Autor Wątek:  Ciekawy błąd z machajką  (Przeczytany 2393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline artu927

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • Kanał youtube
  • Otrzymane polubienia: 2
Ciekawy błąd z machajką
« dnia: 27 Czerwca 2015, 00:27:24 »
Dzisiaj podczas zabawy na torze testowym naszedł mnie pomysł, aby nadać machajce  (dodanej chyba ze 12 lat temu, już nie działa, w każdym razie na pewno nie prawidłowo) sporą prędkość za pomocą jakiegoś loka (wybrałem EP09, ale ze wszystkimi jednoczłonowymi powinno działać) zamiast tego, gdy najechałem na nią lokiem, ten wystrzelił do przodu niczym Maglev i pokonał tor testowy w kilka sekund, po trzecim okrążeniu wykoleił się. Przy próbie z EN57 skład nie wystrzelił cały, ale ostatni człon odleciał od reszty na kilkaset metrów (po torach oczywiście, ponieważ MaSzyna fizyki zniszczeń nie ma). Polecam się pobawić, może ktoś coś jeszcze ciekawego odkryje. Błąd oczywiście naprawy nie wymaga, bo odgrzebywanie czegoś nie ruszanego od tylu lat sensu większego nie ma.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Ciekawy błąd z machajką
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwca 2015, 11:17:46 »
Machajka waży kilkaset kg, więc przy naszych zderzeniach sprężystych wychodzą niezłe cuda. Dodaj do tego algorytm liczenia siły zderzeń nie mogący pracować poprawnie przy obecnym taktowaniu fizyki i masz co widzisz. Oczywiście, że wymaga to poprawy, tylko jakoś nikt nie ma prostej, gotowej koncepcji jak to rozwiązać lepiej.
Mój kanał youtube