Autor Wątek:  Rozjazdy podwójne  (Przeczytany 8898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Rozjazdy podwójne
« dnia: 31 Stycznia 2015, 19:45:19 »
By nie robić większego OT 'u mnie' napiszę w nowym wątku. Z punktów które wysłał mi @Tolein zrobiłem na szybko wzór rozjazdu i chciałem go zaimportować do 3dsa i obrócić. 3ds wywala błąd, Rainsted widzi jako kropkę. Może to ktoś sprawdzić i powiedzieć co jest nie tak?
Błąd 3dsa: w scnImpo linia 164, błąd w konwersji nieznanego na float.
EDIT:Nie licząc podsypek
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2015, 19:48:36 wysłana przez carmel4a »
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Stycznia 2015, 19:58:17 »
Brak przechyłek.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Stycznia 2015, 21:03:02 »
Dodałem. Brakowało też wsp. z w wektorach, ale mimo to nie działa. Może nadal mam źle przechyłki. Dla tych rozjazdów ustawiam 300 na torze P3-P4? Czy inaczej i czy gdzieś jeszcze?
EDIT: Nadal są postępy. Udało mi się zaimportować do 3dsa, ale chyba są problemy z wektorami.
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia 2015, 22:10:32 wysłana przez carmel4a »
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Stycznia 2015, 22:12:52 »
Tak, podałeś współrzędne punktów kontrolnych a nie wektory. Od współrzędnych punktu kontrolnego trzeba odjąć współrzędne najbliższego końca.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Stycznia 2015, 22:27:00 »
Na dodatek jak dodałem przechyłki to nie w tym miejscu co trzeba... Poprawię i zobaczę jak to wygląda. Swoją drogą wygląda jakbym miał pomieszane y i z. Przyjrzę się temu, jak coś wyjdzie to podeślę.
EDIT: Dobrze idzie. Tego rozjazdu z góry jeszcze nie poprawiałem, bo potrzebuję na wczoraj symetrycznego i z mojej koncepcji na razie wszystko działa, tj. mam płaski rozjazd(można jechać w lewo, lub w prawo po 2 odcinkach prostych będących w tym samym miejscu). Pozostaje tylko problem widocznej iglicy, będzie trzeba albo wymodelować tory, albo pod to wszystko włożyć jeszcze jeden odcinek prosty, a teksturę z rozjazdu usunąć. Oba odcinki kończą się w różnych miejscach, więc będzie się dało dodać rozjazdy główne. Zakończyć trzeba będzie w ten sam sposób.
Jaka jest dokładność we współrzędnych w Maszynie? Bo nie wiem o ile minimalnie muszą się różnić końce obu odcinków po płaskim rozjeździe.?
EDIT 2: ... i wygląda to mniej więcej tak. Jakieś uwagi, pomysły?
« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2015, 20:32:25 wysłana przez carmel4a »
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lutego 2015, 20:36:24 »
Troszkę niefortunne to ujęcie, tak bokiem mało widać. Jakbyś to pokazał od strony najazdu na iglicę.

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lutego 2015, 20:44:18 »
Leci. Oczywiście jest to koncept na szybko, Rozjazdy da się jeszcze bliżej ustawić i rozjazd rozpoczynający zrobić krótszy i bliżej. Trzeba jeszcze zrboić latarnię i animacje do niej, bo bez tego nie przejdzie.
« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2015, 20:46:44 wysłana przez carmel4a »
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lutego 2015, 20:53:27 »
Długości iglic do poprawy, to wiadomo. Jak na początek całkiem to wygląda. To ma być coś podobnego? http://www.embsayboltonabbeyrailway.org.uk/departments/pwayphotos/topyard-10.jpg

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lutego 2015, 21:02:45 »
Niezupełnie. Wydaje mi się że oba łuki zaczynają się w tym samym miejscu. Dla tego pytałem o dokładność, aby ustawić oba rozjazdy jak najbliżej siebie, ale by nie stworzyły jednego punktu wspólnego.
EDIT: Poprawka, po przeszukaniu połowy Internetu i Google Earth widzę, że jest to rozjazd jaki mi wysłałeś. Co do innych nie jestem pewien.
« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2015, 21:25:11 wysłana przez carmel4a »
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lutego 2015, 21:33:42 »
Ostatnią godzinę szukałem jakiś fotek na ten rozjazd, efekt taki jak u Ciebie. Są schematy rysowane kreską, ale to nie to samo, co zdjęcie. Nie widziałem takiego rozjazdu w realu na kolei, a na tramwajowych nie ma się co wzorować.

