Autor Wątek:  Awarie Pendolino  (Przeczytany 81106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #90 dnia: 27 Grudnia 2014, 20:19:21 »
@Jaco fajny temat o Impulsach zapoczątkowałeś w innym dziale http://eu07.pl/forum/index.php/topic,26275.0.html Warto poczytać zwłaszcza posty kolegi @youBy i @biovital1 Skoro wolno mi zapytać, to w takim razie proszę napisz co ustaliła komisja w w/w sprawie. Chciałbym również zapytać, z jakich dławików wydobywał się dym i czy to prawda, że druga przetwornica była niesprawna?

Usunąłem wcześniejsze wiadomości.
Benek
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2014, 00:47:11 wysłana przez Benek »
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Grudnia 2014, 20:49:25 »
@Krzysiek: na jednej przetwornicy można Impulsem jechać, a dalej idąc nawet 2, czy 3 niesprawne falowniki doprowadzą pojazd do celu z ograniczoną prędkością. Znam postanowienia komisji powypadkowej, ale nie mogę ich podać do wiadomości. Generalnie nie ma tutaj znaczenia, czy przetwornica była sprawna, czy nie. Zadymienie, a nie pożar dławika sieciowego nie wynikało z awarii innych urządzeń WN. 


  Dodano: 28 Grudnia 2014, 09:37:29
W temacie Impulsów 31WE warto dodać, że przekładnie osiowe (DOSTO VAR 200) i silniki trakcyjne (TSA TMF 59-39-4 o mocy po 500 kW) są póki co nie do zdarcia, a wozy przejechały już ponad 300 000 km. Należy liczyć, że Pendolino w tym temacie będzie także niezawodne.
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2014, 11:47:48 wysłana przez Jaco »
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline Mihau

  • Wiadomości: 1696
  • Grafika - brak ciągnie z procka
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Grudnia 2014, 21:12:08 »
Cytuj
Pociąg 6108:
Uszkodzone ogrzewanie elektryczne w ED250-009 oraz uszkodzony nastawnik i konwerter skład poc. 6108 ( obieg 13 ) ze stacji Wrocław Główny uruchomić skład zastępczy ED250-006
Pociąg 5308:
Gąsocin skład ED250-013 (km 78.100) uderzył w łosia. Uszkodzony reflektor oraz porysowany kadłub. Po oględzinach skład kontynuuje dalszą jazdę z rozkładową prędkością.
Strażak-ratownik, kierowca OSP Susz

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #93 dnia: 31 Grudnia 2014, 17:33:26 »
(...) Czyli usterki wieku dziecięcego. (...) Z Pendolino będzie tak samo.
Zaraz, chwileczka. Jaki wiek dziecięcy. Pendolino  czwartej generacji pojawiło się w 2008 roku.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline dodulec

  • Wiadomości: 163
  • Zgłaszacz błędów - i nie tylko
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #94 dnia: 31 Grudnia 2014, 17:45:18 »
EP09 też po całkiem dużym czasie po wydaniu miał problemy wieku dziecięcego. Jakby co, mówimy o polskim Pendolino, który ma inną konstrukcję.

Offline kacp3r

  • Wiadomości: 185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #95 dnia: 31 Grudnia 2014, 20:33:12 »
Dla mnie przykładem komicznej sytuacji jest naklejanie na wyświetlaczach (te umieszczone na drzwiach) naklejek z numerami wagonów. Nie wiem ile trwały prace nad tym elementem, ale skoro już jest wywalana gruba kasa to takie rzeczy już powinny być dopracowane. Jestem ciekaw ile jeszcze podobnych niedoróbek wyjdzie na jaw w najbliższym czasie.
Jestem wektorem kreacji anihilacji...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #96 dnia: 31 Grudnia 2014, 22:02:30 »
(...) Czyli usterki wieku dziecięcego. (...) Z Pendolino będzie tak samo.
Zaraz, chwileczka. Jaki wiek dziecięcy. Pendolino  czwartej generacji pojawiło się w 2008 roku.
EP09 też po całkiem dużym czasie po wydaniu miał problemy wieku dziecięcego. Jakby co, mówimy o polskim Pendolino, który ma inną konstrukcję.
Każdy egzemplarz wyprodukowany i wypuszczony z fabryki ma problemy wieku dziecięcego, niezależnie od jak dawna jest produkowany. Dotyczy to wszystkiego bez wyjątku i jest zależne od stopnia skomplikowania konstrukcji. Wszystkie rzeczy najczęściej się psują na początku i na końcu czasu eksploatacji.

