wjazdowego na rozwiązanym przebiegu i stanął pod drogowskazowym F1.
Znalazłem poważny błąd w kodzie. Pomieszałem nazwę eventu wpisującego z nazwą komórki przechowującej. WDZ sprawdzając co jedzie szukały nazwy składu w nieistniejącej komórce, co musiało dawać spełnienie warunku (choć na logikę powinno dawać zawsze fałsz , ale nie wnikam). Nie będę puszczał scenerii jeszcze raz o pierwszej w nocy. Możecie potestować albo jutro sam puszczę i zobaczę co tym razem zwaliłem. Tradycyjnie sam plik z eventami. Potrzebne paczki z poprzednich postów pierwej. Nie ma struktury katalogowej.
-------------------
Nadal Brutto1 wjeżdża jako icek. Nie mam pojęcia dlaczego. Znalazłem jeszcze jeden błąd, ale nie powinien on tego powodować. Poprawiam go i puszczam scenerię ostatni raz. Jak nic się nie zmieni, to wrzucam pliki z repo, by ci którym zepsułem scenerię mogli sobie przywrócić i się poddaję.
Przy pierwszym brutto:
Memcell "wdz_whois": TME801 0 0EVENT LAUNCHED: wdz_wjazd1_brutto1 by et21-331
pr 0.00 3.00 != pr * 0.00
Memcell "wlodowice_zach_mem1": pr 0 3Czyli brutto1 wyzwoliło
event wdz_ic_wjazd multiple 1 wdz_whois wdz_wjazd1_ic wdz_ic_up IKSEi3513 * * endevent
event wdz_ic_up updatevalues 1.0 wlodowice_zach_mem1 pr * 3 endevent
Tu jest błąd, bo nie powinien rozwiązywać przebiegu tylko ustawiać trzecią wartość na 3. Ale i tak nie powinno, bo wdz_whois": TME801 0 0 != IKSEi3513 * *.
-----------------
Brutto1 wyzwala wjazd dla brutta3 i icka jednocześnie. Jestem idiotą, nie znam składni eventu warunkowego. Nowy załącznik, mnie już głowa boli od warkotu loków.
-----------------
Powinno być teraz ok, ale napotkałem na kolejny błąd. Brutto1 miało problemy z przejazdem a na domiar złego mu radiostopa walnąłem. Przez to zrobił się korek na cztery składy przed WDZ i icek zapowiedział się nim brutto2 wjechało w stację. Muszę pomyśleć jak to obejść.
« Ostatnia zmiana: 31 Grudnia 2015, 13:40:25 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Stycznia 2016, 00:40:58 »
Niestety, na 77 kilometrze, semafor D jest zablokowany na S1. Nie wiem czemu, bo droga wolna jest. Po prostu nie dostaję wjazdu.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Stycznia 2016, 11:54:25 »
Który to? Ja jedynie modyfikowałem Włodowice Zachodnie. Log się kończy pod WDZ, więc rozumiem, że to coś tam. Odpalę zaraz całość na ai i zobaczę co się dzieje. Proszę o tego keyctrl9 przynajmniej w takiej sytuacji. Oraz o testy na debugu. Loguje się wtedy, czy dany event miał spełniony warunek wykonania czy nie.
--------------------------
Icek zapowiedział się nim brutto3 wjechało. Jadąc 120 dogonił go przy wjazdowym do WDZ. Ma ktoś pomysł na algorytm? Bo mój niestety się nie spisał. Kolejny pomysł to odkręcenie moich zmian, przywrócenie rozwiązań pierwotnych i trzymanie brutta3 w WD do mijanki z IC oraz zmienienie kolejności składów w WDZ.
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2016, 12:33:57 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Stycznia 2016, 20:50:37 »
Pisałeś już o Shift-F9 i Ctrl+F9, wciskałem obydwie kombinacje, ale na mojej wersji exe nie dzieje się nic specjalnego, jakiej wersji exe powinienem użyć? A może powinienem uruchomić symulację w trybie debug?
I tak, owszem, 77 kilometr i semafor D1/2 to jest wjazdowy do WDZ.
