Autor Wątek:  Politechnika Śląska zlikwiduje kierunek kolejowy  (Przeczytany 4799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dylu

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Politechnika Śląska zlikwiduje kierunek kolejowy
« dnia: 10 Lipca 2014, 00:51:38 »
Od dwóch dni trwa walka o utrzymanie Katedry Transportu Szynowego na Politechnice Śląskiej. Przesyłam kilka linków dla osób które chcą zgłębić temat zamknięcia jedynej takiej Katedy w Polsce:
http://kurierkolejowy.eu/aktualnosci/20260/Politechnika-Slaska-zlikwiduje-kierunek-kolejowy.html
http://www.tvs.pl/informacje/asddsa
http://www.mmsilesia.pl/485942/2014/7/9/na-politechnice-chca-zlikwidowac-szynowke-studenci-sie-nie-zgadzaja?category=news
Bezpieczeństwo na kolei to podstawa!

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Politechnika Śląska zlikwiduje kierunek kolejowy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipca 2014, 07:54:25 »
Z mojego roku tylko 5 osób było chętnych na szynówkę.

Offline jageer

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1410
  • Jak Sz to tylko na Tm....
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 48
Odp: Politechnika Śląska zlikwiduje kierunek kolejowy
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lipca 2014, 09:58:21 »
Wow :o Ja tam studiowałem w tamtym roku, ale inny kierunek i prof Sitarz się chwalił kierunkami kolejowymi.... Nie mówił nic, że jest taka lipa :o

A wiem, że po kierunku "Tabor szynowy" praca jest.
Musi to robić delikatnie, bo jak nie umie to semafor opadnie...

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Odp: Politechnika Śląska zlikwiduje kierunek kolejowy
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lipca 2014, 12:41:36 »
Na Politechnice Krakowskiej na kierunku Transport (Wydział Inżynierii Lądowej) uruchomiono w tym roku profil dyplomowania I stopnia (inżynierskie) Transport kolejowy. W ramach rozwoju tego profilu, planowane jest utworzenie specjalizacji studiów II stopnia (magisterskie) Transport kolejowy - przygotowaliśmy już ofertę (siatka godzin).

Co mogę powiedzieć o profilu inżynierskim? Zajmujemy się głównie sterowaniem i organizacją ruchu kolejowego - w ramach tego przygotowujemy laboratorium sterowania ruchem kolejowym opartym o pewne oprogramowanie (sprzęt został już zamówiony, trwa kompletowanie innych urządzeń, jak np. telefony używane na łączach zapowiadawczych itd.). W przyszłości planujemy rozwijać szerszą współpracę z PKP PLK S.A. w tym zakresie.

Dla zainteresowanych mogę dodać tutaj rozkład siatki godzin studiów II stopnia na specjalizacji Transport kolejowy.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline firleju

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1588
  • bawię się (w) exe...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Politechnika Śląska zlikwiduje kierunek kolejowy
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpnia 2014, 08:27:09 »
Doszły mnie plotki, że większość pracowników naukowych od Sitarza ewakuuje się z PolŚl. więc nie wiem jak dziekan ma zamiar prowadzić zajęcia w nowym semestrze.
Skrypty do Blendera dostępne tutaj
W miarę aktualne wiki EXE wiki.eu07.es