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #97 dnia: 01 Stycznia 2015, 10:25:39 »
Każdy egzemplarz wyprodukowany i wypuszczony z fabryki ma problemy wieku dziecięcego, niezależnie od jak dawna jest produkowany. Dotyczy to wszystkiego bez wyjątku
"Problemy wieku dziecięcego" to bardzo ogólne słowa.   
Wszystkie rzeczy najczęściej się psują na początku i na końcu czasu eksploatacji.
Hmmm, kolejne straszne uogólnienie;) @Krzysiek626 może podałbyś jakieś przykłady, które o tym przesądzają? Pytam, bo wiele osób zainteresowanych koleją, czy nowym taborem nie umieją odróżnić w czym jest rzecz...
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #98 dnia: 01 Stycznia 2015, 12:11:45 »
Internety nie są zbyt rozmowne na ten temat, ale udało mi się w końcu coś znaleźć:

23 slajd tej prezentacji, wrzucam konkretny wykres jako załącznik nr 2, ale możesz przeczytać od początku żeby poznać teorię niezawodności.
http://www.zsk.ict.pwr.wroc.pl/zsk/repository/dydaktyka/niezawodnosc_zaoczne/wyklady/nz_wyk_3.pdf

Znalazłem jeszcze jeden fajny artykuł, konkret załącznik nr 1.
http://www.statsoft.pl/portals/0/Downloads/jastatwbadaniu5.pdf


Jak więc widzisz, nie jest to pitu-pitu, całość jest opisana matematycznie.

« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2015, 12:14:03 wysłana przez PiterCC »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #99 dnia: 01 Stycznia 2015, 13:40:00 »
@Jaco,
Cytuj
"Problemy wieku dziecięcego" to bardzo ogólne słowa.
takie było moje zamierzenie. Zrobienie z tego zarzutu było łatwiejsze, niż poszukanie stosownych informacji w internecie.
Cytuj
Hmmm, kolejne straszne uogólnienie;)
To było moje zamierzenie, a słowo "straszne" uznaje jako określenie mojego dyletanctwa. Wątek ten nie jest od udowadniania przytaczanych tez, kto chce znajdzie potwierdzenie w literaturze, czy internecie. Skutecznie uczynił to @PiterCC. Ja dodam, że statystyki nie budzą żadnych wątpliwości. Dotyczą pojedynczego tranzystora, aż do tak skomplikowanych urządzeń jak prom kosmiczny. Kolej nie jest tu wyjątkiem, czego nie muszę tłumaczyć (taką mam nadzieję). Tu dochodzimy do konkluzji: ED250, to pojazd złożony z tysięcy skomplikowanych podzespołów, każdy z nich może ulec awarii, co rzutuje na niezawodność całego składu (jest zwiększone ryzyko). A jak to jest w EU07? No cóż, mniej elementów = mniej czynników stwarzających problemy. Dziękuję @PiterCC, że chciało Ci się odnaleźć potwierdzenie moich słów. Ja dodam jeszcze: http://pl.wikipedia.org/wiki/Sze%C5%9B%C4%87_sigma
znajdziesz tam Alstom i poznasz jak trudny jest to temat.
« Ostatnia zmiana: 01 Stycznia 2015, 15:26:20 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #100 dnia: 01 Stycznia 2015, 14:49:37 »
Dla mnie przykładem komicznej sytuacji jest naklejanie na wyświetlaczach (te umieszczone na drzwiach) naklejek z numerami wagonów. Nie wiem ile trwały prace nad tym elementem, ale skoro już jest wywalana gruba kasa to takie rzeczy już powinny być dopracowane.
Są dopracowane - od 15 stycznia naklejki znikną.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Krzysiek1982

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #101 dnia: 03 Stycznia 2015, 10:28:41 »

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #102 dnia: 03 Stycznia 2015, 23:11:20 »
Ponad 100 minut opóźnienia pendolino, awaria systemu sterowania ruchem. Tak dokładnie na czym polegała ta awaria? Jakie są procedury w przypadku takich awarii?
 

