Autor Wątek:  Pantograf DSA 150  (Przeczytany 7210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Pantograf DSA 150
« dnia: 25 Sierpnia 2014, 11:46:31 »
Hej, potrzebuję foty w/w odbieraka. Jakiś czas temu pisałem o nim na forum iż przystosowałem go do symka. Autorem modelu jest @Q. Odchudził i wymienił elementy @szogun. Ja chcę domodelować detale, ustawić od nowa pivoty bo się to posypało i go zmapować (był zmapowany wstępną teksturą (jej autorem jest @up5358. Chciał zrobić lepszą. Jednak z powodu braku zdjęć nie została ona zrobiona), ale jej nie posiadam gdyż spaliła mi się jednostka i trafiła przed wyjazdem do serwisu). Bez zdjęć to będzie niemożliwe. Zatem jeśli zależy wam na tym odbieraku podeślijcie mi potrzebne materiały.
EDIT:
Dostałem dwie fotki podglądowe od @hanys'a by mieć, że tak powiem pewien obraz jak to ma wyglądać. Jednak to zdecydowanie za mało.
« Ostatnia zmiana: 25 Sierpnia 2014, 18:09:39 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: Pantograf DSA 150
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sierpnia 2014, 15:12:52 »
To skąd Ci może foty wytrzasnąć? Wejść na dach i sfocić? No bez przesady. Te foty są wystarczająco dobre, żeby zrobić ładną teksturę z nich.

Offline byku1183

  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Pantograf DSA 150
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sierpnia 2014, 19:39:41 »
Byłem dzisiaj w Nowym Sączu, stojąc na kładce tak mi się Impuls zatrzymał że mogłem go obfocić i nawet przeczytać tabliczkę znamionową upewniając się że to dobry patyk.
Jeżeli chcesz to mogę ci podrzucić w sobotę na spotkaniu, na płytce.
« Ostatnia zmiana: 27 Sierpnia 2014, 20:36:26 wysłana przez byku1183 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Pantograf DSA 150
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sierpnia 2014, 12:08:32 »
 Podrzuć jakieś próbki mi na PW.
To skąd Ci może foty wytrzasnąć? Wejść na dach i sfocić? No bez przesady. Te foty są wystarczająco dobre, żeby zrobić ładną teksturę z nich.
@hanys na teksturę się nada, to fakt, ale wymodelowanie szczegółów na ślizgaczu itp., z tego zrobić się nie da. O tyle o ile coś tam mi się wyciągnąć dało. Póki co, zająłem się podstawą. Wprawne oko dostrzeże różnice. Fajnie by było zrobić okablowanie itd, ale wtedy pantograf wzbogaci się o dodatkowe pokaźne tri. No chyba, że nie trza trzeba już aż tak dziadować, to wtedy można nieco zaszaleć :).


Pamiętaj o przecinkach.
Rozi
« Ostatnia zmiana: 30 Sierpnia 2014, 05:36:08 wysłana przez Rozi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline Rudzik

  • Wiadomości: 2028
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 103
Odp: Pantograf DSA 150
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Sierpnia 2014, 15:15:14 »
No chyba, że nie trza trzeba już aż tak dziadować, to wtedy można nieco zaszaleć :).

Pamiętaj o przecinkach.
Rozi

Sorry za OFF, ale zerknij na moje modele :).

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Pantograf DSA 150
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Września 2014, 10:15:19 »
Gdybym go zrobił na full, to pewnie by wyglądał w miarę podobnie. Na razie prace zawieszone z powodu braku 3dsa. Lapek jest za słaby na niego.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline up5358

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 649
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: Pantograf DSA 150
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopada 2015, 21:47:17 »
Odkopuje stary temat aby nie zakladac nowego. Potrzebuje zdjec odbierakow DSA-150, takze zdjec nakladek slizgacza od gory. Czasami na lokomotywowniach leza takie odbieraki przed zamontowaniem to mozna gore zrobic. Z promenady kolo peronu 1 i 4 dworca Warszawa Centralna tez mozna takie zdjecia zrobic (od gory). Zdjecia pozostalych czesci odbieraka: obydwa ramiona, oraz podstawa z izolatorami moga byc robione z peronu, pod warunkiem, ze z wiekszej odleglosci, tak by nie bylo efektu celowania obiektywem w gore. Oczywiscie do zdjec wybieramy odbierak/odbieraki podniesione. W tym momencie utknalem przy temacie ukladu tekstury dla czlonow silnikowych 14WE z powodu braku zdjec tych odbierakow, a na ukladach beda obydwa odbieraki.
Edit: Te odbieraki nie musza byc z EZT. Bardzo wiele jest ich zamontowanych na rozmaitych lokomotywach. Takie zdjecia tez sie przydadza.
« Ostatnia zmiana: 04 Listopada 2015, 22:35:29 wysłana przez up5358 »

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Pantograf DSA 150
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopada 2015, 17:39:02 »
Upi ja swego czasu dostałem foty na maila od @byku1183. Jak będę miał jakąś dłuższą wolną chwilę to ich poszukam i podrzucę.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopada 2015, 18:18:52 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".