Autor Wątek:  Hamulce  (Przeczytany 2737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lipek

  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Hamulce
« dnia: 13 Lipca 2015, 10:25:55 »
Witam mam pytanie. Jakim klawiszem hamować, żeby wyhamować na peronie, ale bez wielkiego szarpania. I kiedy zacząć hamować gdy jadę np 60 km/h. Pozdrawiam
Ja tutaj pytania, a precyzyjniej rzecz ujmując pytań nie dostrzegam. Zatem proszę poprawić tę wiadomość.
Sawi

EDIT:
Widzę totalna olewka. Zatem skoro tak ciężko poprawić ułatwiam, i lecimy z całym tym wątkiem na bok.
Sawi
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca 2015, 22:41:25 wysłana przez Sawi »

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Odp: Hamulce
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipca 2015, 10:37:57 »
Lista klawiszy służących do obsługi hamulca jest zapisana w dokumentacji symulatora. Porady dotyczące obsługi hamulca są w wątku Kilka zasad dotyczących hamowania.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Hamulce
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipca 2015, 18:36:09 »
Tego nikt Ci nie napisze. Musisz się tego nauczyć sam, jeżdżąc. Najpierw naucz się na EN57 (to w sumie powinien być taki pojazd do nauki), potem przesiądź się na siódemkę z 3-4 wagonami, później wypróbuj długie pospieszne, a po czasie bez problemów będziesz prowadził nawet ET21 czy ST43 (Knorr).

Offline dak

  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Hamulce
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipca 2015, 20:08:38 »
A ja się nie do końca zgodzę. Hamować nauczyłem się właśnie na "siódemce", potem na "byku" i dopiero opanowałem "kible". Po prostu nie mogłem "zatrybić" działania ich hamulców.

Offline kronika13

  • Wiadomości: 54
  • kolej na kolej ;-)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Hamulce
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lipca 2015, 20:55:34 »
Miałam tak samo i zaczynałam właśnie od helmuta. Reguły więc pewnie nie ma.
kronika13

Węgrom gratulujemy Ikarusa, a Polakom Solarisa ;-)

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Hamulce
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipca 2015, 13:44:49 »
No reguły nie, każdy ma dryg do czego innego. Inny pojedzie z ED na EN57, inny od razu załapie Oerlikona a inny Knorra a EN57 będzie szedł jak po grudzie. Ale jeszcze raz mówię, to trzeba jeździć samemu i się uczyć, takie pytania odnośnie "jak hamować, żeby np. kantem z Knorrem z 3 bohunami ze 100 do zwolnienia na 30 idealnie wyhamować", są nie trafione, bo jeden będzie z takim, drugi z takim ciśnieniem hamował, jeden wyluzuje jazdą, drugi falą, jeszcze inny wyluzuje lokomotywę.
Praktyka czyni mistrza:)

Offline borys_q

  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 31
Odp: Hamulce
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Lipca 2015, 14:36:23 »
Cytuj
ST43 (Knorr).

W symulatorze ten Knorr w ST43 strasznie przeładowuje ciężko nim jechać.

Offline Tomnord15

  • Wiadomości: 603
  • Fan ET21
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Hamulce
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Lipca 2015, 22:37:43 »
Co do Knorra i ogólnie hamowania w symulatorze to trzeba uważać na to, jak połączone są wagony. Jeśli np, oryginalny skład ma w końcowym wagonie sprzęg- mechaniczne i hamulec, to skład zwłaszcza z hamulcem Knorra dziwnie się zachowuje, po jakimś czasie tak jakby był przeładowany. A na sceneriach jest kilka takich przypadków, gdzie ostatni wagon w składzie ma tak przypisany sprzęg.
T.N