Offline goofy212

  • Wiadomości: 108
  • PKP- Poczekaj Kiedyś Przyjedziemy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #103 dnia: 03 Stycznia 2015, 23:31:23 »
...
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że opóźnienie miało też pięć innych pociągów, więc nie wiem co w tym dziwnego, że akurat niefortunnie trafiło też na "plastelino". Zapewne gdyby go tam nie było, to nikt by się tym nie przejął, bo opóźnienia to rzecz normalna na PKP. A ta wspomniana awaria to zapewne jakaś zwykła usterka która się czasem zdarza, tylko niestety media zawsze wszystko wyolbrzymiają.

Reg. obowiązki 11a.
Nie trzeba cytować ostatniej wiadomości. Poprawiłem.
Benek
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2015, 09:31:44 wysłana przez Benek »
Uczeń wykazuje niedyspozycję psychofizyczną, w związku z czym zostaje odsunięty od zajęć z jednoczesnym ich niezaliczeniem.
https://goofy212.flog.pl/

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #104 dnia: 03 Stycznia 2015, 23:32:11 »
A to się pasażerom podróż udała. Ponad 2 godziny dłużej w Pendolino i to całkiem za darmochę, szczęściarze...

Cytuj
A ta wspomniana awaria to zapewne jakaś zwykła usterka która się czasem zdarza, tylko niestety media zawsze wszystko wyolbrzymiają.

Tylko że tych usterek było już więcej niż Ty masz palców u obu rąk i nóg chyba nawet. Rzeczywiście, jak za taką kasę kupiony to wyolbrzymiają, bo nie jest wart ni połowy. Każdy wie co jest warte włoskie dziadostwo. Pendolino czy fiatolino, może nazywać się nawet atomolino. To wszystko jest lino made in Italy...
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2015, 23:37:58 wysłana przez selsyn »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #105 dnia: 03 Stycznia 2015, 23:37:15 »
@selsyn inne pociągi też stały. Chyba to nie wina ED250 że USRK się zepsuło? Jak USRK szwankują na innej linii to cała Polska o tym nie mówi.
« Ostatnia zmiana: 03 Stycznia 2015, 23:38:37 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline selsyn

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #106 dnia: 03 Stycznia 2015, 23:43:00 »
Zgadza się, inne składy też stały. Tylko że po ich pasażerów nie przyjeżdżały inne składy żeby biedaków pozabierać z pola. Śmieszne to jest, ale i tragiczne.

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #107 dnia: 03 Stycznia 2015, 23:56:40 »
Ciekawe czy Dart na 160 będzie się tak dobrze jak Pendo sprawował, w końcu w przeliczeniu na metr długości składu kosztuje tyle samo co nasz włoski high-speed :)
A podobno to Pendo jest takie koszmarnie drogie, a Pesa taka tania; no ale jakość Pesozłomów się ceni ;)

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #108 dnia: 04 Stycznia 2015, 02:31:22 »
Co do podstacji trakcyjnych, mój tata pracuje i wesoło nie jest. Kilka lat temu były przebudowy i nikt nie przerabiał urządzeń pod Pendolino. To już świadczy o tym, w jakich kolejnościach podejmuje się działania.

A moze o czyms nie wiesz? I tata pracuje, ale tez moze czegos nie wiedziec?

Wstukaj w google "Projekt Modernizacji Układów Zasilania – (MUZa)". Po zapoznaniu sie z wynikami moze zmienisz zdanie.

Nawet nie musisz czytac - przejedz sie pociagiem i patrz za okno. No nie mozna tego nie zauwazyc.

Cytuj
Podstacje na trasie jazdy Pendolino pracują na maxa

Po to sa zeby pracowac.

Cytuj
a w pierwsze dni jazdy obsady były dzień i noc po 12h, żeby tylko wszystko się z planem udało.

To chyba dobrze?

Cytuj
Ktoś grubą kapuchę wziął za podpisanie umowy i tyle.

Za cos takiego powinny leciec ostrzezenia...

Cytuj
Większy pożytek byłby ze składów dla zwykłych ludzi, a nie biznesmenów. Bo dzień w dzień jeżdżę takimi "kiblami", że cudem to jeszcze chyba jeździ.

