Autor Wątek:  Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity  (Przeczytany 13262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ic_kolobrzeg

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 536
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 51
Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« dnia: 22 Stycznia 2014, 13:53:51 »
PKP S.A. informuje, że Marcin Celejewski zastąpił Janusza Malinowskiego na stanowisku prezesa zarządu PKP Intercity.

22 stycznia 2014 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odwołało Janusza Malinowskiego  z funkcji prezesa  zarządu spółki PKP Intercity, powołując na to stanowisko Marcina Celejewskiego, dotychczasowego członka zarządu ds. handlowych. Członkiem zarządu ds. finansowych pozostaje Paweł Hordyński.

Jaki był powód odwołania Janusza Malinowskiego? - Utrata zaufania, wieloobszarowa ocena działalności pana prezesa - informuje Katarzyna Mazurkiewicz,  rzecznik PKP S.A.

Malinowski był szefem PKP Intercity od marca 2011 r.


http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/17922/Marcin-Celejewski-prezesem-PKP-Intercity.html
Zasubskrybuj mój kanał YT--> https://www.youtube.com/channel/UCAlVu9PI4F9bbKKffC5Eu3Q
Zestawienia pociągów Spółki PKP IC ->http://bocznica.eu/
PKP Polskie Linie Kolejowe, Zakład Linii Kolejowych  Szczecin, Sekcja Eksploatacji Koszalin

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Stycznia 2014, 20:53:53 »
To jakiś żart? Osoba, która nie ma doświadczenia kolejowego ma kierować spółką kolejową? Matko kochana co się w tym kraju wyrabia. Samoloty to nie kolej.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Stycznia 2014, 21:09:54 »
To jakiś żart? Osoba, która nie ma doświadczenia kolejowego ma kierować spółką kolejową? Matko kochana co się w tym kraju wyrabia. Samoloty to nie kolej.
Tak. I co w tym dziwnego? Najlepszy prezes w historii IC nie miał nic wspólnego z koleją. On nie będzie prowadził pociągów, ani robił oględzin technicznych tylko zarządzał spółką.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline krzychum4

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Stycznia 2014, 21:10:02 »
Nie jestem kolejarzem, ale jeżdżę pociągami czy to w świecie realnym czy to w symulatorze, czy to już nie podstawa do otrzymania jakiegoś stanowiska w jednej ze spółek kolejowych?

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Stycznia 2014, 21:15:17 »
Tak. I co w tym dziwnego? Najlepszy prezes w historii IC nie miał nic wspólnego z koleją. On nie będzie prowadził pociągów, ani robił oględzin technicznych tylko zarządzał spółką.
Jeszcze pytasz? W tym, że nie będzie miał tzw kolei we krwi. Co innego ktoś kto był kolejarzem i zna ten temat od podszewki. A tu się pojawia as przetworzy. Naprawdę martwi mnie w jakim kierunku to zmierza.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Stycznia 2014, 21:21:15 »
A co to znaczy mieć kolej we krwi? Co z tego, że będzie wiedział do czego służą styczniki rozrządu w EU07, skoro nie będzie miał pojęcia o zarządzaniu tak dużym przedsiębiorstwem. Prezentujesz tu jakieś stereotypy. Od znania się na kolei będą jego dyrektorzy techniczni, naczelnicy. Kadra zarządzająca ma się znać na zarządzaniu, a nie stopniach odsprężynowania wózka EU07.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline R4TCH3T

  • Wiadomości: 246
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Stycznia 2014, 21:23:06 »
Zmierza to w takim kierunku w jakim doprowadził on marketingowo PIC w 2013 roku. Czyli 4mln mniej pasażerów, brak promocji etc. Malinowski był przede wszystkim od zarządzania całokształtem, i hmm taborem, przetargami. A resztą zarządzało dwóch innych panów. Zresztą poczytajcie sobie artykuły na ten temat i na forum RK pod artykułem... Nie chcę chwalić Malinowskiego, ale na pewno nie popieram, aby prezesem został Celejewski.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Stycznia 2014, 21:29:04 »
Zmierza to w kierunku koleją w przestworza. Wiem jedno czego by nie zrobili i kogo by nie wybrali tego bajzlu już się nie ogarnie. Za dużo tego już jest i pewnie jeszcze dojdzie.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline PiterCC

  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Stycznia 2014, 22:58:50 »
Zacznijmy od tego, że działania rządu są nakierowane wyłącznie na transport samochodowy. Dla kolei nie jest zrobione NIC pożytecznego - bo jaki wpływ będzie miało Pendolino? Nic nie zmieni, tylko kredyt będzie IC spłacało. Mają jeszcze 1,5 roku do wyborów - na pewno znowu spróbują rozwalić Przewozy Regionalne.
Poza tym jakieś przemyślane projekty???

