Autor Wątek:  Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.  (Przeczytany 6078 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.
« dnia: 19 Lipca 2015, 23:37:36 »
Potrzeba modelu pracownika kolejowego w kamizelce z białą / żółtą flagą (wersja dzienna) i latarką (wersja nocna), który byłby sterowany za pomocą eventów i wydawałby sygnały ręczne "do mnie" / "ode mnie" / "stój" (rm1, rm2, rm4) przy jednoczesnym wydawaniu sygnałów dźwiękowych (gwizdek) zgodnie z Ie-1. Widziałbym to tak, że model ma pozycję wyjściową, a przy wywoływaniu eventu uruchamiana jest animacja ruchu ręki i po tym model przechodzi w pozycję wyjściową. Animacja odbywa się przy jednoczesnym odtwarzaniu sygnału dźwiękowego. Wydaje mi się to dość skomplikowane.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipca 2015, 23:38:53 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lipca 2015, 23:46:30 »
Wydaje mi się to dość skomplikowane.
Sam ruch ręką "góra/dół" nie powinien być bardzo skomplikowany, o ile istniałby model z ręką jako osobnym submodelem. Animacje eventami nie są bardzo trudne, tutaj jest wszystko streszczone w kilku zdaniach i przykładowych wpisach. Tylko pierw potrzebny jest model...
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Lipca 2015, 00:12:51 »
Jak żyję na świecie, to poza filmami instruktażowymi nie widziałem podawania sygnałów manewrowych chorągiewką. ;-)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipca 2015, 00:19:11 »
A ja widziałem aż 3 razy :) Stacja Przemyśl Bakończyce przy torach postojowych PKP IC, sygnał nadawał pracownik z posterunku "PB21" białą chorągiewką, nadawał sygnał "do mnie".
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lipca 2015, 01:05:41 »
Osobiście również w życiu nie widziałem aby używano chorągiewki, a co dzień od kilku lat dojeżdżam do szkoły pociągiem i mam czas żeby się przyjrzeć. Ale ja nie o tym. Masz pomysł jak zrobić tę chorągiewkę aby podczas machania nie wyglądała jak drewno? Dosyć dziwnie może  wyglądać pracownik machający chorągiewką góra dół, która cały czas zwisa. W przypadku braku chorągiewki tego problemu nie ma. Jest też druga opcja. Nawet jeżeli zdecydujecie się zastosować chorągiewkę to nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić model bez chorągiewki i to, który model zostanie użyty będzie zależało już tylko od autora scenariusza.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2015, 01:09:01 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipca 2015, 03:20:45 »
A ja widziałem aż 3 razy :) Stacja Przemyśl Bakończyce przy torach postojowych PKP IC, sygnał nadawał pracownik z posterunku "PB21" białą chorągiewką, nadawał sygnał "do mnie".
A widzisz, Ty mówisz o pracownikach na posterunkach ruchu, a ja o pracownikach na torach czynnych. :)

Offline Niebugoclaw

  • Wiadomości: 1222
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lipca 2015, 13:07:44 »
Najbardziej dobijające jest, jak ustawiacz stojący nawet przy/na lokomotywie, zamiast dać sygnał używa radia. Gdyby zabrać im je, pewnie część z nich nie wiedziałaby, jak wyglądają sygnały... A z omówienia pracy manewrowej chyba robią tajemnicę służbową...

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lipca 2015, 16:06:07 »
Roboty masa i możliwy do uzyskania efekt mizerny bez rozciągania trójkątów. Animacje proste mają ograniczenie do jednej na submodel a tu trzeba by łamać w łokciu i kręcić w wielu płaszczyznach. Prędzej na animacjach VMD dałoby się to zrobić, ale ich nikt nie rozumie a ja jakoś nie mam ochoty się tego uczyć. Jak ktoś się znajdzie, to mogę przygotować manewrowego.
Mój kanał youtube

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipca 2015, 10:08:17 »
Cytuj
Jak żyję na świecie, to poza filmami instruktażowymi nie widziałem podawania sygnałów manewrowych chorągiewką. ;-)

Był taki czas, że na jednym posterunku podawali "do mnie" kamizelką odblaskową zawieszoną na kiju od szczotki. Posterunek był w dołku za krzakiem i tylko tak było widać bez wychodzenia z budy :)

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Pracownik kolejowy wydający sygnały Rm1 / Rm2 / Rm4.
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipca 2015, 16:34:56 »
Chabówka, tam zawsze Józek używa chorągiewki i gwizdka :).

Ok, już wystarczy.
Benek
« Ostatnia zmiana: 21 Lipca 2015, 18:06:17 wysłana przez Benek »
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal