Autor Wątek:  Edycja modelu kabiny EN57  (Przeczytany 8580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Edycja modelu kabiny EN57
« dnia: 21 Września 2015, 18:50:19 »
Witam. Chciałbym się zabrać za przerobienie kabiny EN57. To znaczy zacząłbym od dodania normalnego fotela, a nie jakiegoś krzesła na trzech nóżkach. Czy jest mi ktoś w stanie opisać w jaki sposób mam edytować model? Bo modelować umiem, ale zostaje kwestia dodania tego do modelu :/
//Przenoszę w bardziej sensowny dział.
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2015, 19:21:36 wysłana przez Sawi »
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Września 2015, 18:52:43 »
Zapodaj tutaj parę twoich modeli w screenach to się pomyśli. Już niejeden pisał, że potrafi i to jego, ale jak to bywa w życiu kłamstwo ma krótkie nogi.
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2015, 18:53:47 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Września 2015, 19:07:00 »
W modelu cysterny robiłem cysternę, a kolega inne elementy (chlapacze, osie itd)
Model półki robiłem sam, oraz edytowałem kilka innych.

  Dodano: 21 Września 2015, 19:09:30
A także różnego typu emblematy, ledy (światła), naklejki itd. Ale to robiłem to German Truck Simulator i w programie Zmodeler, ale myślę, że w nim skoro umiem modelować to bym w nim modelował, a w innym bym wkładał do modelu.
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2015, 19:09:30 wysłana przez pbzylek »
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Września 2015, 19:11:42 »
No dobra. Swego czasu dało się importować z tego programu. Jak jest obecnie to nie wiem. Na czym konkretnie miała by polegać modyfikacja tej kabiny? Idzie to zrobić np za pomocą notatnika, ale z tego co wiem jest sporo z tym zabawy by uzyskać zadowalający efekt.
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2015, 19:13:43 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Września 2015, 19:16:58 »
Wiem, że da się to zrobić za pomocą notatnika, bo kiedyś na własne potrzeby  wstawiałem fotel z en57-001 do kabiny tych pozostałych. No teraz chciałbym przygotować kilka modeli kabin do EN57, w których byłyby różne elementy np. papiery, gazety, czy też ścianki działowe, które są w en57 (zaraz znajdę zdjęcie i wstawię). Potem zabrałbym się za model wnętrza, bo codziennie jeżdżę EN57 do szkoły i mam ogromne możliwości co do tekstur na różne elementy. Ale jak mówię, chciałbym sam to wszystko zrobić, tylko ktoś musiałby mi powiedzieć jak to dodać do obecnych modeli :/

