Autor Wątek:  Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem  (Przeczytany 7025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« dnia: 24 Lutego 2005, 15:35:24 »
Proponuję, by w angielskiej częsci forum, gdzie mogą pisać niezalogowani użytkownicy, wysłane posty ukazywały się dopiero po ich obejrzeniu (i zatwierdzeniu bądź odrzuceniu) przez moderatora. Kolegom z innych krajów nie powinno sprawić to problemu, bo moderatorów jest sporo i często któryś z nich jest na forum. Posty ukazywałyby się więc maksymalnie po kilku godzinach.
Sprawi to natomiast kłopot spamerom, których posty już się tam nie ukażą.
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lutego 2005, 16:16:32 »
Ale powinno się umieścić stosowny komunikat,że tak będzie.

Offline Nicolass

  • Wiadomości: 177
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lutego 2005, 16:16:39 »
Według mnie spowoduje to dezorjentacje ze strony zagracznych MK. Myślę, że proponowane przez ciebie zmiany nie są konieczne, nie są też adekwatne do rangi problemu.
Pozdrawiam, Nicolass

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lutego 2005, 16:44:27 »
Tylko jedna osoba smieci i wlasnie ja namierzam, poki co niestety dosyc spora grupe neostradowiczow trzeba bylo wyciac.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Grzesiek

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Kot Mruczek
  • Otrzymane polubienia: 0
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lutego 2005, 19:15:21 »
Cytat: "Winger"
Tylko jedna osoba smieci i wlasnie ja namierzam, poki co niestety dosyc spora grupe neostradowiczow trzeba bylo wyciac.

Mam nadzieję, że nie wycinasz po IP, bo, jak chyba wiesz, Neostrada ma zmienne IP (czas dzierżawy 24h) i później może taki zbanowany IP trafić na osobę zupełnie niewinną, np. na mnie :-)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lutego 2005, 19:19:27 »
Cytat: "Grzesiek"
Cytat: "Winger"
Tylko jedna osoba smieci i wlasnie ja namierzam, poki co niestety dosyc spora grupe neostradowiczow trzeba bylo wyciac.

Mam nadzieję, że nie wycinasz po IP, bo, jak chyba wiesz, Neostrada ma zmienne IP (czas dzierżawy 24h) i później może taki zbanowany IP trafić na osobę zupełnie niewinną, np. na mnie :-)


tu się pojawia problem - jak banować. ban IP - dobry jak ktoś ma stałe IP, w innym wypadku gonienie takiego dekla powoduje odcięcie regionu. a innych metod nie ma, tudzież są nieskuteczne
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lutego 2005, 22:02:43 »
No wyciac musialem niestety cala klase B jedna.
Ale probuje uzyc pewnych moich dojsc by dotrzec do tej osoby konkretniej.
Pozdrawiam,
Winger

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lutego 2005, 23:21:54 »
Cytat: "Winger"
No wyciac musialem niestety cala klase B jedna.
Ale probuje uzyc pewnych moich dojsc by dotrzec do tej osoby konkretniej.
Ale czy warto? Jeśli ta osoba Tobie w jakiś sposób nadepnęła na odcisk, to badź od niej mądrzejszy!!!! Wiesz... I jeśli będziesz miał jej IP to co? Jeśli ma dynamiczne to po frytkach...

Rozumiem, że chcesz kogoś dopaść, ale zastanów się, czy warto i czy ma sens... Skoro ta osoba jest na tyle niepełnosprytna, to bądź od niej lepszy i po prostu OLEJ to (go)!

Offline Winger

  • Administrator
  • Wiadomości: 1466
    • Zobacz profil
    • http://www.winger.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 25
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lutego 2005, 23:32:16 »
Pardon, z jakiej racji mam ustepowac takim niedorozwinietym?
Mam pozwolic im zrobic z forum koryto, zeby sie w swoim blotku tarzali i cieszyli?
Podoba sie to komus czy nie, ja nie odpuszczam - a moj stosunek jest do kazdego identyczny jak tej osoby do mnie.
Jesli ktos jest fair i nie podskakuje - jestem wobec niego fair.
Jesli ktos sie zaczyna wywyzszac i pokazywac kim to on nie jest - to plazem tego nie puszcze.
Kropka.
Pozdrawiam,
Winger

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lutego 2005, 23:50:29 »
Cześć.

Cytat: "Winger"
Podoba sie to komus czy nie, ja nie odpuszczam - a moj stosunek jest do kazdego identyczny jak tej osoby do mnie.
Jesli ktos jest fair i nie podskakuje - jestem wobec niego fair.
Jesli ktos sie zaczyna wywyzszac i pokazywac kim to on nie jest - to plazem tego nie puszcze.
Kropka.
Dokładnie.

