Autor Wątek:  Odp: Najprostszy projekt nastawnika z wyczuwalnymi pozycjami  (Przeczytany 1382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciek001

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
    • FanPage symulatora ET22
  • Otrzymane polubienia: 33
Odp: Najprostszy projekt nastawnika z wyczuwalnymi pozycjami
« dnia: 06 Października 2014, 22:25:35 »
Jeśli na każdą pozycję trzeba wydać 10zł, to (w przypadku ET22 czy EU07) nie jest to rozwiązanie tanie. Ja zrobiłem mechanizm nastawnika z piasty rowerowej (ok. 10zł), tarczki mosiężnej z wyciętymi ręcznie ząbkami (dostałem je dawno temu) oraz pułapki na myszy (2zł), której sprężyna wpadała w ząbki. Dodatkowo na ząbkach tarczki mosiężnej zainstalowałem fototranzystory ze starej myszki kulkowej. [...]

Tarczka miała 50 nacięć, rozmieszczonych równomiernie na obwodzie. Gdyby trochę nad tym pomyśleć, można by zrobić to w wersji specjalizowanej, pod EU07 albo ET22.

Coś podobnego właśnie chce zrobić dla ET22. Gdzieś taki projekt na YT widziałem. Tarczę z zębami zrobić chcę z kawałka płyty stalowej czy czegoś podobnego. Nad projektem popracuję jak już będę miał połączenie z maszyną ;) A tematem jest najprostszy a nie najtańszy nastawnik ;)

Reg. obowiązki 11a.
Proszę usunąć zbędny cytat.
Benek


Nie zrozumiałeś zapisu w Regulaminie. Przypomnę go:
Jeśli Twoja odpowiedź odnosi się do całej ostatniej wiadomości w wątku, nie cytuj jej!
Bocznica.
Benek
« Ostatnia zmiana: 07 Października 2014, 17:54:14 wysłana przez Benek »
Wszystko da się zrobić tylko jeszcze nie wiem jak.