Autor Wątek:  Co o tym sądzicie?  (Przeczytany 9296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lipek

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Co o tym sądzicie?
« dnia: 21 Lipca 2015, 21:02:57 »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lipca 2015, 21:31:57 »
Błędy merytoryczne:
1) po załączeniu baterii włącza się SHP (zewnętrzne lampki, nie migają), a nie czuwak (środkowe, migające),
2) SHP można i trzeba zbić, dając od razu kierunek (naprzód lub w tył) i naciskając przycisk kasowania (spacja),
3) skrajny lewy manometr jest od cylindrów hamulcowych, a nie od przewodu hamulcowego (głównego),
4) przyciskiem odluźniacza (Num 6) przyspieszamy luzowanie lokomotywy, ale wagony dalej będą luzować w swoim tempie,
5) przy za dużym prądzie płynącym przez silniki nie dojdzie do spalenia bezpiecznika (nieodwracalnego), a do zadziałania zabezpieczeń (które jest odwracalne),
6) 2 miernik od lewej będzie coś wskazywał, gdy strzałka przy nastawniku jazdy będzie za literą S (ok. 2/3 obrotu).
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lipca 2015, 21:40:25 »
Czuwak można skasować zaraz po załączeniu baterii, nie trzeba tak długo go trzymać. Co do odhamowania, to tak jak pokazałeś odhamowuje się tylko krótkie osobowe. Przy towarowym trzeba trzymać falę dość długo (i w ogóle nie używać jazdy do odhamowania), a przy dłuższych pospiesznych falę 1-2 sekundy na początku, potem jazda. Co do "przyspieszenia procesu odhamowania" to odluźniacz odhamowuje tylko lokomotywę. Można łatwo rozerwać długi skład przez pomyłkę. I ten cały tekst: "Pilnujcie kreski..."i ten następny. No przepraszam, ale mnie strasznie rozbawił. Do takich filmików trzeba profesjonalnego języka, wiedzy przede wszystkim i braku literówek, bo sporo ich jest. Na 1-10... 2.
No i nic o hamowaniu nie napisałeś. Ten filmik nie powinien być jako instruktażowy.

Ale  nie zrażaj się, tylko rób nowe, lepsze:)
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2015, 21:41:31 wysłana przez Kacu »

Offline Lipek

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipca 2015, 21:42:36 »
Ale jakbym mówił np. manometry, system shp, kran hamulca maszynisty itp. to by nikt nie zrozumiał.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipca 2015, 21:43:54 »
Lepiej żeby było poprawnie i użyte zostało profesjonalne słownictwo zamiast bylejakiego opisu z błędami. Jak ktoś nie będzie czegoś wiedział to sam sobie sprawdzi w literaturze (o ile go to zainteresuje).

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipca 2015, 21:51:00 »
Nikt nie broni wytłumaczyć to i owo. Ale po pierwsze trzeba pokazać jakieś umiejętności i umieć się wysłowić. Filmików "jak ruszyć siódemką" z napisami czy wielogodzinnych nagrań ze służby na youtubie jest masa i ani jednego dobrego. By kręcenie czegokolwiek z maszyny miało sens, trzeba to okrasić komentarzem utrzymującym widza, bo jak mam się gapić na jadącego loka to sobie odpalę AI w symku. Wielki minus za trzymanie brzęczyka prawie minutę i streeciarza w polecanych.
Mój kanał youtube

Offline Lipek

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipca 2015, 22:01:07 »
Jaki streeciarz?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipca 2015, 22:15:17 »
A YT wylosowało do polecanych takiego buca co zebrał trochę sławy kilka miesięcy temu na rzucaniu błotem w nasza ekipę. Nie przejmuj się.
Mój kanał youtube

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipca 2015, 01:21:05 »
/.../ Do takich filmików trzeba profesjonalnego języka,
Nie trzeba.

Cytuj
wiedzy przede wszystkim i braku literówek, bo sporo ich jest. Na 1-10... 2.
No i nic o hamowaniu nie napisałeś. Ten filmik nie powinien być jako instruktażowy.