Jeszcze jedna ciekawostka. Jak zatrzymałem się pod S1 to wyszedłem z kabiny i zobaczyłem co tam dzieje się na szlaku przede mną. Jechał sobie towarowy ciągnięty przez byka, a w zasadzie to stał, hamulce syczały jak dzikie, więc wygląda na to, że się zatrzymał i chciał zaraz ruszyć. Potem ten towarowy ruszył i minął WDZ, dalej nie sprawdzałem, pewnie zaparkował na jakiejś bocznicy. Dziwne jest natomiast, że po zwolnieniu torów przez niego nadal nie zmienił się sygnał na semaforze D.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Stycznia 2016, 21:39:13 »
Shift+9. Tak samo jak wszystkie inne wyzwalacze globalne w symku. Z controlem się przyznaję, ale F9 nigdy nie pisałem. :P
Jeśli nikt nie ma koncepcji algorytmicznej jak rozwiązać ten problem, to wracamy do wersji pierwotnej. Pewnie przejechałeś przez zapowiadajkę (koło mostu jest) nim brutto3 przejechał co miał przejechać, więc WDZ potraktowały go jako ciebie i teraz myślą, że już wjechałeś, więc drugiego wjazdu nie dostaniesz.
Problem zasadniczo mam następujący:
Skład musi prosić o wjazd z wyprzedzeniem. IC i Brutto3 nie mogą mieć wjazdu uwarunkowanego od tego co wjechało poprzednio, bo w zależności od stylu jazdy gracza/ai docierają do WDZ w różnej kolejności. Brakuje tam blokady na rozwiązanie przebiegu w WDZ, ale to nie naprawi sytuacji.

Od strony WD:
Skład jedzie i ma sprawdzany rozkład:
event wdz_gloszenie whois 0 wdz_whois 1 endeventDalej najeżdża na event proszący o wjazd:
event wdz_wjazd1 multiple 1.0 none wdz_wjazd1_brutto4 wdz_wjazd1_posp wdz_wjazd1_brutto2 wdz_wjazd1_brutto1 wdz_brutto3_wjazd wdz_ic_wjazd endeventJest on również przypisany drugi raz pod postój pod wjazdowym.
Jego poszczególne składniki odpalają się z warunkiem:
wlodowice_zach_mem1 pr * 0Gdzie wartość tekstowa to przebieg ustalony/rozwiązany a drugi liczbowy to numerek składu na które WDZ czekają.
Brutto3 i IC dodatkowo mają ustalany ten numerek na podstawie rozkładu. Czyli gdy zbliża się skład IC, ustawia sobie numerek przebiegu pod siebie.
event wdz_ic_wjazd multiple 1 wdz_whois wdz_wjazd1_ic wdz_ic_up condition memcompare IKSEi3513 * * endevent
event wdz_ic_up updatevalues 1.0 wlodowice_zach_mem1 * * 3 endevent
Problem jest gdy między głowicą (najazd utwierdza przebieg) a odcinkiem zapowiadającym są inne składy.
Dodanie między te dwa eventy multipla wlodowice_zach_mem1 condition memcompare pr * * trochę pomoże ale na korki nie zaradzi.
Jakieś pomysł jak to rozwiązać bez przenoszenia wszystkiego pod wjazdowy, tak by zawsze mieć wjazd na S1?
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Stycznia 2016, 09:23:09 »
Zrób pętle ustawiającą przebieg z pytaniem whois z warunkiem zakończenia przez otrzymanie wjazdu. Wtedy np co 5 sekund będziesz zapytywał aż do czasu zjazdu poprzedniego składu.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Stycznia 2016, 18:07:55 »
Pętla jest w pewnym sensie jako event0 pod wjazdowym. Mogę spróbować izolować odcinek od zapowiadajki do wjazdowego i do jego zajętości dać blokadę zapowiadania się a pod wjazdowy dać kolejny whois... Sam się w tym gubię. Problem jest tylko, gdy między zapowiadajką a wjazdowym znajdują się inne składy. Poczytam jeszcze co Transkei wymyślił na Całkowie, może coś mnie olśni.
W razie czego na sztywno spróbuję na sztywno przytrzymać brutto3 w WD i puścić IC jako trzeci skład do WDZ.
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Stycznia 2016, 19:19:17 »
Mnie chodziło o to, że dajesz event multiple z warunkiem wykonania z opóźnieniem a jako ostatni element dajesz ten multiple. W innym miejscu nadajesz czy event multiple jest spełniony czy nie.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Stycznia 2016, 19:32:35 »
Opisz szerzej koncepcję bo nic nie rozumiem.
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Stycznia 2016, 21:02:13 »
Na początku: nie wiem czy to zadziała ;)

1. Tworzysz event zbiorczy multiple zbio
2. Ma elementy składowe foo(x)
3. Foo(x) ma  warunek wykonania condition1 oraz opóźnienie wykonania np. 2s
4. Wywołuje eventy bar1 bar2 foo(x)

Przypisujesz do toru z wywołaniem przebiegu.
