Autor Wątek:  ostatni problem z Mati SC1  (Przeczytany 4236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ostatni problem z Mati SC1
« dnia: 13 Marca 2005, 00:47:20 »
mam problem z misja  w SC1-mati
Nazwa składu: TME4378
Prowadzimy ET22 (ET22-1167)
Pociąg towarowy do Tarniowa Głównego. Misja dodatkowa: Po dojechaniu odczepić lokomotywę od składu, uruchomić manewry (Shift+1) i podczepić się do pociągu PE2753. Następnie kontynuować jazdę wg. rozkładu.
nie mogę ruszyc bo cały czas mam s-1 stój który sie nie zmienia,ale mysle ze jest to problem ze zle ustawiona zwrotnicą ..od strony Tarniowa mam ustawione / i sie zmienia po przyjezdzi EP-08 na\ nazwrotnicy od strony bocznicy jest caly czas X ?
 Jak zmienic to we wpisie w scenerii?
 jest tak:
//Elektrownia_bocznica
event Elektrownia_bocznica_wjazd1 multiple 70.0 Elektrownia_bocznica_tor3end Konieckowo_E2_S1 Elektrownia_bocznica_A12_S2 Elektrownia_bocznica_K_S2 Elektrownia_bocznica_zwr4ac condition trackoccupied endevent
event Elektrownia_bocznica_wjazd2 multiple 40.0 none Elektrownia_bocznica_P12_S2 Elektrownia_bocznica_E_S2 endevent
event Elektrownia_bocznica_wjazd1_stop multiple 10.0 Elektrownia_bocznica_tor3end Elektrownia_bocznica_A12_S13 Elektrownia_bocznica_zwr4bc Elektrownia_bocznica_zwr6- Elektrownia_bocznica_zwr1- condition trackfree endevent
event Elektrownia_bocznica_3end_wyjazd multiple 10.0 none Elektrownia_bocznica_G2_S10 Elektrownia_bocznica_zwr6+ Elektrownia_bocznica_zwr1+ Elektrownia_bocznica_zwr4bd endevent
event Elektrownia_bocznica_3end_active putvalues 90.0 none 0.1 0.1 0.1 Jump_to_order 0 0 endevent
Wlogu...:
elektrownia_bocznica_3end_active
Type: PutValues
EVENT ADDED TO QUEUE:
elektrownia_bocznica_g2_s1
EVENT LAUNCHED:
elektrownia_bocznica_g2_s1
Multiple passed
EVENT ADDED TO QUEUE:
elektrownia_bocznica_g2_sem_ligh1
EVENT ADDED TO QUEUE:
elektrownia_bocznica_g2_sem_info_stop
EVENT ADDED TO QUEUE:
elektrownia_bocznica_g2_w24off
EVENT LAUNCHED:
elektrownia_bocznica_g2_w24off
EVENT LAUNCHED:
elektrownia_bocznica_g2_sem_ligh1
EVENT LAUNCHED:
elektrownia_bocznica_g2_sem_info_stop
ostatnie linijki wpisu..kto wie jak to poprawic prosze o pomoc..???
Pozdrowienia!!!
Ep-o8z Tarniewa w scenerii prowadzony przez komp.. dojezdza mimo zielonego św. do zwrotnicy i staje i koniec zabawy???
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Eryś

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ostatni problem z Mati SC1
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Marca 2005, 01:06:25 »
Wiesz, jeżeli masz wersie symka eu07-160704 unoff lub eu07-220204 z patchem to w tych wersiach loki elekrtyczne sterowane przez Al nie dają rady-albo wpadają w poślizg albo wylecą z torów.
Wiec, aby cieszyć sie tą trasą( TRASA JEST EKSTRA) to najlepiej miec wersie eu07-220204 bez patcha

Pozdrawiam Cię
Pozdrawiam
Eryk "Eryś" Konieczny

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ostatni problem z Mati SC1
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Marca 2005, 01:16:19 »
wszystkie trzy pozostale misje chodza bez zarzutu,poprawilem tekstury zmienilem EP-08-010 i wszystko smiga oprucz tej trasy powyrzej?
 jezeli zwrotn. jast ustawiona z jednej strony np. ..\ to z drugiej powinna byc chyba tak samo ???  a u mnie jest X.. a faktycznie mam symka 160704 unoff i wszystko oprocz tej misji jast OK
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Eryś

