Autor Wątek:  Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii  (Przeczytany 7561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii
« dnia: 21 Marca 2015, 00:47:39 »
11. Nie ma druta - elektrowóz nie jedzie.
12. Auta nie przejeżdżają przez pociąg.
13. Symulacja blokady. To się nazywa SHP chyba.
Wydzielam, bo według mnie nie ma to nic wspólnego z tematem. Ostatni post mnie w tym utwierdził.
Sawi
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2015, 10:57:31 wysłana przez Sawi »

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marca 2015, 08:18:36 »
11. Nie ma druta - elektrowóz nie jedzie.
Jak masz wszystko dobrze ustawione to nie pojedzie bez druta ;)

Cytuj
12. Auta nie przejeżdżają przez pociąg.
Na torach jeśli jakiś pojazd się znajdzie to tylko przypadkowo i przez błąd AI

Cytuj
13. Symulacja blokady. To się nazywa SHP chyba.
Symulacja blokady jest  i działa ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Marca 2015, 21:32:37 wysłana przez Czomo »

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności sceneriii
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marca 2015, 09:01:43 »
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2015, 10:57:57 wysłana przez Sawi »

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Marca 2015, 10:53:50 »
Ciekawe, że jak pociąg stoi na przejeździe to auto z boku potrafi przez niego przejechać. A czasem trafi w pociąg jadący.
2. po Całkowie_SN61 da się jeździć elektrowozem całkiem sprawnie. Podobnie w innych sceneriach
3. OK to blokady wycofujemy a zamiast tego postulat, żeby gałęzie nie wlatywały do kabiny przez przednią szybę. Albo lokomotywa cabrio.
« Ostatnia zmiana: 21 Marca 2015, 10:58:05 wysłana przez Sawi »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Marca 2015, 11:15:57 »
Nawet zacząłem ostatnio robić możliwość powiązania np. toru z drogą, żeby były możliwe takie kolizje, ale ludzie mają już dosyć poprawiania starych scenerii, więc raczej nie będzie to dopracowane.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Marca 2015, 11:28:32 »
Ciekawe, że jak pociąg stoi na przejeździe to auto z boku potrafi przez niego przejechać. A czasem trafi w pociąg jadący.
2. po Całkowie_SN61 da się jeździć elektrowozem całkiem sprawnie. Podobnie w innych sceneriach
3. OK to blokady wycofujemy a zamiast tego postulat, żeby gałęzie nie wlatywały do kabiny przez przednią szybę. Albo lokomotywa cabrio.
W Całkowie nie ma elektrowozów, jeśli je tam sam powstawiałeś, to gratuluję głupiego pomysłu. Możliwość jazdy elektrowozem bez drutu jest, bo musi! Jest to uzależnione od ustawień w starterze Rainsted, a najnowsza paczka oferuje kilka innych zależności od sieci energetycznej. SHP, a także SBL, jest w symulatorze od dawna. Jedynie te wpadające gałęzie, to sam zgłaszałem wielokrotnie są słuszne. Co to jest lokomotywa cabrio?
Ja radzę Tobie Smoku zapoznać się z możliwościami i obsługą startera. Dopiero później stawiaj wnioski bo teraz to tylko zamęt robisz.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marca 2015, 11:46:53 »
Eksperymentowałem swego czasu z przejazdami blokowanymi wykolejnicą przy zajęciu drogi/toru, ale o ile w jedną stronę to działało, to exe nie obsługiwało wykolejnic na drogach, więc prowizorka nie przeszła. Jeśli auto wjeżdża na zajęty przejazd, to jest on źle skonstruowany. Możesz zgłaszać konkretne przypadki, nadal występujące w PC15.02.
Bez włączonych testowych uproszczeń symulacji, bez sieci elektrowozem nie polatasz już prawie dwa lata. Proponuję rozejrzeć się za aktualną wersją.
Przesuwać drzewa ze skrajni możesz sam. Jest to trywialne i nikt z ogarniętych nie będzie poświęcał na to setek roboczogodzin, mogąc w tym czasie robić coś bardziej kreatywnego.
Mój kanał youtube

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Marca 2015, 13:25:34 »
No nie. Elektrowóz bez druta może jeździć, ale na holu.
2. Realizm na tym polega, że jak się wstawia lokomotywę która nie ma zasilania, to ona nie jest zasilana. Z kolei spalinowozy mogły by mieć problemy z brakiem paliwa.
3. Używam wersji ze strony ściągniętej gdzieś w grudniu. To chyba nie jest dziwne?
4. Przecież przesunąć drzewa mogę tylko lokalnie - u siebie. Co będzie działać np. tylko do nowej wersji.

