Autor Wątek:  Ciecie sie symulacji przy dds  (Przeczytany 2553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Ciecie sie symulacji przy dds
« dnia: 25 Stycznia 2015, 23:54:52 »
W sumie nie poruszalem tego tematu, ale sklonil mnie watek, w ktorym bralem udzial, a nie chce go zasmiecac. Otoz na moim juz leciwym kompie, jesli sa tekstury DDS, to FPS jest ok, natomiast sa krotkie przyciecia. Zabawa w konfigu eu07.ini nie przynosi rezultatu. Jesli zmienie tekstury na tga/bmp, to ciec brak. Karta GeForce, ale zapomnialem jaka, cos ma 128 MB RAMu. Czy ktos ma podobne problemy? Jesli przez miesiac, nikt nie napisze, to watek poprosze o usuniecie i bedzie to dla mnie wskazowka, ze moj sprzet, to jednoskowy przypadek, ktory nalezy zignorowac.

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Ciecie sie symulacji przy dds
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Stycznia 2015, 23:59:40 »
Z łaski swojej, wypisz parametry swojego sprzętu, i wówczas można diagnozować co się dzieje.
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2015, 00:01:33 wysłana przez hanys »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Ciecie sie symulacji przy dds
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Stycznia 2015, 00:08:05 »
Procesor AMD 1800 MHz, 1 GB RAMu. Potrzebne jest taktowanie pamieci? Ilosc pinow na procesorze, tez nie wiem. System Windows 98 SE, kurcze, nie wiem, co jeszcze. W szyny danych sie nie zaglebialem, ale raczej 32 bitowe. Ilosc rejestrow i typy na CPU, jest mi nieznana, cos bedzie AX, BX, Pewno akumulator tez bedzie. W GPU to juz w ogole nie wiem. OpenGL 2.0.1
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2015, 00:13:57 wysłana przez Banita-m »

Online RoboBatman

  • Wiadomości: 1634
    • Zobacz profil
    • Wykaz Taboru Kolejowego na Tekstury
  • Otrzymane polubienia: 546
Odp: Ciecie sie symulacji przy dds
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Stycznia 2015, 12:47:33 »
Ja na twoim miejscu zmienił bym kostkę RAM z 1 GB na 2 GB RAM i zobaczył czy dzieje się dalej to samo. Nie wiem ile Windows 98 bierze na starcie pamięci RAM bo od ponad 10 lat go nie posiadam już, ale jak dla mnie, 1 GB RAM do sprawnego działania komputera i MaSzyny to stanowczo za mało.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Ciecie sie symulacji przy dds
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Stycznia 2015, 15:08:34 »
Ja podejrzewam, ze karta graficzna, cos w temacie sprzetowej dekompresji dds, bo na tga jest ok. Chyba, ze dekompresja jest na CPU. Jak na razie, to chcialbym zorientowac sie, czy ktos ma podobne problemy.