Ale  nie zrażaj się, tylko rób nowe, lepsze:)
Na początku najlepiej nie hamować w ogóle.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Lipca 2015, 10:21:31 »
Całkowicie się z Twoim postem nie zgadzam. Jak już robi coś, to niech to robi porządnie. I profesjonalny język jest konieczny, bo potem powstają taie właśnie pseudo filmiki z MaSzyny.
Cytuj
Na początku najlepiej nie hamować w ogóle.
Jak jeździsz na [L] to też nie uczysz się hamować, tylko gaz wciskać? A hamuje za Ciebie instruktor? Niepoprawny argument.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Sierpnia 2015, 00:18:46 »
/.../ Do takich filmików trzeba profesjonalnego języka,
Nie trzeba.

Cytuj
wiedzy przede wszystkim i braku literówek, bo sporo ich jest. Na 1-10... 2.
No i nic o hamowaniu nie napisałeś. Ten filmik nie powinien być jako instruktażowy.

Ale  nie zrażaj się, tylko rób nowe, lepsze:)
Na początku najlepiej nie hamować w ogóle.
Nie zgadzam się z przedmówcą.
Na tym kanale:
https://www.youtube.com/watch?v=4fml3GtyMmI
jest komentarz o mnie:
Cytuj
Smok Eustachy  2 tygodnie temu    +Krzysztof Szymczak cienki jesteś w te klocki: w sensie nie rozumiesz po ludzku
Nie wiem, kto to jest Smok E_ustachy. Nie będę wchodził w pyskówkę, ale proszę moderatorów o reakcję. Pomijając brak szacunku, to w większości jego posty są spamem wynikającym z braku wiedzy o symulatorze, kolei i stosunkach międzyludzkich. Wracając do tematu wątku, nakręcony materiał nie nadaje się jako film instruktażowy, tak samo jak film Streciarza nie oddaje zalet symulatora (brak umiejętności obsługi symulatora klawiaturą).

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Sierpnia 2015, 22:32:35 »
@Lipek, szczerze? Nawet jako kobieta nie zawsze mam ochotę, by mnie wyręczano, ułatwiano mi czy mówiono do mnie jak do przedszkolaka. Stąd, gdybyś (zaczynając od pierwszych minut filmu) używał określeń "manometr zbiornika głównego", zamiast "ten zegar z prawej", i.t.d., wcale nie uznałabym, że mówisz do mnie zbyt niezrozumiale - pulpit i jego elementy są opisane.  Poza tym - i tutaj OT, za który z góry przepraszam, oraz nawiązanie do wciąż żywych dylematów: co lepsze: MaSzyna czy Trainz - gdybym chciała się pobawić pociągami, wybrałabym Trainza; ponieważ zawsze chciałam posmakować jak to jest naprawdę uruchomić i poprowadzić skład - wybrałam jednak MaSzynę. Realizm symulatora, więc także stopień skomplikowania procedur związanych z uruchamianiem taboru, fizyka, dźwięki, konieczność znajomości przepisów - to wszystko stanowi urok i zachętę bycia właśnie tutaj. Niczego nikomu nie ujmując, ludzie, którzy chcieliby iść na łatwiznę i bawić się w kolej, może niech poszukają innego miejsca, skoro szkoda im wysiłku?... Jeśli ktoś chce "grać w grę" - niech gra, takie jego prawo, tutaj trzeba się trochę pouczyć. A co za tym idzie - i materiały szkoleniowe muszą trzymać pewien poziom.
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Co o tym sądzicie?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Sierpnia 2015, 08:44:10 »
A ja nie ocenialbym tak surowo. Wg mnie filmy z maszyna moga byc i z uzyciem pelnego profesionalnego jezyka, jak rowniez mocno laickiego. Mnie ten film nie przeszkadza. Nalezy wziac tez pod uwage, ze prawdopodobnie jest to osoba bardzo mloda, ktorej nie nalezy zniechecac. Nawet jesli jezyk nie trzyma poziomu, to swiat nie zawali sie. Maszyna ma bawic, uczyc i co tam jeszcze sie komu zamarzy.
Jednak ta mimo wszystko mloda osoba, patrzac na profil yt, musi sobie zdawac sprawe, ze do bycia krolem yt, to bardzo dluga droga. Informacja video, ze Lipek zmienil kanal na Lipekpl, wydaje mi sie przesada. To raczej mnie smieszy, niz ten filmik z maszyna. No, ale mlodosc ma swoje prawa :)
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2015, 08:45:27 wysłana przez Mariusz1970 »