Ale przeciez zakupy taboru mamy we wszystkich segmentach rynku. W sumie to najwiecej (do tej pory) kupowalo sie nowego taboru przeznaczonego do przewozow regionalnych (chyba te sie kryja za okresleniem "dla zwyklych ludzi", widac pociagami kwalifikowanymi w PL jezdza ludzie niezwykli). W segmencie dalekobieznym rowniez jest potrzeba inwestycji, drogowi przewoznicy dalekobiezni kupuja nowy tabor i trzeba do tego nawiazac.

I jeszcze jedno. Przeraza mnie to szczucie wszystkich na kolej, ktore udziela sie nawet "MK". Zakup ED250 budzi tyle negatywnych emocji... A tymczasem mamy takie przedsiewziecie:
Budowa drogi ekspresowej S7 – Lubień – Rabka dlugosc: 16,7 km wartosc: 3 630 101,5 tys zł
O polowe drozej niz zakup i utrzymanie ED250 przez wiele lat, a to jest tylko jeden z wielu z zaplanowanych na najblizsza 3latke projektow drogowych. Zacznijcie myslec.

Zgadza się, inne składy też stały. Tylko że po ich pasażerów nie przyjeżdżały inne składy żeby biedaków pozabierać z pola. Śmieszne to jest, ale i tragiczne.

Stapasz po bardzo cieniutkim lodzie.
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2015, 02:46:19 wysłana przez iwan »
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #109 dnia: 04 Stycznia 2015, 03:57:00 »
Ja tez nie wiem dlaczego jest tyle kontrowersji. Przeciez jak polscy menadzerowie/politycy zpowiadaja, ze bedzie lepiej, to jest rzeczywscie lepiej. Inwestycje sa prowadzone ok, zsynchronizowane, przetargii nie budza zastrzezen, dopiete na ostatni guzik. Wszystko gra i buczy, wiec o co chodzi?
Ja mysle, ze w tym przypadku wszystkim sceptycznie nastwionym, rozum odebralo.

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #110 dnia: 04 Stycznia 2015, 04:13:55 »
Jest tak jak z kazdym zlozonym projektem, pojawiaja sie normalne w takich sytuacjach problemy. Nagonka niewspolmierna do skali tych problemow.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #111 dnia: 04 Stycznia 2015, 04:21:37 »
Iwanie, tego nie wiem, a przede wszytkim komu wierzyc. Zycie pokaze...

Offline iwan

  • Administrator
  • Wiadomości: 596
    • Zobacz profil
    • Fotki na TWB
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #112 dnia: 04 Stycznia 2015, 04:30:57 »
Iwanie, tego nie wiem, a przede wszytkim komu wierzyc. Zycie pokaze...

Komu wierzyc? Pewnie tym ktorzy wyglaszali, ze "zabiorom", nie pojedzie itd.
/Krzysztof Waszkiewicz/ <iwan@eu07.pl> http://www.eu07.pl
tel: +48667841589
********* Non sunt multiplicanda entia sine necessitate *********

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #113 dnia: 04 Stycznia 2015, 04:32:49 »
Albo zegramistrzowi etc.

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #114 dnia: 04 Stycznia 2015, 14:11:19 »
Przeciez jak polscy menadzerowie/politycy zpowiadaja, ze bedzie lepiej, to jest rzeczywscie lepiej. Inwestycje sa prowadzone ok, zsynchronizowane, przetargii nie budza zastrzezen, dopiete na ostatni guzik. Wszystko gra i buczy, wiec o co chodzi?
Chyba kolega nie mieszka w Polsce. Prosty przykład autostrada A2 i Chińczycy. Czy tam grało i buczało?  Jeśli chodzi o inwestycje kolejowe to są spore opóźnienia przy realizacji modernizacji linii (do granic woj. dolnośląskiego) Wrocław - Poznań. Ograniczenie ograniczeniem pogania, prace prowadzone tylko w dni robocze bez sobót i niedziel. Modernizacja E30 Wrocław Główny - Wrocław Brochów to też jakaś masakra była. Zero synchronizacji, prace ślimaczyły się, pociągi były poopóźniane. Dopiero jak zaczął się zbliżać termin oddania inwestycji czyli czas wyjazdu EDka na szlaki to robili na dwie zmiany w soboty i niedzielę.

