Autor Wątek:  Kilka pytan odnosnie wskaznika W4  (Przeczytany 9764 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« dnia: 06 Kwietnia 2015, 15:20:44 »
Dobry,
Pare pytan odnosnie wsakznika W4, bo mocno w tyle jestem w nowych tredach. Poniewaz w swoim edytorze dorobilem mozliwosc wstawiania peronow (jako road) z dodawaniem tablic peronowych i wskaznikow W4 i mam problem z parametrami przesylanymi przy wpisie do W4. Wbudowany automat ma rowniez przypisywac wskaznik do toru.
Pytania:
1) Czy nazwa wskaznika jest gdzies wyswietlana podczas symulacji (np. po nacisnieciu jakiegos funkcyjnego F)?
2) Czy nazwa wskaznika jest gdzies przysylana do rozkladu jazdy, a nazwa ta jest widoczna dla czlowieka?
Te dwa pytania dotycza tego, czy nazwa koniecznie musi byc z sensem np. Bochnia_tor1, bo sluzy ona i czlowiekowi i symkowi, czy moze byc np. W4_dfgdfgd bo sluzy tylko symkowi
3)Ja u siebie mam paramert (p6), ktory wyglada tak: PassengerStopPoint: (p1) (p6) 1 endevent
Co on oznacza?
4) Jakie sa parametry oprocz p6 sterujace i co one oznaczaja?
5) W torze stosuje sie event typu 1 lub 2 czy tylko 0?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9224
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 743
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwietnia 2015, 15:31:09 »
Mariusz swego czasu założyłem wątek o aktywnych W4 http://eu07.pl/forum/index.php/topic,22892.msg326054.html#msg326054 tam pewnie znajdziesz odpowiedzi na większość twoich pytań.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Kwietnia 2015, 15:57:08 »
Dzieki Sawi, przeczytalem, troche to skomplikowane. Dla automatu dlugosc peronu jest znana, wiec tutaj problemu nie bede mial, podobnie z parametrami 1,2,3 - ktora strona peronu. Jednak mam watpliwoasci:
1) Z nazwa nie dokonca rozumiem, bo ktos napisal, ze nazwa musi byc zgodna z nazwa rozkladu jazdy ale mozna dopisac znak nazwa_stacji#nr. Czy # to znacznik, czy # to przypadkowy uzyty znak? Reasumujac, czy nazwa W4 koniecznie musi zawierac nazwe stacji z rozkladu?
2) Tam byl taki parametr nr toru, czy on jest juz do czegos wykorzystywany?
Ogolnie, jesli komus to nie zrobi problemu, to prosba, moglby ktos w sposob synteczyczny wkleic tu przykladowy wpis W4 i co oznaczaja te parametry z uwzgednieniem moich pytan.
Dzieki

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwietnia 2015, 16:01:35 »
Załóżmy, że w rozkładzie jest wpisana stacja Moczniki. Zatem wskaźniki W4 powinny się nazywać Moczniki#1, Moczniki#2, Moczniki#3, itd. Chodzi o to, że każdy inc to nie tylko model, ale teź event, a jak wiadomo - eventy muszą mieć inne nazwy. Do torów przypisujesz Moczniki#1_stopinfo, Moczniki#2_stopinfo, itd. Musisz koniecznie użyć nazwy Moczniki, żadnej innej. W przypadku stacji ze spacją, spację zamieniasz na podkreślenie.

Z tego co wiem, to numer toru nie jest do niczego wykorzystywany.

  Dodano: 06 Kwietnia 2015, 16:07:38

Jeszcze odpowiem na wcześniejsze pytanie - mają to być event1/2, przypisane w pobliżu wskaźnika (jak _sem_info przed semaforem). I jeszcze zacytuję przykładowy wpis z tamtego wątku, tylko opiszę go z uwzględnieniem najnowszych zmian Ra:

Cytuj
Czestochowa_Stradom#p3_k2(1); -21698.9(2); -9.4(3); -76.8063(4); 78.9209(5); 3.4(6); 4.2(7); 40(8); 1 (9);end

1 to nazwa_stacji#identyfikator. Tu widzimy, że identyfikatorem mogą być nie tylko liczby 1,2,3...choć jest to bardziej czytelne. 2-7 to współrzędne i rotacja w trzech osiach. 8 nie jest wykorzystywane (chyba, że o czymś nie wiem). 9 to strona, po której otworzą się drzwi (lewa). Jeśli w parametrze 9 zamiast 1 wpiszesz 151, to drzwi też otworzą się po lewej stronie, a ponadto podajesz symulatorowi informację, że peron ma długość 150m.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2015, 16:08:28 wysłana przez SKP »
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwietnia 2015, 16:09:35 »
Ok, a moglby ktos wystawic tutaj taki W4.inc, (ten obecnie uzywany).