Conidtion1 ma umożliwiać wyjście z pętli. W eventtach bar1 i bar2 musi więc być zmieniany ten warunek tak aby w pewnym momencie był spełniony. Ten moment to złożenie przebiegu dla pociągu, który nadjeżdża. Musi więc w bar1 i bar2 być zawarty warunek niezajęcia przebiegu. Ja bym to robił na zasadzie zliczania liczby pociągów, które są obsługiwane jednocześnie oraz nazwy.
Tutaj możesz podejść na dwa sposoby ale ja proponuje wywołać zbio z taką liczbą eventów foo ile może Ci przyjechać pociągów i w tych eventach dopiero robisz zestaw jak od pkt 3.
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2016, 21:04:07 wysłana przez gfirlejczyk »
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Stycznia 2016, 22:17:33 »
Nadal nic nie rozumiem. :(
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Stycznia 2016, 08:42:46 »
Dobra to inaczej.

Problem masz taki, że odpowiedni event wywołujesz tylko dwa razy. Jeśli za pierwszym podejściem coś Cię zablokuje to wywołujesz następny raz przy semaforze. Jeśli też Cię zablokuje to już kaplica. To co proponuję to event wywołuje samego siebie. Stąd opóźnienie uruchomienia. W ten sposób wpadasz w pętle. Co jakiś czas (opóźnienie) event będzie wpadał do kolejki i będzie tak aż będzie spełniany założony warunek.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2016, 08:47:02 wysłana przez gfirlejczyk »
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Stycznia 2016, 11:49:26 »
Nie, pod semaforem nie ma kaplicy bo tam jest pętla. Kaplica jest, gdy coś jest między pierwszym wywołaniem a semaforem i coś innego najedzie na pierwsze wywołanie a stacja zwolni się w tym okresie. Trzeba by tam dodać trzeci stan stacji albo przyspieszyć utwierdzanie. Problem jest w tym, że próbowałem łączyć dwa systemu na jednym posterunku by nie zmieniać obsługi całego ruchu.
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #54 dnia: 05 Stycznia 2016, 15:19:45 »
Chodzi Ci o to, że drugi pociąg zmienia stan komórek i w związku z tym pierwszy nie dostaje wjazdu?
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Stycznia 2016, 15:34:45 »
Dostaje wjazd na przebieg ułożony przez ten za nim. Pierwszy nie zajął jeszcze głowicy, więc stacja pozwala na ułożenie przebiegu pod drugi. Oryginalnie było to zablokowane warunkiem, że przebieg drugi może zostać ułożony dopiero po przejechaniu pierwszego, ale okazało się, że kolejność składów jest różna.
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Stycznia 2016, 20:03:04 »
Zrozumiałem w końcu. Zamotałem się nieźle. Rozwiązania są dwa, szybsze i dłuższe:
1. Składasz przebieg zaraz po zgłoszeniu. W zasadzie to jest coś normalnego. U mnie przebieg utwierdzają w momencie pojawienia się pociągu na trzecim odstępie od stacji.
2. Wpisujesz numer pociągu do komórki i blokujesz nadpisywanie do czasu ułożenia przebiegu. Jeśli drugi pociąg dogoni pierwszy to i tak ma dużą szansę stanąć pod semaforem. Ewentualnie wywołujesz cyklicznie funkcję sprawdzającą czy już można układać przebieg jeśli Ci bardzo zależy.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2016, 20:04:29 wysłana przez gfirlejczyk »
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Stycznia 2016, 21:18:51 »
Tylko na whois nie mogę założyć warunku. Gdy TME901 będzie między punktem zgłaszania a wjazdowym i IKSEi3513 dojedzie do punktu zgłaszania się, nie mogę mu zablokować by nie nadpisywał komórki. Brutto3 nie utwierdzi sobie przebiegu zaraz po zgłoszeniu, bo poprzedni skład sobie nie rozwiąże. Jak ktoś ma pomysł, to niech się pobawi. Ja wysiadam. Włodowice nawet nie liczą składów by przytrzymać tam brutto3 i puścić icka przodem.
Łapcie pliki z repo i jedźcie ickiem <120 aż ktoś mądrzejszy się nie znajdzie.
------------------
Poczytałem co tam Transki u siebie wymyślił. On ma komórki dla każdego składu przechowujące informacje o jego pozycji.
« Ostatnia zmiana: 05 Stycznia 2016, 21:38:01 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Drawinowo błędy w scenariuszach (MaSzyna 15.04 + patch)
« Odpowiedź #58 dnia: 06 Stycznia 2016, 09:22:29 »
Można zrobić tak: wczytujesz whois do komórki wdz_whois_temp i następnym eventem kopiujesz zawartość do wdz_whois pod warunkiem.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es