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ostatni problem z Mati SC1
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Marca 2005, 11:12:10 »
Cytat: "zbych"
wszystkie trzy pozostale misje chodza bez zarzutu,poprawilem tekstury zmienilem EP-08-010 i wszystko smiga oprucz tej trasy powyrzej?
 jezeli zwrotn. jast ustawiona z jednej strony np. ..\ to z drugiej powinna byc chyba tak samo ???  a u mnie jest X.. a faktycznie mam symka 160704 unoff i wszystko oprocz tej misji jast OK


No patrz a mi jedynie ta sceneria w 100% działa na eu07-220204. A tak wracając do tematu to mi w tej misji na symku 160704 unoff jeden wagon ze składu ciągniętego przez ep08 na tej nieszczęsnej zwrotn. wylatywał z toru(mogłem to zabaczyć jak latałem po trasie)
Wiesz, jak sie nie myle to kiedyś na forum ludzie stwierdzili ze jak sie zamieni lok. elektr np na gagarina to bedzie dzialać. Spóbuj.

Pozdrawiam Cię.

ps. Ja pod tym semaforem czekam ok 15-20min
Pozdrawiam
Eryk "Eryś" Konieczny

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ostatni problem z Mati SC1
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Marca 2005, 11:26:03 »
A mi na tych wersjach powyżej 220204 dochodzi do rozłączeń składów itd :P Ja polecam grać na 220204, bo w lepszych wersjach coś się psuje z AI, przez co wielu misji nie da się wykonać. Poza tym AI na 220604 nie umie odpalić SN61 i SM03.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
ostatni problem z Mati SC1
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Marca 2005, 11:49:22 »
Cytat: "zbych"
jezeli zwrotn. jast ustawiona z jednej strony np. ..\ to z drugiej powinna byc chyba tak samo ???  a u mnie jest X..

czy aby na pewnoo zwrotnica? mnie się wydaje, że chodzi o rozjazd krzyżowy. model tego czegoś co podaje ustawienie rozjazdu jest zły i podaje tylko z jednej strony
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ostatni problem z Mati SC1
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marca 2005, 15:06:49 »
Żle to nazwałem uogulniając zwrotnica, to wlasnie chyba chodzi o rozjazd krzyzowy? to w symku jest widoczne jako rozjazd A/B - C/D przy wyjezdzie z bocznicy na szlak..
Czy ktos wie na jaki inny magę to zmienic ,ewentualnie naprawic czy mozna to ew zciagnac gdzies z downlo. lub zmienic wpis tylko na jaki??? bo ja nie bardzo wiem...gdzie to znalesc.
Pozdrowienia Do miłego...!
Ps. połączenie sie dzisiaj z forum graniczy z cudem..
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
ostatni problem z Mati SC1
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Marca 2005, 16:13:56 »
można poprawić - robisz nowy model zwrotnika(tak to się chyba nazywa) i nie ma problemów, mnie sięnie chce dłubać w t3d i bawić się żeby normalnie wyglądało. edycja t3d jest możliwa(zmieniłem sobie wózki w węglarkach z 25TN na 1XT), ale trochę męcząca i trudna, bo trzeba kombinować z transformem
Cytat: "zbych"
Ps. połączenie sie dzisiaj z forum graniczy z cudem..

ja nie mam problemów
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ostatni problem z Mati SC1
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Marca 2005, 16:37:57 »
No niestety jeszcze nie jestem na tym etapie ...nie potrafie!!!
ale moze ktosm ma gotowa...
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ostatni problem z Mati SC1
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marca 2005, 22:49:13 »
Zainstalowałem 220204 po paru poprawkach w wpisach odpalilem misję przejechałem całą trasę zmisją dodatkowa wszystko jest OK super chodzi ale....przyjrzałem się temu rozjazdowi i w220204 wszystko jest Ok natomiast w 160704 na rozjezdzi prawa szyna nie ustawia się na wprost tylko zostaje do skrętu w lewo nie wiem dlaczego..?
wpisy sa jednakowe jednak zwrotnic jest do du...y i żle się przełacza.  Nie wiem co o tym sadzić dlaczego tak się dzieje i jak to poprawic czy to się w ogole da poprawić???
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.