I to jest właśnie realizm.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Marca 2015, 15:07:46 »
Jeśli chcesz jedynie trolować, to moim zdaniem jest to zbędne, chociaż inni mogą mieć inne zdanie. Obecnie, przy prawidłowo skonfigurowanej symulacji nie jest możliwe uruchomienie elektrowozu bez sieci trakcyjnej (chociaż inni mogą uważać, że to jest niepotrzebne), a także w przypadku nieodpowiedniego napięcia w niej. Ponieważ jednak do testów scenerii podczas ich tworzenia potrzebna jest opcja jazdy elektrowozem bez drutu (bo np. elektryfikacja obejmuje dopiero 50%), istnieje opcja naciąganej symulacji. Jeśli sobie włączysz opcje naciągania symulacji, to jakikolwiek pretensje są nieuzasadnione.

Symulacja spalinowozów nie obejmuje zjawisk w silniku spalinowym, w tym obliczania zużytego paliwa. Z tego samego powodu ewentualny dym byłby tylko graficzną namiastką, bo nie ma jak określić zabarwienia i natężenia spalin. Za wprowadzenie zużycia paliwa pewnie by znowu wieszali na mnie psy, bo by się okazało, że znów scenerie są do poprawienia o tankowanie, a przecież są ważniejsze rzeczy.

Jeśli możesz przesunąć drzewa i uznasz, że po tym przesuwaniu jest lepiej, to możesz również udostępnić takie pliki — będą one użyte w kolejnej paczce zamiast dotychczasowych. Nie mamy pracowników etatowych, którzy są odpowiedzialni za drzewa. Ja tam zamiast drzew wolę poprawiać algorytmy w EU07.EXE, bo jak pamiętam lata 2007÷2010, to jakoś wtedy nikt ich nie poprawiał. Być może to zły wybór i powinienem poprawiać drzewa.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marca 2015, 18:12:13 »
No nie. Elektrowóz bez druta może jeździć, ale na holu.
2. Realizm na tym polega, że jak się wstawia lokomotywę która nie ma zasilania, to ona nie jest zasilana. Z kolei spalinowozy mogły by mieć problemy z brakiem paliwa.
3. Używam wersji ze strony ściągniętej gdzieś w grudniu. To chyba nie jest dziwne?
4. Przecież przesunąć drzewa mogę tylko lokalnie - u siebie. Co będzie działać np. tylko do nowej wersji.
I to jest właśnie realizm.
Elektrowóz na holu? Sztywnym czy na linie?
Cytuj
Bez włączonych testowych uproszczeń symulacji, bez sieci elektrowozem nie polatasz już prawie dwa lata. Proponuję rozejrzeć się za aktualną wersją.
Czytałeś to? W programie są tryby do wyboru.
Sprawa z kończącym się paliwem, była poruszana już. Wspominał o tym @Ra w innym wątku, może kiedyś tak będzie. Co do drzew, o to chodzi, zrób u siebie i po problemie. Jak zechcesz udostępnisz także nam, publikując na forum. Należy się nam jak psu zupa. Prawda, jakoś tak pisałeś o tym. 

Offline Wokulski

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2237
  • Izabela Łęcka była...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 58
Odp: Wydzielone z Poziomy realistyczności scenerii
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Marca 2015, 16:47:50 »
Lepiej na sztywnym, ale nie zapalajcie awaryjnych, bo to jest błąd. Trójkąt na szybę i możecie jechać.
Były Cargul, aktualny tramwajarz w Kolejach Śląskich.
PKPc 2016 - 2022
Koleje Śląskie 2022 - nadal