Autor Wątek:  Modernizacja WKD  (Przeczytany 2178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Modernizacja WKD
« dnia: 22 Listopada 2015, 16:14:46 »
Witam

Od jakiegoś czasu systematycznie modernizowana jest linia WKD Warszawa-Grodzisk Mazowiecki.
Chwilowo czekamy na uruchomienie zapór na wybranych przejazdach.

Ale ja o czymś innym, dziś byłem na spacerze między stacją Piaskowa a przystankiem Okrężna i zauważyłem że wzdłuż torów wyrosła bardzo ciekawa sygnalizacja. Spójrzcie na zdjęcia, ja czegoś takiego nigdy nie widziałem, może ktoś z Was z czymś takim się spotkał. Pozdrawiam.





Reg. obowiązki 2.
Proszę umieścić grafiki zgodnie z Regulaminem.
Benek

Brak poprawy. Ostrzeżenie i bocznica.
Benek
« Ostatnia zmiana: 24 Listopada 2015, 12:28:33 wysłana przez Benek »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Modernizacja WKD
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Listopada 2015, 16:28:53 »
Po prostu wskaźniki unieważnione/nieoddane do użytku.  Ie1:
Cytuj
5) wskaźnik Wk-WKD oznacza, że urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej działają prawidłowo: jedno białe światło zwrócone do pociągua) wskaźnik Wk-WKD może być stosowany przed przejazdem wyposażonym w urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej, w celu zwrócenia uwagi maszynisty na to, czy urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej na przejeździe, do którego się wskaźnik odnosi, są sprawne, czy nie są sprawne,
b) wskaźnik Wk-WKD umieszcza się z prawej strony toru, patrząc w kierunku jazdy pociągu, lub nad osią toru, do którego się ten wskaźnik odnosi,
c) podczas zbliżania się pociągu do przejazdu wskaźnik Wk-WKD powinien wyświetlać białe światło w kierunku pociągu; jeżeli podczas zbliżania się pociągu do wskaźnika, wskaźnik ten się nie świeci, oznacza to, że urządzenia samoczynnej sygnalizacji na przejeździe, do którego wskaźnik się odnosi, są niesprawne; maszynista powinien wówczas zmniejszyć prędkość pociągu przed przejazdem do 20 km/h i bacznie obserwować przejazd, aby móc zatrzymać pociąg w razie zauważenia przeszkody uniemożliwiającej dalszą jazdę,
d) wskaźnik Wk-WKD jest stosowany na liniach kolejowych Warszawskich Kolei Dojazdowych: Warszawa-Śródmieście WKD - Grodzisk Mazowiecki Radońska i Podkowa Leśna - Milanówek Grudów;
Jak możesz, to porób trochę zdjęć na tekstury przystanków. Jeżeli mieszkasz niedaleko którejś stacji końcowej to możesz porobić zdjęcia taborowi z zewnątrz.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada 2015, 16:30:38 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline skbart

  • Wiadomości: 88
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Modernizacja WKD
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Listopada 2015, 16:51:48 »
Czyli raczej nie oddane do użytku, jak zaczną działać zapory to wtedy obrócą sygnalizatory tak żeby działały.
Mieszkam przy stacji WKD Piaskowa, teraz jest brzydka pogoda ale jakby ktoś chciał to mogę porobić zdjęcia. W tej chwili trwa przebudowa (obstawiają nas żółtymi bramkami) ale niedługo skończą i będzie można zrobić dokumentacje jak wszystko jest jeszcze nowe. Co do przystanków to z tego co wiem to trwa właśnie konkurs na wygląd nowych wiat.

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Modernizacja WKD
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Listopada 2015, 21:11:04 »
Taka brzydka, pochmurna pogoda jest najlepsza do robienia zdjęć na tekstury.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Modernizacja WKD
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopada 2015, 21:50:57 »
Jasno ale pochmurno (tak żeby nie było widać cieni. Oraz w czasie robienia zdjęć nie może padać deszcz lub śnieg.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.