Autor Wątek:  Problem z trasą QuarkEU07-307  (Przeczytany 3688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Doktor M

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z trasą QuarkEU07-307
« dnia: 27 Stycznia 2005, 14:06:04 »
Otóż mam taki problem z tą scenerią: Wybieram misję:
"dojechać na żeberko, po przyjeździe i odczepieniu SU45 podczepić się i doprowadzić PE1301 do Koniewic. Tam po otrzymaniu Ms2 na wyjazdowym wypchać skład na żeberko, odczepić i manewrując przyczepić do innego pospiesznego, wrocić do macierzystej stacji."
Lok EU07-307 (który zmieniłem sobie na anglika, ale nie sądzę, aby to było przyczyną).
Problem jest taki. Na tor w Wielkim Kacu wjeżdża SU45, która powinna odczepić się od wagonów i zjechać do szopy, natomiast zachowuje się dziwnie, tzn. raz nie wyczepia się ze składu i ciągnie do szopy wagony, a innym razem wyczepiła się, odjaechała kawałek, potem pojechała spowrotem, podczepiła się i zaczęła spowrotem wypychać wagony tam skąd przyjechała.
Na pisaniu i ewentualnym poprawianiu eventów się nie znam, ale wkleję to co jest w pliku .scn:
node -1 0 odczepiaj_mem memcell -70 0 -100 SetVelocity 20 0 none endmemcell
event wpisz_odczepianie updatevalues 0.0 odczepiaj_mem Shunt 0 0 endevent
//odczepianie su45 od skladu
event odczepiajwarunkowo getvalues 1.0 odczepiaj_mem endevent
//albo jazda dalej su45 pod drutem
event tor_6_tam-warunkowo multiple 20.0 odczepiaj_mem tor_6_tam condition memcompare SetVelocity 20 0 endevent

//zjazd su45 do szopy
event tor_6_szopa multiple 90.0 odczepiaj_mem duza_zwrot_zeberko+ duza10+ duza18- duza12-  zwrMD02- zwrMD03+ duza6end_Ms2 Wielki_Kac_Tm7_Ms2 condition memcompare Shunt 0 0 endevent
//wylaczenie silnikow i zgaszenie swiatel po zjezdzie do szopy
event su45stop putvalues 10.0 none 0.1 0.1 0.1 Prepare_engine 0 0 endevent
//wyjazd eu07 z zeberka
event zeberko-wyjazd multiple 10.0 none duza_zwrot_zeberko- duza10+ duza18- duza12- duza8end_Ms2 Wielki_Kac_Tm7_Ms1 endevent
//dojazd eu07 do skladu
event doczepianie-dojazd multiple 20.0 none duza_zwrot_zeberko+ Wielki_Kac_Tm3_Ms2 endevent

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Problem z trasą QuarkEU07-307
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Stycznia 2005, 15:01:08 »
Jak wyjedziesz siódemką z szopy podjedź na sam koniec peronu, na który Cię wpuszczą abyś czekał na pociąg z SUką. Kiedyś to działało.

  • Gość
Problem z trasą QuarkEU07-307
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Stycznia 2005, 15:54:43 »
Miałem podobny probelm gdy zamiast Siódemki wstawiłem tam EP23 albo EP08, podjechanie na koniec żeberka też nic dawało, jedynym sensownym, rozwiązaniem jest pozostanie przy tym co było, czyli przy siódemce... więc jednak zmiana siódemki na anglika jest jednak najprawdopodobniej przyczyną tego problemu. Proponuję abyś wymienił EU07-307 na jakąś inną siódemkę i sprawdził, powinno działać bez problemu.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Problem z trasą QuarkEU07-307
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Stycznia 2005, 16:04:51 »
Cytat: "SherifF"
Miałem podobny probelm gdy zamiast Siódemki wstawiłem tam EP23 albo EP08, podjechanie na koniec żeberka też nic dawało, jedynym sensownym, rozwiązaniem jest pozostanie przy tym co było, czyli przy siódemce... więc jednak zmiana siódemki na anglika jest jednak najprawdopodobniej przyczyną tego problemu. Proponuję abyś wymienił EU07-307 na jakąś inną siódemkę i sprawdził, powinno działać bez problemu.


To jaką lokomotywą jedziesz jest bez znaczenia. A podjechanie do końca żeberka może mieć znaczenie, nie pamiętam w którym miejscu są uruchamiane eventy odpowiedzialne za odczepianie SUki i zjadz do szopy.

Aha, jeszcze coś: piszesz: "(...)zmiana siódemki na anglika(...)". EU07 też jest nazywana anglikiem.

Offline Doktor M

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z trasą QuarkEU07-307
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Stycznia 2005, 16:14:24 »
Przede wszystkim dziękuję za pomoc, zaraz sprawdzę.

Cytat: "|andy|"
Aha, jeszcze coś: piszesz: "(...)zmiana siódemki na anglika(...)". EU07 też jest nazywana anglikiem.


Rzeczywiście mała nieścisłość. Jakoś mi się zakodowało, że "anglik" to EU 06.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Problem z trasą QuarkEU07-307
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Stycznia 2005, 16:34:18 »
Ja się osobiście spotkałem z czymś takim, że jak stawałem tuż za semaforem na żeberku, to wsio było cacy (niezależnie od modelu).
Jak w połowie żeberka, to suka się odczepiała, podjeżdżała pod wyjazdowy z Ms2 i stawała
A jak do samego końca ładowałem się w żeberko, to SU robiła kuku i jechała z całym składem na szopę :) Wszystko niezależnie od modelu.
Spróbuj zatrzymać się zaraz za semaforem - może pomoże :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Eryś

  • Wiadomości: 87
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z trasą QuarkEU07-307
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Stycznia 2005, 17:41:45 »
Ja też miałem taki problem i zastosowałem sposób podany przez Quark-t'a i wszystko działało niezależnie od modelu, bo testowałem to na EP08, na anglikach oraz na Et22
Pozdrawiam
Eryk "Eryś" Konieczny

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Problem z trasą QuarkEU07-307
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Stycznia 2005, 17:55:42 »
Dzis rano zaliczałem tą misje na ET22 (dodałem do suki kilka wagonów), podjechałem pod sam koniec żeberka, gdy suka odczepiła sie i ruszyła w strone szopy (nie miała jeszcze Ms2) ja tez ruszyłem i podjechałem pod semafor. Suka dostała pozwolenie na manewry i sprawnie zjechała do lokomotywowni.

Moim zdaniem podjechanie na koniec torów zapewnia ze suka nie ucieknie z wagonami.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Doktor M

  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z trasą QuarkEU07-307
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Stycznia 2005, 18:09:52 »
Więc tak: zmieniłem loka spowrotem na siódemkę i podjechałem na sam koniec żeberka i wszystko śmiga jak należy.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc!

EDIT

Wygląda na to, że to jednak kwestia dojechania na koniec żeberka. Gdy wstawiłem ponownie EU06-018 i dojechałem na koniec żeberka wszystko odbyło się prawidłowo, czyli SU wyczepiła się ze składu i zjechała do szopy.