Autor Wątek:  Rozkład jazdy w grze się nie aktualizuje  (Przeczytany 3545 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rysiekthepies

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Rozkład jazdy w grze się nie aktualizuje
« dnia: 11 Marca 2014, 15:35:07 »
Hej, wczoraj ściągnąłem waszą grę i muszę przyznać, że jest bardzo wciągająca. Kilka lat temu bawiłem się w symulatory kolei na TRS2004, rozgladałem się za jakąś nowszą gierką i wasz symulator wygrał, gratuluje.

Mam mały problem związany z rozkładem jazdy dostępnym w trakcie gry pod przyciskiem bodajże F4 i F1 (podgląd najbliższego przystanku), otóz nie aktualizuje się on wraz z przebytą trasą. Na początku myślałem, że to normalne, ale na stronie Rainstadu pisze, że teoretycznie rozkład powinien się aktualizować usuwając już przejechaną trasę. Zaktualizowałem sam program, ale to nie pomogło. Testowałem kilka tras i wciąż nic nie wymyśliłem, próbowałem poczytać wasze forum z nadzieją, że ktoś może już poruszał ten temat ale bezskutecznie (może sierota jestem i wyszukiwarka mnie pokonała).

Dane na temat gry:
Wersja: MaSzyna 08.13 (ściągnąłem z chomikuj bo torrentów nie używam - http://chomikuj.pl/artek210/MaSzyna+08.13++Nowa+ods*c5*82ona+paczki+ca*c5*82o*c5*9bciowej )
Wersja pliku exe: 13.6.804.408

Dodaje log gry w załączniku. Gra chodzi u mnie płynnie więc chyba nie ma potrzeby wypisywać całego sprzętu.

Dzięki za pomoc.

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Rozkład jazdy w grze się nie aktualizuje
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Marca 2014, 15:37:57 »
Tylko w nielicznych przypadkach rozkład się przewija. Wynika to z tego, że autorzy scenariuszy nie zadbali o to, by się taki rozkład przewijał. Niestety, ale przygotowanie takiego czegoś zajmuje czas, a nie każdy go ma. Zawsze możesz sam poprawić scenariusze pod tym kątem, jeśli zrozumiesz tylko jak to działa, a na forum było to opisane.

Offline rysiekthepies

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Rozkład jazdy w grze się nie aktualizuje
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Marca 2014, 15:40:45 »
Dzięki serdeczne, wszystko jasne :)

pozdrawiam

Offline muri

  • Wiadomości: 627
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Rozkład jazdy w grze się nie aktualizuje
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Marca 2014, 16:53:26 »
Niedawno poruszałem ten problem - tutaj masz trochę dyskusji na ten temat: http://eu07.pl/forum/index.php/topic,25206.msg369156.html#msg369156. Generalnie chodzi o to, że mechanizm "odfajkowujący" pozycje rozkładu działa dla pociągu który jest w odp. "trybie". Tryby te są wykorzystywane przez AI i ich synchronizacja podczas sterowania ręcznego w paru przypadkach kuleje.
« Ostatnia zmiana: 11 Marca 2014, 16:56:26 wysłana przez muri »