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lutego 2015, 22:27:08 »
Dokładnie, tramwaje to co innego. Widziałem gdzieś schematy dość dokładne, bodajże Ra gdzieś podesłał, i był jeden symetryczny, o większym promieniu. Sprawa przestaje być bardzo pilna, bo zapomniałem, że po eksporcie RSF->snc->RSF tracę dane jak linie kierunkowe, więc rozjazdami tymi zajmę się na końcu, tj. jak będę miał wysokości terenu i ustawię niweletę(-y). Na razie mam tylko NMT100 więc nie będę się śpieszył.
Ps Jutro po szkole może pójdę zobaczyć jak to wygląda, ale zdjęcia nie będą super, bo ten tor za płotem chyba jest.
« Ostatnia zmiana: 01 Lutego 2015, 22:36:26 wysłana przez carmel4a »
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Lutego 2015, 14:34:16 »
Pytales o dokladnosc, wiec odpowiem z zaznaczeniem, ze moglem Ciebie zle zrozumiec. Symek traktuje tory jako polaczone, jesli konce roznia sie we wspolrzednych nie wiecej niz 1 cm. Jesli koncepcyjnie nie chcesz miec polaczonych torow, to rowniez uwazaj na to, ze przykladowo ja kiedys zrobilem narzedzie do tzw latania dziur i dalem tam tolerancje do 2cm. Czyli jesli dwa konce roznily sie do 2cm, to narzedzie powodowalo ich polaczenie. Ostrzegam tylko, ze pozniej moze twoja sceneria zostac potraktowana jakims narzedziem, ktore polaczy jakies twoje konce, ktore z zalozenia nie powinny byc polaczone.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Lutego 2015, 15:31:13 »
Są trzy typy rozjazdów podwójnych: jednostronne, dwustronne oraz symetryczne. Jeżeli zdjęcie nie jest wystarczająco dokładne, żeby określić z jakim rozjazdem masz do czynienia, a mieszkasz w pobliżu, to najprościej chyba będzie obejrzeć rozjazd z bliska. Dwustronny (niesymetryczny) charakteryzuje się tym, że najpierw zaczyna się jedna zwrotnica, potem druga. W symetrycznym jest jakaś kosmiczna konstrukcja zwrotny z kosmicznym układem cięgieł.
Jeśli nie czujesz różnicy, to przyjrzyj się uważnie zdjęciu @Krzyśka626, spójrz na ilustrację w załączniku, albo po prostu pisz.

Edit:
Zwróć też uwagę, że jeżeli jest to rozjazd podwójny dwustronny (niesymetryczny) to odległość między zwrotnicami musi mieć konkretną wartość. W szablonie, który Tobie wysłałem, uwzględniłem ten fakt (szablon budowałem w oparciu o schemat). Z tego co pamiętam, to był to Rpd-190-1:9/190-1:9. Polecam też zapoznać się z generatorem szablonów w wątku z szablonami. Co prawda nie generuje rozjazdów podwójnych, ale na pewno pomoże.
« Ostatnia zmiana: 02 Lutego 2015, 15:34:30 wysłana przez Tolein »
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline carmel4a

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 175
    • Zobacz profil
    • Moja stronka na Tumblrze z changelogiem ze STAREGO projektu.
  • Otrzymane polubienia: 36
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Lutego 2015, 17:04:40 »
Różnicę czuje, tylko nie czuć jej z ortofoto, lub satelity. Jak mówiłem, tak zrobiłem i po szkole byłem w terenie i z tego co widzę jest to podwójny niesymetryczny, a z ortofoto wnioskowałem, że jest to symetryczny. Pewien jednak nie jestem, bo jest to trzeci tor od peronu, za gęstym płotem. Konkretną wartość... to znaczy? Jedyną ustaloną jaka jest w Twoim szablonie, liczę ją ze wzoru? Jest w którejś instrukcji, której?
@Banita-m  Tak dokładnie o to mi chodziło, dzięki.
Toruń robię.
Ma ktoś stare zdjęcia z Bydgoszczy Głównej?

Podczas tworzenia dodatków nie muszę uwzględniać (co nie oznacza, że nie mogę) uwag które nie dotyczą zagadnień w przyklejonych wątkach TD.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Rozjazdy podwójne
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Lutego 2015, 17:40:32 »
Nie wiem, czy wolisz skomplikowaną odpowiedź, czy nie:
Odpowiedź skomplikowana: nie mam jednego wzoru, którym to obliczysz, to jest trochę bardziej skomplikowana zabawa, dla laików są standardowe schematy. Zazwyczaj druga zwrotnica jest przesunięta o długość krótszej stycznej w rozjeździe 190-1:9, ale też nie jest to regułą.
Odpowiedź prosta: 10523 mm.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."