Autor Wątek:  Strasznie mi trzesie kabina  (Przeczytany 3772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Strasznie mi trzesie kabina
« dnia: 09 Marca 2005, 15:12:00 »
Witam.
Mam taki dziwny problem .Robie  tor okolo 15 km i jade pozniej tym torem od poczatku .Na poczatku nic sie nie dzieje  ale pod koniec tego odcinka zaczna irytujaca drzec kabina.Zauwazylem ze im dalej bedzie odcinek polozony  ponad te 15 km to coraz wiecej trzesie. W symku jest kilka tras ktore maja zdecydowanie wiecej niz 15 km torow np bochnia czy sc1 a wogole takiego zjawiska nie ma .Takie lekkie trzesiania zauwazylem na trasie guarkmc na odcinku dolnej trasy niezelektryfikowanej pod koniec trasy SNa przed  Skwarkami ,ale tylko przez moment. Probowalem pisac trase odcinkami i laczyc ja za pomoca merage ale nie wiele pomagalo. Robie  trase        za pomoca 3dsmax4 na win98 . Mam pytanie czy tez zauwazyliscie u siebie takie zjawisko,jak sobie z nim ewentualnie radzicie ? I na jakich systemach macie poinstalowane 3dsmax-y?
Pozdrawiam wszystkich milosnikow SU45 i nie tylko:-)
Łukasz Jachimek

Offline Elmer

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Strasznie mi trzesie kabina
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Marca 2005, 15:42:06 »
Witaj.

Prawdopodobnie bawiłeś się ustawieniami Roll. Widocznie powyżej tych 15 km zmieniłeś ustawienie Roll i właśnie.... wszedł niechciany efekt. Prawdopodobnie od tego odcinka będziesz musiał wstawiać tory od nowa, albo kliknąć prawym przyciskiem na tor, wybrać Properties i kliknąć na User defined. Tam, gdzie będzie Roll1 = x.x i Roll2 = x.x w te pola X.X dać liczby 0. A jeśli to nie pomoże - może to być inna przyczyna.

A propo 3ds max'ów: wersje powyżej 5 działają (prawdopodobnie) tylko pod systemami Windows XP/2000 .

Pozdrawiam Cię.