Nowa ministra Bieńkowska (zwana nieprzypadkowo "Lady Botox"), czyli kolejna kobieta obok rzecznik rządu, ustawiona na medialnym świeczniku w celu "ocieplania wizerunku". Co z tego, że będzie robiła to samo co przez kilka poprzednich lat - czyli wydawała grube miliardy na drogi asfaltowe.
Na kolej w perspektywie 2014-20 jest 15 Miliardów złotych. PÓŁ YGREKA według kosztorysu z 2011 roku. Ale ważniejsze są jakieś tam łącznice w trudnych terenach, czy miraże linii Modlin-Płock. Bo po co zacząć strategiczną, przyszłościową inwestycję - zrobimy protezę za Łowicz i będziemy do 2050 jeździć co najwyżej 200 km/h po CMK.

To wygląda jakby działało lobby drogowe, ale ten tragiczny rząd koncentruje się na maksymalizowaniu zysków, a przemysł samochodowy - miliony aut osobowych, jeszcze większe opłaty i podatki dla TIR-ów - przynosi w porównaniu z utrzymywaniem kolei góry złota.

Jakie będą tego konsekwencje - co najmniej złe. Jak wszystko po tylu latach rządów PO. W 2013 zaczęły im spadać słupki sondaży - od razu nerwowe wymiany ministrów oraz tysiące nowych obietnic. Po 6 latach ciągle znajdują się naiwniacy, którzy wierzą, że cokolwiek się spełni, słupki trochę podskoczyły.
Zastanawiam się tylko, jak będzie wyglądał kraj w 2015 - choćby jak będzie wyglądał polski rynek kolejowy.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Stycznia 2014, 23:13:48 »
Jeszcze pytasz? W tym, że nie będzie miał tzw kolei we krwi. Co innego ktoś kto był kolejarzem i zna ten temat od podszewki. A tu się pojawia as przetworzy. Naprawdę martwi mnie w jakim kierunku to zmierza.
Zobacz sobie jak wyglądają polskie szpitale, które są kierowane przez lekarzy, którzy nie mają pojęcia na temat zarządzania takim wielkim budynkiem i jego strukturami.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Stycznia 2014, 23:17:26 »
"Zamienił stryjek siekierkę na kijek". w LOT(Cie) mu nie wyszło, to trzeba gdzieś indziej spróbować.
A kozła ofiarnego(Malinowski) znaleźli, albo nie chciał się podporządkować.
Tyle w temacie.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia 2014, 23:19:54 wysłana przez Grzegorz KK »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Stycznia 2014, 23:50:35 »
To kto ma kierować szpitalami, jak nie ktoś z wykształceniem medycznym. Jak był dyrektorem PLL LOT, to czemu nie jest? Pytanie retoryczne. Był również dyrektorem marketingu i sprzedaży w spółce FIEGE Polska, która zajmuje się logistyką i transportem, ale nie zarządzaniem transportem. Przecież nikt mu nie każe znać szczegółów, ale ogólną wiedzę powinien mieć na temat zarządzanego sektora. Po ostatniej sytuacji na kolei trzeba było coś zrobić, znaleźć kozła ofiarnego. Jak za rok sytuacja na kolei się powtórzy, to go wyrzucą.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Stycznia 2014, 00:10:25 »
To kto ma kierować szpitalami, jak nie ktoś z wykształceniem medycznym.
Bo jak rolnika się uczy uprawiać pole to rolnik nie wie jak zarządzać ministerstwem rolnictwa. Tak ciężko to zrozumieć?
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Stycznia 2014, 00:16:18 »
Bo jak rolnika się uczy uprawiać pole to rolnik nie wie jak zarządzać ministerstwem rolnictwa. Tak ciężko to zrozumieć?
Jak ktoś ukończył zarządzanie i marketing w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i nie ma zielonego pojęcia o uprawie roślin i hodowli zwierząt. Tak ciężko to zrozumieć.

Offline goofy212

  • Wiadomości: 108
  • PKP- Poczekaj Kiedyś Przyjedziemy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Stycznia 2014, 16:25:28 »
Jeżeli zna się na zarządzaniu to niech będzie prezesem. Nie musi znać się na kolei, tak jak maszynista nie musi znać się na zarządzaniu.
Uczeń wykazuje niedyspozycję psychofizyczną, w związku z czym zostaje odsunięty od zajęć z jednoczesnym ich niezaliczeniem.
https://goofy212.flog.pl/

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Stycznia 2014, 17:00:07 »
Jeżeli zna się na zarządzaniu to niech będzie prezesem. Nie musi znać się na kolei, tak jak maszynista nie musi znać się na zarządzaniu.
Zauważ jedno, prezesów nie bierze się po kierunkowym wykształceniu. Co z tego, że będzie potrafił finanse trzymać w ryzach, jak będzie brakowało na durną śrubę i podkładkę do lokomotywy, to wiedz, że nie wyda ani złotówki więcej, żeby nie przekroczyć budżetu. On ma plan nakreślony, oszczędnościowy.

