Autor Wątek:  Dziwny dźwięk w EN57  (Przeczytany 3428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Max_EN_57

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Dziwny dźwięk w EN57
« dnia: 28 Września 2015, 16:40:14 »
W najnowszej paczce 15.04, jak i 15.04.26 zauważyłem dziwny błąd związany z dźwiękiem w składach typu EN57. Co ileś sekund pojawia się krótki dźwięk nieprzypominający niczego. We wcześniejszych wersjach MaSzyny, jak chociażby 8.13 (przy tej samej konfiguracji sprzętowej) problem nie istniał. Sterowniki do karty dźwiękowej (Audigy SE) są aktualne. Poniżej zamieszczam link do filmu. W momencie wyświetlenia napisu 'TERAZ' powinniście usłyszeć ów dźwięk (na filmie 4 razy). Dźwięk ten czasami jest cichszy, a czasami głośniejszy. Na filmie w większości nie jest aż tak bardzo słyszalny, ale w trakcie pokonywania tras daje się jednak mocniej we znaki. Czy problem występuje tylko u mnie czy możecie go również u siebie potwierdzić?

LINK DO POBRANIA FILMU (3,5MB): https://www.sendspace.com/file/hbrhmf

Pozdrawiam!

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Dziwny dźwięk w EN57
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Września 2015, 18:04:24 »
Filmik na Youtuba wrzuć.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Dziwny dźwięk w EN57
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Września 2015, 18:12:29 »
Jak masz jeszcze starszą paczkę to podmień dźwięki kibla z niej albo spróbuj ponownie pobrać aktualną. Brzmi jak uszkodzona płyta. Nie wiem czy plik na dysku też może czegoś takiego doznać, ale nigdy nie spotkałem się z podobnym problemem.
Mój kanał youtube

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Dziwny dźwięk w EN57
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Września 2015, 19:39:12 »
U mnie też jest ten dziwny dźwięk. Taki jakiś zgrzytliwy. Zgłaszałem w innym wątku.

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Dziwny dźwięk w EN57
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Września 2015, 22:39:20 »
Będę strzelał. Nie widzę obrazu na filmiku i nie mogę obserwować napisów, ale jedynym dźwiękiem który może cię zastanawiać jest dźwięk skrzypienia elementów w nagraniu runningnoise. Takie same skrzypienia występują w running noise od ET42 i nikt tego nie zgłaszał. Po za tym uważam, że dźwięk, który zawiera takie elementy jest atrakcyjniejszy, jeśli by popatrzeć na realizm nagrania.  Słyszałeś kiedyś żółtka w którym nic nie skrzypi?
Prawda jest okruchem lodu.

Offline Max_EN_57

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Dziwny dźwięk w EN57
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Września 2015, 22:56:33 »
mk1991, faktycznie. Odpaliłem plik "20786_running_noise_en71-026" i znajduje się w nim ten "dziwny dźwięk". Jestem pewny, że wcześniej tego nie było, domniemam, że plik ten musiał niedawno powstać (ale może się mylę). Wiadomo, że w pociągach często skrzypi (i na pewno tego typu dźwięki dodają atrakcyjności). Po prostu ten konkretny pojedynczy dźwięk na początku wydał mi się nienaturalny, a jego ciągłe zapętlenie zaczęło mnie zastanawiać czy przypadkiem nie doszło do "jakiegoś uszkodzenia". Teraz przynajmniej wiem na czym polegał problem. Przepraszam najmocniej za zawrócenie głowy taką błahostką i dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam serdecznie!