Swoją drogą mam znajomego w firmie która buduje autostrady. Pewnego dnia wezwali urzędników na wizje lokalną, celem zaprezentowania badań geologicznych, które mówiły o tym, iż grunt jest niestabilny i trzeba wykonać palowania. To był warunek dania pełnej gwarancji na odcinek autostrady. Na to Pani urzędnik odparła: zróbcie aby było taniej, bo palowania są za drogie i wykluczone. No i obeszło się bez palowania, tylko trzykrotnie uległa skróceniu gwarancja, ponieważ firma nie będzie ryzykować. I nikogo z urzędników nie interesuje, że autostrada za 10 lat się zapadnie.
Cytat: selsyn
Rzeczywiście, jak za taką kasę kupiony to wyolbrzymiają, bo nie jest wart ni połowy. Każdy wie co jest warte włoskie dziadostwo. Pendolino czy fiatolino, może nazywać się nawet atomolino. To wszystko jest lino made in Italy
Proszę powiedz, co by było odpowiednim zakupem w takim razie?
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #115 dnia: 04 Stycznia 2015, 15:39:09 »
Krzysztofie, ale ja pisalem to ironicznie...

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #116 dnia: 04 Stycznia 2015, 15:39:17 »
Najbardziej żałosne są teksty, że PESA "zrobiłaby lepiej i taniej". Pendolino za jeden skład (licząc bez utrzymania przez 17 lat i budowy hali) długości 187 m kosztuje 83 mln zł, natomiast DART długości 150 m kosztuje 66 mln zł (kontrakt bez usługi utrzymania). Po prostym rachunku wychodzi, że "Pesozłom" na 160 kosztuje tyle samo co "Pierdzielino" na 250, który jest pojazdem z zupełnie wyższej półki technciznej (powyzej 190 km/h). Lemingi nadal twierdzą, że Pendolino jest przepłacone xD

Natomiast jakość Pesy dobrze pokazuje dostawa Linków do Niemiec, miały zacząć jeździć tego samego dnia co Pendolino, natomaist po 3 tygodniach stoją aktualnie rozczłonowane w Bydgoszczy. Ale pamiętajcie, pojazdy Pesy JEŻDŻĄ w Niemczech i Niemcy sobie je bardzo CHWALĄ. Pomijając to, że wzięli Pesę bo te niewielkie szynobusy z uwagi na niemieckie koszty (nie dadzą robolom 500 Ojro brutto jak w Pesie) nie opłaca się już Siemensowi robić i są one nawet dla DB za drogie - ostatnie odstawy Desiro to 2007 rok.

Offline Krzysiek

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #117 dnia: 04 Stycznia 2015, 16:24:58 »
Kiedyś zastanawiałem się czy lepszym rozwiązaniem ekonomicznym byłby zakup UŻYWANYCH TGV Eurostar lub TGV Réseau. Konstrukcje sprawdzone, wielosystemowe. Trzeba by doliczyć koszty przerobienia na nasz system bezpieczeństwa itp. Również musiały by powstać hale całopociągowe z serwisem producenta. Z tych rozważań wynikło mi, że lepszy raczej nowy w pełni sprawny tabor. Kiedyś miałem na kasecie VHS defiladę parowozów, którą zakończył przejazd i prezentacja własnie TGV. Ponad 10 lat czekaliśmy na tabor podobnej klasy.
Pozdrawiam
Krzysiek

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 480
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #118 dnia: 04 Stycznia 2015, 16:33:31 »
TGV Réseau (380 043/044 4522) o własnych siłach jeździł w PL w czerwcu 1995 (150 lat kolei na Ziemiach Polskich)...
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline biovital1

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 349
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 241
Odp: Awarie Pendolino
« Odpowiedź #119 dnia: 04 Stycznia 2015, 16:45:31 »
Kiedyś miałem na kasecie VHS defiladę parowozów, którą zakończył przejazd i prezentacja własnie TGV. Ponad 10 lat czekaliśmy na tabor podobnej klasy.

Ja kasetę mam do dziś. Jechałem nawet z Łukowa do Warszawy Wschodniej w 1995 roku :)