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Stycznia 2014, 17:16:00 »
Zauważ jedno, prezesów nie bierze się po kierunkowym wykształceniu. Co z tego, że będzie potrafił finanse trzymać w ryzach, jak będzie brakowało na durną śrubę i podkładkę do lokomotywy, to wiedz, że nie wyda ani złotówki więcej, żeby nie przekroczyć budżetu. On ma plan nakreślony, oszczędnościowy.
A jak lok podkuje zestaw to będzie jeździł z kwadratowymi kołami. :-) Wybacz Darku, ale ten argument jest nielogiczny.
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline darek71wrc

  • Wiadomości: 1364
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 25
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Stycznia 2014, 17:22:19 »
A jak lok podkuje zestaw to będzie jeździł z kwadratowymi kołami. :-) Wybacz Darku, ale ten argument jest nielogiczny.
Patrykos, podałem tylko przykład. W ramach oszczędności, można taki zestaw wyjąć z loka, który stoi jako rezerwa, bo mu silnik padł. Na kolei nic mnie już nie zdziwi.

Offline goofy212

  • Wiadomości: 108
  • PKP- Poczekaj Kiedyś Przyjedziemy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Stycznia 2014, 17:24:27 »
Jeżeli zna się na zarządzaniu to niech będzie prezesem. Nie musi znać się na kolei, tak jak maszynista nie musi znać się na zarządzaniu.
Zauważ jedno, prezesów nie bierze się po kierunkowym wykształceniu. Co z tego, że będzie potrafił finanse trzymać w ryzach, jak będzie brakowało na durną śrubę i podkładkę do lokomotywy, to wiedz, że nie wyda ani złotówki więcej, żeby nie przekroczyć budżetu. On ma plan nakreślony, oszczędnościowy.
Zgadzam się. Ale jeśli jest rozsądnym człowiekiem to znajdzie tę złotówkę na"śrubkę i podkładkę", bo wie że jej nie wymienienie może przynieść jeszcze większe koszty, na które spółki nie stać.
« Ostatnia zmiana: 24 Stycznia 2014, 17:50:25 wysłana przez goofy212 »
Uczeń wykazuje niedyspozycję psychofizyczną, w związku z czym zostaje odsunięty od zajęć z jednoczesnym ich niezaliczeniem.
https://goofy212.flog.pl/

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Stycznia 2014, 17:48:59 »
Patrykos, podałem tylko przykład. W ramach oszczędności, można taki zestaw wyjąć z loka, który stoi jako rezerwa, bo mu silnik padł. Na kolei nic mnie już nie zdziwi.
Nie ma rzeczy idealnych jak sam dobrze wiesz. Wyprowadzanie spółek z kryzysów finansowych to wynik świetnego systemu, który był 25 lat temu. Jakoś w Anglii koleje są prywatne i takie rzeczy nie występują (a przynajmniej się o tym nie pisze).

W mojej okolicy działa spółka państwowa, która naturalnie tonie w długach. Od bodaj dwóch lat działa pani prezes, która ma za zadanie wyciągnąć spółkę z długów. Gdyby nie udawało by się jej, to już by nią nie była. Wcześniej przeprowadziła tę operacje w miejscowych wodociągach. Jak widać nie musiała chodzić po kanałach, co z pewnością musiała by robić według logiki Anreja.


Otwieram na życzenie i wierzę, że będzie koleżeńska dyskusja.
Benek

« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2014, 11:16:52 wysłana przez Patrykos »
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Anrej

