Autor Wątek:  Głosujmy na parowóz Px48!  (Przeczytany 4611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cordylus

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Głosujmy na parowóz Px48!
« dnia: 19 Czerwca 2014, 22:17:31 »
Jak może wiecie lub nie, działam jako wolontariusz na Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Sprowadziliśmy niedawno Px48 w celu uruchomienia go i przewozów ludzi. Potrzeba jednak sporo pieniędzy na jego remont, gdyż stał sobie zapuszczony przez ponad 20 lat jako pomnik przed fabryką w Chrzanowie. Rozpoczęło się głosowanie w budżecie obywatelskim miasta Koszalina. Jednym z projektów jest właśnie przywrócenie do stanu czynnego tego parowozu: Opcja nr. 5 w kategorii projektów do 500 tys. zł:
http://obywatelski.koszalin.pl/pl/ankieta-koszalinski-budzet-obywatelski-2015

Z racji faktu iż głosować może każda osoba "związana z Koszalinem", to w praktyce zagłosować może każdy obywatel RP powyżej 16 lat.
Potrzebne jest imię, nazwisko i PESEL - spokojnie, organizuje to Urząd Miejski, który do nazwisk i PESELi i tak ma dostęp, więc nie ukradną danych. Porównają tylko, czy nie są zmyślone i czy nie głos nie został oddany wielokrotnie. Głosujcie więc, niech zagłosują wasze rodziny i znajomi. Rozsyłajcie to po wszelkich forach, a parowóz będzie jeździł. Szanse są duże, jednak każdy głos jest ważny bo jak widać balansujemy nieco na krawędzi głosów. Żeby dostać dofinansowanie potrzebne jest nam co najmniej drugie miejsce. W kategorii projektów tanich, można wybrać sobie co się chce, ja wybrałem wybiegi dla psów, bo takowych w mieście nie ma, a wiem, że są potrzebne.

Tak ta maszyna wygląda teraz:
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t1.0-9/10431700_599879296777615_934053670523691071_n.jpg

Link do ankiety nie działa. Proszę poprawić. Usunąłem też puste linie.
Benek
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwca 2014, 00:17:22 wysłana przez Cordylus »

Offline Szycha441

  • Wiadomości: 159
  • Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Głosujmy na parowóz Px48!
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwca 2014, 21:56:07 »
Ciekawa inicjatywa. Oddałem skromny głos i życzę powodzenia! :)
Ruszyła Maszyna, której nie można zatrzymać...!!:)

Offline MaciejM

  • Wiadomości: 4094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1228
Odp: Głosujmy na parowóz Px48!
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwca 2014, 22:13:15 »
Poszło, życzę powodzenia.
PKP Intercity Zakład Centralny w Warszawie

14 lat z MaSzyną!

Offline Cordylus

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Głosujmy na parowóz Px48!
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwca 2014, 23:02:52 »
Uwaga, ostatnia szansa na uruchomienie parowozu! Głosowanie kończy się już jutro, a projekt znów spadł na miejsce trzecie! Proszę, byście zagłosowali też nie tylko wy, ale i wasze rodziny i znajomi. W chwili gdy piszę tego posta brakuje nam coś około 50 głosów w głosowaniu online. To naprawdę niewiele! Można to jeszcze nadrobić!

Projekt nr 5!
http://obywatelski.koszalin.pl/pl/ankieta-koszalinski-budzet-obywatelski-2015

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Głosujmy na parowóz Px48!
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Czerwca 2014, 09:16:10 »
Na budżet obywatelski Koszalina mogą głosować tylko mieszkańcy Koszalina.
Cytuj
Koszaliński Budżet Obywatelski 2014 założenia
Mieszkańcy Koszalina będą mogli sami zdecydować, na jakie inwestycje ma być wydana część budżetu miasta.
Jak kto nie jest mieszkańcem Koszalina, jego głos będzie nieważny. Przecież w innych miastach też jest głosowanie na budżet obywatelski. Trudno aby mieszkańcy innych miejscowości decydowali o budżecie Koszalina.

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Głosujmy na parowóz Px48!
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Lipca 2014, 02:14:23 »
[...]na remont i uruchomienie parowozu wąskotorowego Px48 dla KKW głosowało aż 4,5 tys. mieszkańców.
W kontekście tego wątku brzmi to nieco zabawnie. Niemniej dołączam się z gratulacjami. No i życzę powodzenia w realizacji projektu.
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."