W końcu nie po to przykłada się do forum tyle wagi i czasu, żeby jakaś szmata sobie tutaj oborę robiła.

Tak jak powiedziałem, o każdym takim zaobserwowanym poście będę Cię, @ Winger zawiadamiał - dziś tego nie zrobiłem bo nie miałem nic na koncie, ale poprosiłem @ ShaXbee'go. Ale już mam załadowane konto i będę pilnował.

Nie damy się szmaciarzom!

Pozdrawiam Ciebie i cała resztę naszej "społeczności".
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline Grzesiek

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
    • Kot Mruczek
  • Otrzymane polubienia: 0
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Lutego 2005, 13:25:51 »
Cytat: "jaras"
Dokładnie.

W końcu nie po to przykłada się do forum tyle wagi i czasu, żeby jakaś szmata sobie tutaj oborę robiła.
[ ...ciach... ]
Nie damy się szmaciarzom!

Tylko, że w taki sposób zamykacie dostęp do Forum i pośrednio całego Symulatora również dla osób niewinnych. Sam mam pod swoją opieką pewne forum i też mam kłopoty z paroma użytkownikami. Moja metoda jest prosta. Zamykam jak największą część forum dla niezarejestrowanych (to już zrobiliście). phpBB nie pozwoli na dwa konta założone na ten sam e-mail, co jest dość dobrym zabezpieczeniem na osoby, którym nie chce się zakładać n-tego konta na "interii" tylko po to, by tutaj nabrudzić. A poza tym na wszystkie docinki i temu podobne reaguję bez najmniejszego zdenerwowania, po prostu usuwając posty i blokując konto. A jak ktoś będzie bardzo upierdliwy, to trzeba niestety poczekać i sprzątać do czasu, aż mu się znudzi.

Jeszcze jedno. Nie czytałem Waszego Forum jakiś czas (sesja i drobne problemy natury różnej) i po "powrocie" zauważyłem, że stało się jakieś takie "zamknięte". Robione są wielkie porządki, restrykcje itd.

Cytat: "jaras"
Pozdrawiam Ciebie i cała resztę naszej "społeczności".

Właśnie. "Waszej społeczności". Nie wiem kogo masz na myśli pisząc w ten sposób, ale mam nieodparte wrażenie, że piszesz tylko o garstce osób mających największy wpływ na rozwój Forum i Symulatora.

Ja jestem zwykłym użytkownikiem i mimo wszystko też chciałbym się zaliczać do tej społeczności.  Stąd prośba: Nie zapominajcie o "użytkowniku końcowym". On też ma pewne prawa. A margines sam się kiedyś wykruszy jak się "dzieciakom" znudzi ta "zabawa"... Wiem z doświadczenia.

Gorąco wszystkich pozdrawiam, mam nadzieję, że Maszyna będzie sie rozwijała szybko, bo jest tego warta. Tworzycie najlepszy symulator elektrowozu, a to też zobowiązuje :-D
A szmaciarzy po prostu olejcie, naprawdę Wam radzę!!!

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Sierpnia 2005, 12:36:54 »
wiem, że to troche odgrzewany wątek, ale teraz sobie coś przypomniałem
Cytat: "Grzesiek"
phpBB nie pozwoli na dwa konta założone na ten sam e-mail, co jest dość dobrym zabezpieczeniem na osoby, którym nie chce się zakładać n-tego konta na "interii" tylko po to, by tutaj nabrudzić.

są bardziej cywilizowane metody, niż robienie setek kont. mam taką jedną skrzynkę gdzie konsktrukcja adresu jest taka:
xxxxxxx@użytkownik.tenserwer.com, gdzie podstawiając za xxxxxxx dowolny ciąg znaków email z rejestracją dojdzie.
Jak ktoś będzie chaciał tu zrobić bałagan, to da radę
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Animus

  • Gość
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Sierpnia 2005, 17:50:55 »
niedługo skończą się wakacje i problem sam zniknie

Offline jaras

  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Sierpnia 2005, 22:16:53 »
Cytat: "Animus"
niedługo skończą się wakacje i problem sam zniknie
Oj, zniknie, zniknie...

Dla niektórych już znikł ;-).

Pozdrowienia.
Jarosław Krasuski (@ jaras)

Doc: tutaj.
No cóż... trzeba się powoli zbierać do odejścia z tego forum - nic tu po mnie.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Moderowanie postów w English Forum przed wysłaniem
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Sierpnia 2005, 22:26:22 »
Cytat: "jaras"
Cytat: "Animus"
niedługo skończą się wakacje i problem sam zniknie
Oj, zniknie, zniknie...

Dla niektórych już znikł ;-).

Pozdrowienia.


Możesz rozwinąć?


Aha, pisze się "zniknął" a nie "znikł"