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwietnia 2015, 16:09:42 »
Z rozkładu odczytywana jest nazwa stacji. Po niej pojazd wyszukuje na swojej drodze W4 na których ma się zatrzymać. Dlatego nazwa musi brzmieć nazwa_stacji. A że na jednej jest kilka wskaźników to za nazwą stawia się znacznik hasha i za nim dowolny ciąg znaków, czyniący event wskaźnika unikalnym w skali scenerii.
Do toru przypisujesz go jako event kierunkowy (skanowane w żadnym razie jako event0!) nazwa_stacji#sufiks_unikalny_stopinfo. Jest on wyświetlany w tabelce skanowania pojazdu (2xF2).
Zaktualizowałem niedawno opis w incu do stanu aktualnego. Parametry obecnie wyglądają tak:
// p1=nazwa stacji jak w rozkładzie z unikalnym członem za #; p2,p3,p4=translacja; p6,p5,p7=rotacja; p8=Zachowanie AI po odjeździe. Dla parzystych dojazd do semafora, dla nieparzystych oczekiwanie na sygnał zezwalający na semaforze w zasięgu skanowania. W przyszłości sugerowany punkt zatrzymania; p9=Długość peronu (zaokrąglona do dziesiątek metrow), ostatnia cyfra: strona otwarcia drzwi (1:lewa, 2:prawa, 3:obie)
W4 to obecnie atrapa dekoracyjna. Używa się w4n do sterowania ruchem.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2015, 16:11:34 wysłana przez Stele »
Mój kanał youtube

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwietnia 2015, 16:16:32 »
Ok, dzieki serdeczne wszystkim udzielajacym sie za zainteresowanie.

  Dodano: 11 Kwietnia 2015, 08:11:16
Czy polskie znaki w nazwie stacji sa dozwolone/praktykowane (glownie chodzi mi o konsekwencje zastosowania polskich znakow w eventach)?
« Ostatnia zmiana: 11 Kwietnia 2015, 08:11:16 wysłana przez Mariusz1970 »

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6089
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwietnia 2015, 08:20:27 »
W eventach nie spotkałem się z polskimi znakami.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwietnia 2015, 09:06:32 »
Bo nazwa stacji implikuje nazwe w rozkladzie i eventach od W4. Jesli w eventach jak piszesz brak jest polskich znakow, to teoretycznie nie powinno ich byc w rozkladach jazdy. Tak jest?

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6089
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Kwietnia 2015, 09:39:29 »
Z tego co rozumiem, to exe odczytując rozkład zamienia ą na a.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwietnia 2015, 11:48:36 »
Plik rozkładu i nazwy W4 mają zawierać polskie znaki. Zobaczcie Bałtyk IR, który modyfikował Lelek przy nadzorze Ra. Ogonki ucinamy jedynie w nazwach tekstur tablic kierunkowych. Nie wiem jak to się sprawdza na zagranicznym kodowaniu, ale tak mamy.
Mój kanał youtube

Offline SKP

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1692
  • Stwierdzanie Końca Pociągu
    • Zobacz profil
    • Śledź na bieżąco odjazdy z Twojego ulubionego przystanku - Gdańsk
  • Otrzymane polubienia: 32
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Kwietnia 2015, 12:44:41 »
Chyba Ra kiedyś wspominał, że można nawet używać chińskich znaków, jeśli ktoś ma taki kaprys.
Scenarzysta teoretyk. Trasopisarz doświadczalny.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Kwietnia 2015, 13:00:12 »
Modele tańczące gangnama mają submodele po japońsku/koreańsku by nie trzeba było przerabiać animacji. ;)
Mój kanał youtube

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Kwietnia 2015, 13:51:47 »
Hmm, w programowaniu unika sie polskich znakow, a eventy to programowanie. Tutaj jest dylemat, bo jest styk warstwy programowej z uzytkowa jednoczesnie. Chcialem dorobic w swoim edytorze, ucinanie polskich znakow, ale skoro MAJA byc, to beda :). Dzieki za odpowiedzi.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 268
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Października 2015, 17:36:04 »
//p8=Zachowanie AI po odjeździe. Dla parzystych dojazd do semafora, dla nieparzystych oczekiwanie na sygnał zezwalający na semaforze w zasięgu skanowania. W przyszłości sugerowany punkt zatrzymania;
Ten punkt zatrzymania to jest liczony od wskaźnika W4 "w głąb peronu" podany w metrach?
Łukasz Jachimek

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Kilka pytan odnosnie wskaznika W4
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Października 2015, 17:39:43 »
Nie jest liczony, bo to plany Ra przed zawieszeniem rozwoju exe były, ale jeśli zostanie to wykorzystane przez kogokolwiek, to pewnie tak właśnie by to działało. Póki co działa tylko długość peronu, determinująca czy AI powinno dociągać jak stanie za wcześnie.
Mój kanał youtube