  Dodano: 21 Września 2015, 19:20:48
Tak więc zapas pomysłów do przygotowania kilku modelów mam wielki, no ale nic nie da się zrobić bez umiejętności niestety :/
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2015, 19:20:48 wysłana przez pbzylek »
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Września 2015, 19:23:02 »
Jeśli się uczysz a pewnie tak jest jest, możesz skorzystać z wersji 3dsa dla studentów. To zdecydowanie ułatwi tobie prace. Co prawda skrypt do importu modeli oficjalnie nie jest dostępny, ale to nie problem by ktoś kto go posiada pomógł. Grunt to dotrwać do końca, bo sam wiem iż potrzeba morza chęci i cierpliwości.
« Ostatnia zmiana: 21 Września 2015, 19:27:00 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Września 2015, 19:27:49 »
A co musiałbym dla Państwa zrobić, aby taki skrypt otrzymać, bo rozumiem, że on wystarcza do zrobienia tego co chcę tak?
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Września 2015, 19:31:22 »
Tak jak wcześniej wspominałem ten skrypt nie został oficjalnie wydany. Zatem nie ma mowy by go nabyć. Jeśli jego autor kiedyś zechce to go opublikuje.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Września 2015, 19:39:37 »
No rozumiem... Szkoda, bo myślę, że jeżeli byłby dostępny ten skrypt to o wiele więcej osób by pomagało w rozwoju symulatora :/
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Września 2015, 19:42:00 »
Mam odmienne zdanie akurat w tej kwestii, bo modele to jedno, a np tekstury drugie. Jakoś zbytniego poruszania w tej dziedzinie nie dostrzegam.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Września 2015, 19:54:24 »
Co to tekstur to "na warsztacie" mam 3 do EN57, które robię
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Września 2015, 20:02:47 »
Trzymam kciuki za te "kaemowskie" malowania. EN71-030 w sniegu tez zrob. Link Ci podeslalem.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Września 2015, 20:30:55 »
@pbzylek pamiętaj by zachować sklejki. Nie wiem ile jeszcze to potrwa, ale na pewno nowe kible się pojawią + jakieś tam modyfikacje kabin.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Września 2015, 17:12:20 »
Kolego pbzylek  musialbys się postarać o range DEVS to będzie dostep do skryptu. Jest to narzedzie developerskie a wiec niedostępne dla zwykłych uzytkownikow.
« Ostatnia zmiana: 22 Września 2015, 17:14:46 wysłana przez EP08_015 »
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Września 2015, 17:16:19 »
Mam pewien pomysł, nie wiem czy zadziała ale jest taka szansa. Z tego co wiem skrypt exportu do T3D jest ogólnodostępny i mógłbyś zapisać model krzesła jako XYZ.t3d, po czym otworzyć t3d kabiny kibla i skopiować cały wpis z XYZ.t3d do kibla. Potem pobawić się współrzędnymi aby był w odpowiednim miejscu.
« Ostatnia zmiana: 22 Września 2015, 17:17:25 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Września 2015, 20:28:39 »
Kolego pbzylek  musialbys się postarać o range DEVS to będzie dostep do skryptu. Jest to narzedzie developerskie a wiec niedostępne dla zwykłych uzytkownikow.

No tak tylko w jaki sposób? :/ Bo naprawdę chęci mam mnóstwo, a widzę, że pomoc dla symulatora jest potrzebna./

Mam pewien pomysł, nie wiem czy zadziała ale jest taka szansa. Z tego co wiem skrypt exportu do T3D jest ogólnodostępny i mógłbyś zapisać model krzesła jako XYZ.t3d, po czym otworzyć t3d kabiny kibla i skopiować cały wpis z XYZ.t3d do kibla. Potem pobawić się współrzędnymi aby był w odpowiednim miejscu.

Na lekkie poprawki jest to okej, ale ja mam zamiar zrobić kilka modeli, które będą przeróbką tego podstawowego.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Września 2015, 20:32:58 »
Piszesz do administratora (a tych ostatnio ubyło) i jak się spodobasz to dostaniesz.
Mój kanał youtube

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Września 2015, 20:37:26 »
Zeby sie spodobac to niech wykona te kilka tekstur kibli. Akurat na mapowanie z 57_v1 idzie je zrobic. Niech wykonczy ta 57-857 i da do testu, bo nie przypuszczam, by "na piekne oczy", ktorykolwiek z adminow dal mu "range". A jak zrobi poprawnie te 4 tekstury kolejnych kibli to bedzie mu "latwiej" przekonac administracje. Tyle, ze my sobie mozemy pisac. Od niego zalezy, czy majac checi, o ktorych pisze dokonczy to, o czym pisal w innym temacie.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Września 2015, 20:37:36 »
Dobrze, spróbuję. Dzięki za wsparcie. :) Mam nadzieję, że moje plany dojdą do skutku.
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Edycja modelu kabiny EN57
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Września 2015, 20:39:09 »
To nie jest casting. No chyba, że o czymś nie wiem. Pamiętam jak ja zaczynałem i wtedy trzeba było na to zasłużyć. Owszem prośba to jedno, ale bez zaangażowania szybko słomiany zapał opadnie. Obstawiam, że obecnie jest podobnie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".