Autor Wątek:  Tutorial: Jak pobrać program 3ds max? - 3-letnia licencja dla studentów.  (Przeczytany 25045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szymoniak

 • Wiadomości: 317
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 3
Witam.

Z okazji świąt mam chwilę czasu żeby cokolwiek napisać i zrobić coś na swoje forumowe konto. Postanowiłem więc omówić jak krok po kroku pobrać upragniony przez większość użytkowników program 3ds max. Program powstał w 1990r i jest stworzony przez firmę Kinetix, która później przekazała produkt firmie Autodesk. Służy on do tworzenia różnych  animacji i filmów w którym powstały między innymi polska animacja pt.: "Katedra" i fragmenty filmu "Władca Pierścieni" oraz wiele znanych gier komputerowych. Można też w nim tworzyć Maszynę (trasy, tabor, modele itd.). Cena licencji bez okresowej to koszt ok. 17 000 zł netto i 21 000 brutto. Jest to jeden z najbardziej znanych programów do tworzenia grafiki komputerowej na świecie.
Opisany poniżej tutorial jest tylko i wyłącznie sposobem dla studentów, gdyż przy rejestracji trzeba podać uczelnię, na której się uczymy oraz tryb dzienny/zaoczny.Krok [1] - wymagania systemowe.

Na dobry początek warto sprawdzić, czy program, który zamierzamy ściągnąć będzie płynnie wykonywał różnego typu operacje jak i będzie po prostu płynnie działał.
Sprawdźmy więc wymagania systemowe.
Wchodzimy w witrynę internetową pod adresem : http://www.autodesk.pl po czym wybieramy opcjonalnie zakładkę PRODUKTY, a następnie 3ds Max:


Gdy przejdziemy już do produktu, wyświetlą nam się różne opcje z lewej strony, w tym wymagania systemowe:

Po kliknięciu otworzy nam się nowa karta, bądź okno z możliwością wybrania wersji programu od roku 2008 do 2015. Łącznie 8 wersji. Z reguły im nowsza, tym płynniej program działa. Minimalne wymagania są dobrane tak, by czas wykonywania operacji nie był dłuższy niż 10s. tak jak informuje producent, natomiast z tym bywa różnie.


Krok [2]
- rejestracja.

Stwierdziliśmy, że chcemy pobrać program 3ds max. Wchodzimy więc pod adres http://www.autodesk.com/education/student-software( niestety tu zaczyna się obsługa strony po angielsku). W zależności na jakiej uczelni się uczymy wybieramy :
 • Secondary -               studia zaoczne, wieczorowe itp.
 • College & University - studia dzienne i uniwersytety

Po czym wybieramy poniżej z zakładki "Popular" 3ds max. W tym momencie przenieśliśmy się to wstępnej strony rejestracji i wybieramy opcję create account - czyli utwórz konto:


Rejestracja polega na podaniu swoich danych(kraj pochodzenia,data urodzenia, czy jesteśmy studentem,nauczycielem czy wykładowcą, nazwy uczelni, miejsca nauki i zamieszkania, adresu e-mailowego) Trzeba wybrać sobie nowe hasło do konta oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych. Gdy przejdziemy rejestrację dostajemy wiadomość e-mail na naszą skrzynkę by aktywować konto i wchodzimy w przesłany link. Nasz konto zostaje aktywowane a My możemy przejść do pobrania programu.


Krok [3] - pobieranie.

Jesteśmy zarejestrowani i zalogowani na stronie producenta autodesk. Wchodzimy w link: http://www.autodesk.com/education/free-software/3ds-max.
Jesteśmy już na stronie produktu do pobrania. Jedyne co musimy zrobić to wybrać wersję programu, jego język oraz rodzaj systemu operacyjnego naszego komputera.
Po załadowaniu się skryptu odnośnika do porbania pojawia nam się na dole ikona INSTALL NOW:

I nasz program zaczyna się pobierać. Myślę, że z instalacją już każdy sobie poradzi.
Dziękuję za okazaną pomoc koledze Benkowi, który to niezależnie od pory dnia czy święta jest na posterunku.
Pozdrawiam i życzę wesołych świąt, Szymon.

Przyklejam.
Benek
« Ostatnia zmiana: 20 Kwietnia 2014, 13:23:43 wysłana przez Rozi »

Offline DieselPower

 • Deweloper
 • Wiadomości: 1979
  • Zobacz profil
 • Otrzymane polubienia: 3809
Odp: Tutorial: Jak pobrać program 3ds max? - 3-letnia licencja dla studentów.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Kwietnia 2020, 11:46:31 »
Od wersji 2021 ten sposób jest już nieaktualny. Obecnie wersja studencka dostępna jest tylko ze strony US, dodatkowo jest tylko na rok i trzeba przesłać skany dokumentów, że nam się taka licencja należy.

Więc jeśli ktoś chciałby korzystać legalnie z najnowszej wersji to niestety musi szukać innej alternatywy.


W takim razie odklejam wątek.
« Ostatnia zmiana: 06 Kwietnia 2020, 12:02:43 wysłana przez matek123 »