  • Wiadomości: 825
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Stycznia 2014, 21:52:20 »
W mojej okolicy działa spółka państwowa, która naturalnie tonie w długach. Od bodaj dwóch lat działa pani prezes, która ma za zadanie wyciągnąć spółkę z długów. Gdyby nie udawało by się jej, to już by nią nie była. Wcześniej przeprowadziła tę operacje w miejscowych wodociągach. Jak widać nie musiała chodzić po kanałach, co z pewnością musiała by robić według logiki Anreja.
Czepiasz się jak rzep psiego ogona. Czy ja napisałem, że musi chodzić po kanałach? Napisałem, cytuję:
Przecież nikt mu nie każe znać szczegółów, ale ogólną wiedzę powinien mieć na temat zarządzanego sektora. Po ostatniej sytuacji na kolei trzeba było coś zrobić, znaleźć kozła ofiarnego. Jak za rok sytuacja na kolei się powtórzy, to go wyrzucą.
Jest subtelna różnica. Przytoczę inne cytaty dla kontrastu.
To jakiś żart? Osoba, która nie ma doświadczenia kolejowego ma kierować spółką kolejową? Matko kochana co się w tym kraju wyrabia. Samoloty to nie kolej.
Jeszcze pytasz? W tym, że nie będzie miał tzw kolei we krwi. Co innego ktoś kto był kolejarzem i zna ten temat od podszewki. A tu się pojawia as przetworzy. Naprawdę martwi mnie w jakim kierunku to zmierza.
Tego @Patrykos się nie czepia.

Ma doświadczenie kolejowe i jest kolejarzem.
Cytuj
W lipcu 2012 r. prezes PKP Jakub Karnowski ściągnął go do kierowania pionem biznesowym PKP Intercity.

Ostatnio Marcin Celejewski pełnił funkcję członka zarządu PKP Intercity ds. handlowych.
Czyli półtora roku był członkiem zarządu PKP Intercity.
Trako 2013: Marcin Celejewski

Offline Patrykos

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Stycznia 2014, 22:39:46 »
Tego @Patrykos się nie czepia.
Bo to znakomicie określił EU07-483 i nie ma nic do dodania. Tak to działa i na szczęście Ty tego nie zmienisz. :-)
Pozdrawiam, Patryk
https://www.facebook.com/WarsztatPatrykosa
Węgrom gratulujemy Ikarusa.

Offline Ensifer

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Stycznia 2014, 17:05:45 »
Ciężko będzie bardziej rozwalić IC, ale przecież spróbować można! Zresztą, przy takim spadku liczby pasażerów cały zarząd powinien popełnić seppuku/zmniejszyć swoje pobory o 50% (niepotrzebne skreślić). Sam chciałbym korzystać z usług ww. spółki, niemniej jednak nie mam zamiaru dokładać do tego interesu, gdyż zwyczajnie się nie opłaca. Przykład - podróż z Poznania Głównego do Łodzi Kaliskiej trwa od 3 godzin 32 minut do 5 godzin 27 minut. W dodatku tylko w jednym przypadku obędzie się bez przesiadek (pociągów PR nie uwzględniłem). Dziękuję, kurtyna.

Offline goofy212

  • Wiadomości: 108
  • PKP- Poczekaj Kiedyś Przyjedziemy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Stycznia 2014, 18:48:00 »
Ciężko będzie bardziej rozwalić IC, ale przecież spróbować można!
IC nie jest w tak złym stanie. Ostatnimi czasy były modernizacje wagonów i to takich, które stały w krzakach. W porównaniu do PR-ów, które tną jednostkę, dlatego że nie ma pieniędzy na rewizje, nie jest źle. Oczywiście mogło by być lepiej.
Uczeń wykazuje niedyspozycję psychofizyczną, w związku z czym zostaje odsunięty od zajęć z jednoczesnym ich niezaliczeniem.
https://goofy212.flog.pl/

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Stycznia 2014, 19:01:51 »
W dodatku tylko w jednym przypadku obędzie się bez przesiadek (pociągów PR nie uwzględniłem). Dziękuję, kurtyna.
Chyba kłamiesz, bo z pamięci dostrzegam dwa bezpośrednie pociągi w tej relacji. 73105 oraz 83107.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Ensifer

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Marcin Celejewski prezesem PKP Intercity
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Stycznia 2014, 19:47:13 »
Chyba kłamiesz, bo z pamięci dostrzegam dwa bezpośrednie pociągi w tej relacji. 73105 oraz 83107.
Przy zarzucaniu komuś kłamstwa warto przedstawić dowód. Czekam na słowo "przepraszam", ew. wyprowadzenie mnie z błędu.

edit:

Jest 73104 o 5.35 (sic!) i 83106 o... 16.35! Pociągi rzeczywiście są dwa, więc to ja popełniłem błąd (chociaż przyznam szczerze, że pociąg o tak wczesnej porze i tak na nic mi się nie przyda). Reasumując: w poniedziałek IC oferuje mi aż dwa pociągi, którymi dojadę do Łodzi bez przesiadek, a jednocześnie czas podróży będzie przyzwoity (odpowiednio: 3 godziny 13 minut i 3 godziny 32 minuty). Śmiem twierdzić, że to słaby wynik.
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2014, 19:53:18 wysłana przez Ensifer »