Autor Wątek:  Linia 356  (Przeczytany 7047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Linia 356
« dnia: 03 Lutego 2015, 20:08:20 »
Witam. Będę przedstawiał w tym wątku postępy nad tą scenerią.
Najbliższe plany:
Tory: 80-85% -> 95% Brakuje kilku torów na zakładzie w Bydgoszczy, oraz PESY od strony Rynkowa
Niweleta, profil poprzeczny: zbieranie danych wysokościowych, wstępna praca z NMT 100 -> wstępna niweleta dla linii głównej, oraz linii 281
Materiały: udało mi się zdobyć trochę zdjęć. Brakuje jeszcze czterech stacji.
--03.02.15
Przesyłam parę screenów z układu torowego, przy czym zaznaczam, że częściowo ulegnie on poprawie.
Prosiłbym o minimalny OT, jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je na PW, o błędach, uwagach można pisać by nie duplikować wiadomości. Na razie tylko tory, ale kiedy będę wrzucał postępy na Forum będzie mnie to motywować do dalszej pracy :) Pozdrawiam.

--12.03.15
By nie było, że projekt umarł naturalną, przedwczesną śmiercią aktualizuję. Do tego ciekawskich zapraszam na mojego średnio wyglądającego Tumbrla: http://maszynal356.tumblr.com/
Obecnie pracuję nad profilem pionowym pozostałych linii i bocznic. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2015, 21:41:57 wysłana przez carmel4a »
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Linia 356
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Marca 2015, 21:45:36 »
A profil pionowy wg czego ustawiasz?
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Linia 356
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Marca 2015, 21:57:50 »
Obecnie według topo, część sprawdzam jeszcze z wysokościami od Google, ale topo w tym przypadku wydaje mi się dokładniejsze. Tak jak z głównym szlakiem nie ma większych problemów, bo np. biorę wysokości z końców nasypów przed stacjami, tak wysokości w rowach, na nasypach nie są dokładne. Mam wielki problem z końcowym łukiem przed Bydgoszczą (ok. 122km - 126km oraz cała Bydgoszcz Towarowa), tutaj rozważę kupno dokładniejszych NMT, ale nie chcę jeszcze inwestować. Najpierw chcę mieć wszystko zrobione, jak będzie się to jakoś trzymać, to wtedy może kupię dane dla całej linii i popoprawiam  (jako v2). Acha jeszcze jedno: błąd szlaku głównego -0.052% - spory, jeszcze się poprawi. Dla 281 jest to -0.049%.
Ps: Czemu jak poprawiam wysokości to błąd się nie zmienia? Przecież długość toru zależy od wysokości npm. Błąd przy ustawianiu niwelety?
« Ostatnia zmiana: 12 Marca 2015, 21:59:07 wysłana przez carmel4a »
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Linia 356
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marca 2015, 22:19:47 »
Błąd kilometrażu nie powinien przekraczać 0.1%, czyli 1m/1km. Przy liczeniu uwzględniane jest skalowanie PUWG 1992, a także zwiększenie długości wraz z wysokością. Na kilometraż mają wpływ krzywe przejściowe — przy liczeniu po torze są one uwzględniane, na osobno kładzionej niwelecie można robić przejściowe jak dla torów (dodać parametry łuku). Przy liczeniu po torze trzeba przeliczać wysokość toru i dopiero po tym długość niwelety ponownie. Czasami się to stabilizuje po kilku kolejnych przeliczeniach.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline olas2005

  • Wiadomości: 110
  • 301Db
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 356
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Marca 2015, 12:34:06 »
Zdjęcia się przydały? Może coś jeszcze potrzebujesz?

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Linia 356
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Marca 2015, 12:58:03 »
Tekstur jeszcze nie robiłem, ale oczywiście się przydadzą. Zasada jest prosta: im więcej zdjęć, tym lepsza sceneria będzie :) Mam zdjęcia z BDG Głównej, załatwiam z Prefabetu (mam z zewnętrznej bocznicy), Jasińca, jutro prawdopodobnie idę załatwić Rynarzewo, no i mam Szubin i Kcynię od Ciebie, więc z materiałami nie jest źle. Brakuje Kołaczkowa, Rynarzewa, Zalesia i Pińska. Jeśli ma ktoś jeszcze zdjęcia stamtąd to chętnie je zobaczę. No i zdjęcia z miejsc które mam zrobione też mogą być przydatne, szczególnie zdjęcia z Bydgoszczy Głównej z czasów starego budynku.
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.