Autor Wątek:  Problem z nowymi sterownikami AMD  (Przeczytany 3361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Max_EN_57

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Problem z nowymi sterownikami AMD
« dnia: 14 Listopada 2014, 20:39:41 »
Witam. Jestem tutaj nowy i zacznę od wielkich słów uznania dla wszystkich współtworzących najlepszy symulator kolejowy jakim jest MaSzyna. Wielki szacunek i powodzenia w dalszym rozwijaniu tego projektu. Teraz do rzeczy:

Nowe sterowniki AMD od wersji 14.9 wzwyż źle współgrają z symulatorem. Objawia się to migoczącymi elementami (kiedy kamera jest w ruchu) takimi jak: zapalone światła pociągu, znaki kolejowe (ograniczenie prędkości itp) oraz inne podobne. Efekt jest taki, że w trakcie jazdy wartość podaną na znaku kolejowym można odczytać jedynie w ostatniej chwili. Wcześniej zaś na znaku pojawiają się artefakty, i co ciekawe, słupek na którym osadzony jest znak prześwituje na całej jego długości. Ostatnią dobrą wersją sterownika, na której problem nie występuje, to 14.4. Pozdrawiam!

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Problem z nowymi sterownikami AMD
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopada 2014, 22:11:12 »
Nie zawsze co nowe, jest lepsze od starego. Osobiscie nigdy nie zmieniam sterownika tylko dlatego, ze jest  nowszy. Nadal tez, pracuje na Win XP. Rozumiem, ze zabawa z roznymi ustawieniami, nie przyniosla rezultatu?

Offline Max_EN_57

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Problem z nowymi sterownikami AMD
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopada 2014, 22:57:53 »
...
Jest w tym bardzo dużo prawdy. Bawiłem się w wiele różnych konfiguracji, ale nic to nie dało. Jedynie powrót do wersji 14.4 rozwiązało problem. Napisałem też tego posta bardziej jako ostrzeżenie dla tych co dopiero zamierzają instalować sterowniki do AMD. Ewentualnie jak się nic nie zmieni to może też warto, aby twórcy MaSzyny spojrzeli na ten problem, ponieważ co jakiś czas wychodzą nowe sterowniki, które dla kart z wyższej półki AMD faktycznie dodają pewne warte uwagi możliwości, a szkoda byłoby jakby właśnie MaSzyna na nich cierpiała. Ja akurat mogę zostać przy 14.4.

Reg. obowiązki 11a.
Nie należy cytować ostatniej wiadomości. Poprawiłem.
Benek
« Ostatnia zmiana: 15 Listopada 2014, 09:17:51 wysłana przez Benek »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6306
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 336
Odp: Problem z nowymi sterownikami AMD
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopada 2014, 23:06:05 »
Podobnie było na sterownikach 11.8 — dziwne przezroczystości, jakby skopana kolejność renderowania. Po paru miesiącach to poprawili. Problem z grafiką jest w tym, że od czasu dodania przeze mnie obsługi VBO w 2011 roku w zasadzie nikt więcej się grafiką nie zajmował. Szczerze mówiąc, to nie kręci mnie dostosowywanie MaSzyny do nowych wersji sterowników, widzę za to wiele innych tematów, które od 2002 leżą odłogiem.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Problem z nowymi sterownikami AMD
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopada 2014, 10:54:25 »
Dokładnie to samo zauważyłem u siebie. Te same problemy. Teraz już wiem na 100%, że to wina sterowników.