Autor Wątek:  Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras  (Przeczytany 7954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline endrju

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« dnia: 18 Lutego 2005, 19:46:13 »
na poczatku witam wszystkich bo jestem nowy na forum :)

otóż zauważyłem że często pewne osoby prosza o rozmaite plany sieci kolejowych... niedawno dowiedzialem sie o programie ktory powinien znacznie usprawnić robienie prawdziwych tras, oczywiście nie jest doskonały, ale zawsze jest to wielkie ułatwienie

ten program to Nasa World Wind... pobiera on aktualne zdjęcia satelitarne z serwera nasa dzięki czemu można obserwować całą ziemię

jakby kogoś to zainteresowało to daję linki

http://pl.wikipedia.org/wiki/NASA_World_Wind
http://worldwind.arc.nasa.gov/

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lutego 2005, 11:44:58 »
Hmm mam pytanie czy można nim robić dowolne wybrane miejsce czy one są już z góry ustalone ?

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lutego 2005, 11:48:30 »
Dowolne miejsce,ale na razie jakość zdjęć jest bardzo dobra tylko na terenie USA(głównie w San Francisco,program jest w rozbudowie).W Polsce na razie nie widać torów,tylko pola,miasta i większe ulice.

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lutego 2005, 12:28:09 »
Witam!!!
Wrota Małopolski są bardzo dokładne - na forum już kilka razy była mowa o tym.
A ja wczoraj w księgarni widziałem fajną mapę przemysłową - uklad sieci trakcyjnej, dróg itp w dość dobrej skali - szkoda, zę tylko woj. śląskie.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lutego 2005, 13:03:24 »
Cytat: "wasyl"
Witam!!!
Wrota Małopolski są bardzo dokładne - na forum już kilka razy była mowa o tym.
A ja wczoraj w księgarni widziałem fajną mapę przemysłową - uklad sieci trakcyjnej, dróg itp w dość dobrej skali - szkoda, zę tylko woj. śląskie.

A możesz podać tytuł?? :D
The Frog

  • Gość
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lutego 2005, 18:43:09 »
Co do NWW to jest on dostepny w pelnej wersji w jednym z czasopism o tematyce komputerowej (PCWK, ale ciiiiiii bo bedzie ze kryptoreklama:). Coz slyszalem za niedlugo ma sie pojawic ulepszona i poprawiona i wogole rozbudowana wersja zawierajaca wiecej szczegolowych informacji w bazie danych i pozwalajaca na uzyskanie dokladniejszych obrazow (zdjec) takze dla obszaru Polski.

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lutego 2005, 22:12:37 »
Żeby powstały zdjęcia Polski takie jak w USA potrzeba drogich satelitów,na które Polska nie ma kasy(ostatnie dokładne zdjęcia robiono chyba w 2001).Obawiam się,że może będą postępy w jakości zdjęć,ale np. w Wielkiej Brytani,lub Francji.

  • Gość
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lutego 2005, 00:28:52 »
IMHO jakosc zdjec z terenow Polski nie zalezy od tego czy jest kasa na drogie satelity czy nie bo to nie poslkie satelity przekazuja informacje do NASA i dalej do bazy NWW, tylko sprzet amerykanski - ZTCW tam byla kwestia zawartosci bazy danych dla obszaru RP i trwaja prace nad jej rozszerzeniem a w konsekwencji nad lepszymi zdjeciami z Polski w oparciu o te informacje z bazy danych...

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lutego 2005, 11:41:34 »
Dziwne.  Ja tam nie widze różnicy pomiędzy jakością San Francisco a Lublinem czy Warszawą. Dokładnie widać hale wachlarzowe no i zarys torów.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Sierakowiczanin

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lutego 2005, 14:40:48 »
No to odznacz, Tools-->Layer Manager-->Images-->High Reslotution bla bla bla-->USGS Area bla bla bla i zaznacz w tym miejscu tylko to i najedź na San Francisco i jak zobaczysz kolory samochodów,to to będzie to.Poza tym,chyba dobrze wiecie,że zdjęcia nie są na żywo.

Sheriff-Polska nie ma żadnego satelity,to tylko łaska Amerykanów,że przyleca do nas satelitą i zrobią nam zdjęcia!Mamy zdjęcia z 2001 roku robione jakimś innym przypadkowo przelatującym satelitą na zamówienie.

  • Gość
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lutego 2005, 15:38:46 »
@ Sierakowiczanin:
Jesli chodzi o zdjecia do NWW to rzeczywiscie robia je satelity NASA bo i program jest sygnowany nazwa tej agencji. Co do satelit lekko sie mylisz: ZTCW jako czlonek ESA jestesmy podobnie jak inne kraje czlonkowskie "wspolwlascicielami" satelit nalezacych do ESA wlasnie...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Lutego 2005, 16:40:35 »
@ Sheriff
Ale @ Sierakowiczanin chodziło chyba o to, że My nie mamy właśnego satelity, bo każdemu państwu, który jest w EAS (European Space Agency) przysługuje 1 orbita (ale nie powiem czy geostacjonarna). Więc Polska nie ma swojego satelity. Ale korzysta z innych.

Offline endrju

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lutego 2005, 19:27:19 »
w sumie na upartego mozna zobaczyc i uklad torow na terenie Polski... :D

  • Gość
Nasa World Wind - pomoc dla kreatorów tras
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Marca 2005, 22:29:23 »
@ Mutopompka
Tez mi sie tak wydaje, jakkolwiek mnie wlasnie o to chodzilo.

Co do NWW to wlasnie dostepna jest juz nowa wersja zawierajaca rozszerzona i poprawiona baze danych, a takze poprawiono w niej kilka usterek z wersji poprzednich. Pozdrawiam!