Autor Wątek:  Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.  (Przeczytany 4393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline trojan983

  • Wiadomości: 26
  • Wszystkie tory prowadzą do JSL-ki
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.
« dnia: 30 Marca 2014, 13:39:50 »
Witam serdecznie. Jest laptop i oczywiście brak klawiatury ,,numerycznej''. Widziałem, że ten temat był i jest dalej poruszany, ale ile trwa maszyna to tyle jest odpowiedzi. Nie interesują mnie odpowiedzi typu: ,,kup klawiaturę normalną i po problemie'' tylko czy można na tej ,,laptopowej'' jakoś zagrać w symulator MaSzyna. Nie pisałbym tego nowego - dość częstego wątku, ale pokazuje ten symulator dyżurnemu ruchu, który jest bardzo przyjazny dla MK, a, że mieszka daleko to tylko raz mogę mu pokazać, jak to działa i funkcjonuje. Mam wielką nadzieję, że nie zostanę ,,szykanowany'' z racji pojawienia się ,,enty'' tego wątku, ale nie pisałbym go, lecz ta sytuacja wymusiła to. Liczę z ogromną nadzieją na trafione w 100% rady. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Marca 2014, 13:41:38 »
Skoro nie możesz kupić klawiatury, to numeryczna też zadziała, jeśli użyje się odpowiedniej konfiguracji klawiszy. Zazwyczaj jest to jakiś klawisz + klawisz Fn. I o tym też było na forum...

Offline trojan983

  • Wiadomości: 26
  • Wszystkie tory prowadzą do JSL-ki
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Marca 2014, 13:54:11 »
Czytałem o tym, lecz na tyle wątków każdy sposób z ,,Fn'' był inny. Gdybyś miał jakiś ,,konkretny'' link byłbym wdzięczny.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Marca 2014, 14:07:38 »
Czy Twoja klawiatura ma klawisz Fn? Jeśli tak, to niektóre podstawowe klawisze powinny mieć dodatkowe oznaczenie w postaci małej cyfry. Użycie tych klawiszy wraz z wciśniętym klawiszem Fn działa tak samo jak użycie klawisza z klawiatury numerycznej.

« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia 2014, 13:33:56 wysłana przez Rozi »

Offline trojan983

  • Wiadomości: 26
  • Wszystkie tory prowadzą do JSL-ki
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Marca 2014, 15:10:56 »
Ja mam PC tylko pokazuję p. dyżurnemu Wasz symulator i mi ciężko określić jaki ma laptop i tak dalej. Ale dziękuję za radę - poradę.

Offline anubin

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Marca 2014, 18:29:38 »
Jak coś, tu jest temat, w którym poruszano kwestię odpalenia symulatora na netbooku (skoro udało się na netbooku, gdzie wszystko jest upchane, to na pewno da radę na laptopie :) ), oraz jest odpowiednie zdjęcie i mniej więcej wszystko jasno opisane:

http://eu07.pl/forum/index.php/topic,25174.msg368628.html#msg368628
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2014, 18:33:53 wysłana przez anubin »

Offline pele

  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Marca 2014, 18:56:48 »
Można dokupić samą klawiaturę numeryczną na USB, jeżeli odpada zakup całej klawiatury.

Offline gruha_EU

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Marca 2014, 19:36:44 »
Można dokupić samą klawiaturę numeryczną na USB, jeżeli odpada zakup całej klawiatury.

Dokładnie tak - na co dzień zwykły lapek a do maszyny podłączasz pod USB mała klawiaturę numeryczna i jazda - ja tak zrobiłem.

Offline adsim

  • Moderator
  • Wiadomości: 3934
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 12
Odp: Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Marca 2014, 20:18:20 »
Skoro laptop jest nie Jego, to po co ma komuś kupować klawiaturę? Co do układu klawiatury numerycznej na laptopach, to zależy on od producenta i może być inaczej rozmieszczony. Są też takie maszyny, jak ultrabooki Samsunga, które nie posiadają klawiatury numerycznej, nawet po wciśnięciu Fn. Podsumowując, trzeba się przyjrzeć klawiaturze, jeśli są na niej dopisane kolorem (takim samym, jak na klawiszu Fn) liczby i znaki z klawiatury numerycznej, to po wciśnięciu Fn, z drobnymi niedogodnościami, możemy prowadzić skład stosując się do instrukcji obsługi lokomotywy, zawartej w readme. W przypadku braku oznaczeń na klawiszach, nic nie zrobisz.
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2014, 20:19:59 wysłana przez adsim »
(: ɯɐıʍɐɹpzod

Offline gruha_EU

  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Klawiatura laptopa w stosunku do symulatora.
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Marca 2014, 20:28:45 »
Przecież może sobie kupić a nie komuś.

Ale on ma PC, a laptopa ma dyżurny, któremu pokazuje symulator. Zamykam.
Benek
« Ostatnia zmiana: 30 Marca 2014, 20:41:42 wysłana przez Benek »