Autor Wątek:  Wrocław Muchobór - Dziwna sytuacja  (Przeczytany 3460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Wrocław Muchobór - Dziwna sytuacja
« dnia: 04 Grudnia 2014, 10:32:50 »
Wczoraj po 17 byłem świadkiem dziwnej sytuacji na Muchoborze. gdzieś tak o 17:05 padła zapowiedź, że pociąg do Węglińca jest opóźniony ok. 30 min. Za chwilę (5-10 min) pojawiły się światła (normalny trójkąt) jadące od Grabiszynka - ewidentnie na peron 2 (normalnie z tego kierunku wjeżdżają na peron1). no to wszyscy ludzie przeleźli na drugi peron. Okazało się, że nie był to opóźniony węgliniec, a skład RegioBahn (bez pasażerów). Na tablicach kierunkowych miał Wroclaw Glowny (przypomnę, że jechał od Grabiszynka). Postał chwilę przy peronie (nie otwierał drzwi), po czym dalej odjechał dalej na zachód w kierunku wiaduktu nad Strzegomską. Nie został podany sygnał zezwalający na semaforze - cały czas świeciło S1 (pewnie jechał na rozkaz). Jechał powoli, zatrzymał się chwilę za przejazdem, postał chwilę i pojechał dalej. Gdzieś tak na wysokości wiaduktu zatrzymał się. Po pewnym czasie wjechał opóźniony Węgliniec (również na peron 2), po czym odjechał normalną ścieżką (czyli trawersując całą stację, gdyż zjazd na łącznicę do Węglińca jest po prawej patrząc w kierunku jazdy (na przedłużeniu peronu1). Po jego przejeździe okazało się, że ten RegioBahn stojący na wiadukcie zapalił światła od naszej strony - po czym przejechał na powrót w kierunku Grabiszynka.
Co mogło być powodem takiej sytuacji? Od jakiegoś czasu zauważam, że pociągi odjeżdżające w kierunku Nowego Dworu (relacja Legnica/Węgliniec ) i Kuźnik (relacja Wołów/Głogów/Zielona Góra), około godziny 16 jadą normalnie (z peronu1). Natomiast te jadące o godzinie 17 z minutami i po 18 - jadą z peronu 2. Ktoś wie, z czego to wynika?

  Dodano: 04 Grudnia 2014, 21:43:52
Ok. Po popatrzeniu tu i tu trochę mi się wyjaśniło. Pociągi wjeżdżające na tor2 przy peronie 2 jadą nie na wprost od p.o. Grabiszyn, tylko po drodze zahaczają jeszcze o p.o. Wrocław Świebodzki. Tylko dalej nie rozumiem dlaczego? No i skąd tam się mógł wziąć ten RegioBahn ?

  Dodano: 04 Grudnia 2014, 21:54:53
Jeszcze jedno pytanie: którędy normalnie jeżdżą te RegioBahn'y ? Na Muchoborze ich nigdy nie widziałem (a stację przez pół roku widziałem z okna w pracy). Przez Gądów? Ale wtedy nie mogły by wjechać w perony na Nowym Dworze - a na rozkładzie jest że stają. Czyli co, jednak przez Muchobór, tylko ślepy jestem?
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2014, 21:57:09 wysłana przez muri »

Offline mac140

  • Wiadomości: 76
  • MPK Wrocław
    • Zobacz profil
    • Wrocławska Grupa Kanalarska
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Wrocław Muchobór - Dziwna sytuacja
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Stycznia 2015, 09:04:51 »
Regiobahny zawsze jeździły przez Muchobór. Powodem jazdy przez Świebodzki jest zamknięty do remontu tor na Hrabiszynie-wszystko teraz jeździ łącznicą ze Świebodzkiego.