Autor Wątek:  [WAV] - Napisy do dźwięków (radiotelefon)  (Przeczytany 15315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4095
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1232
[WAV] - Napisy do dźwięków (radiotelefon)
« dnia: 01 Stycznia 2015, 20:44:47 »
Wersja anglojęzyczna: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,25266.0.html

Od EXE_427 możliwe jest wyświetlanie napisów w dowolnym języku, które pojawiać się będą w momencie odgrywania dźwięków (np. radiotelefonu). Aby napisy się pojawiły, muszą być spełnione następujące warunki:
1. W pliku eu07.ini w głównym folderze z Symulatorem (edycja możliwa za pomocą Notatnika) należy dodać wpis lang xx, gdzie xx to kod języka, którego napisy będą wyświetlane. Przykład:
lang enlang czlang hu
2. W folderze /sounds musi się znaleźć plik .txt, który ma nazwę identyczną, co dźwięk radiotelefonu oraz ma dodany sufiks z kodem języka. Przykład nazwy pliku tekstowego z napisami w języku angielskim dla dźwięku kierowniczka.wav:
kierowniczka-en.txt
3. Zawartość pliku z napisami: napisy przedstawione są w formacie MPL2 (znany z napisów do filmów), gdzie wartościami w [nawiasach] są decysekundy. Oznaczają one początek i koniec wyświetlania danej linijki. Zatem wpis:
Cytuj
[15][35]After you stop, uncouple your loco.
oznacza, że w momencie odgrywania dźwięku, od sekundy 1,5 do 3,5 wyświetlany będzie ten napis.

Jeżeli wypowiedź "na radiu" jest krótka, można pominąć wartości w nawiasach, wtedy plik tekstowy zawierać powinien jedynie napis wyświetlany w symulacji.

4. Jeżeli te 3 elementy zostaną spełnione, przy odtwarzaniu dźwięku podczas symulacji pojawi się napis (taki jak w załączniku).

« Ostatnia zmiana: 28 Listopada 2016, 00:46:48 wysłana przez macius5991 »
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!